світовий шедевр
Друзі! Запрошуємо на презентацію легендарної праці
нобелівського лауреата з економіки Деніела Канемана — «Мислення швидке й повільне»

«Дві грані: раціональність й емоційність
у прийнятті бізнес-рішень»
30 листопада о 19:00 в Клубі «Нашого формату» на вас чекатимуть:
Книга мислення швидке і повільне
Борис Давиденко
головний редактор VoxUkraine
Книжка Мислення швидке і повільне
Максим Яковлєв
кандидат політичних наук, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія»; перекладач
купуйте книгу Мислення швидке і повільне
Ярослава Джонсон
президентка та головна виконавча директорка Western NIS Enterprise Fund
Фото книги Мислення швидке і повільне
Владислав Кириченко
український громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва «Наш формат»
Про книжку

«Мислення швидке й повільне» Деніела Канемана було опубліковано
у 2011 році, і з того часу книжка встигла стати культовою. У цій праці один із найвпливовіших психологів сьогодення описує процес прийняття рішень та спростовує тезис про людську раціональність.

Книжка базується на дослідженнях когнітивної психології, які Канеман проводив разом зі своїм другом та колегою Амосом Тверскі.

Деніел Канеман вніс суттєві корективи у вивчення мислення та поведінки людей за умов невизначеності. Зокрема він дійшов висновку, що економічні рішення часто бувають далекими від раціональності, а тверезий розрахунок набагато рідше трапляється на практиці, ніж можна було б уявити. Канеман також виявив, що люди у своїх оцінках нерідко покладаються на ідеї, які першими спадають на думку (т. зв. ефект доступності). І хоча очевидність таких думок не завжди означає їхню доречність, вони впливають на наш вибір.Мислення швидке і повільне
Перекладач: Максим Яковлєв

Дизайнер обкладинки: Костянтин Марценківський

«Мислення швидке й повільне» — бестселер New York Times та Amazon. Її також визнано книжкою року за версією New York Times Book Review, Economist, Wall Street Journal і Globe and Mail (2011) та переможцем National Academy of Sciences Best Book Award (2012).

1,5 мільйона
примірників книжки продано у світі
понад 20-ма
мовами перекладено "Мислення швидке й повільне"
Відгуки про книжку
«Ґрунтовна праця… Як Коперник прибрав Землю
з центру Всесвіту і як Дарвін опустив людство із зайнятого ним високого становища, так само й Канеман показує нам, що ми не настільки зразково раціональні, як нам здається».
Economist
«Це знакова для суспільних наук книжка, її можна віднести до того ж ешелону, що й «Багатство народів» Адама Сміта та «Тлумачення снів» Зигмунда Фройда».
Насім Талеб, автор «Чорного лебедя. Про (не)ймовірне у реальному житті»
«Деніел Канеман у своїй книжці впевнено демонструє, як легко людство відмовляється від раціональності».

Washington Post
«Ми маємо бути вдячні Канеману за те, що він допоміг нам усвідомити раціональнішу сторону нашої сутності».
New York Review of Books
ПРО АВТОРА

Деніел Канеман, американо-ізраїльський психолог, роботи якого заклали основи для поведінкової економіки, народився в Тель-Авіві в 1934 році. Дитинство майбутнього нобелівського лауреата минуло в Парижі, куди батьки емігрували з Литви на початку 1920-х років. Після німецької окупації Парижа
в 40-х роках Канеман разом із сім'єю переїхав до підмандатної на той час Великобританії Палестини в 1948 році, саме перед становленням
держави Ізраїль.

Канеман рано зацікавився психологією. Підтвердженням цього є випадок, який стався з ним у 40-х роках в окупованій нацистами Франції. На той момент усі євреї повинні були носити зірку Давида та дотримуватися комендантської години, а Канеман одного вечора трохи затримався у друга. Його перестрів чоловік
у формі СС, який, попри побоювання хлопця, не зробив йому нічого поганого, просто обійняв та показав фото маленького хлопчика, напевно, свого сина. "Я пішов додому впевнений більше, ніж будь-коли, що моя мати мала таки рацію: люди є без міри складними та цікавими", — згадує Канеман.
У 2011 році Канеман увійшов до списку провідних світових мислителів за версією журналу Foreign Affairs.

У 2013-му Барак Обама вручив Канеману Президентську медаль свободи. Як зауважив Обама, "цю нагороду отримують чоловіки та жінки, які присвятили власне життя тому, щоб збагатити наші. Цьогорічні лауреати благословенні незвичайним талантом, але відрізняє їх те, що вони готові поділитися цими знаннями зі світом".
Книга Мислення швидке і повільне з фото та цінами
Автор зображення: healdeliberately@gmail.com
Книжку "Мислення швидке й повільне" так і хочеться розібрати
на цитати, адже в ній безліч слушних зауважень
та практичних порад:
Ви не спроможні відстежити, звідки знаєте, що на столі перед вами стоїть лампа, або як вам вдалося помітити нотку невдоволення в голосі вашої дружини, коли ви говорили з нею по телефону, чи як ви уникнули ДТП на дорозі, коли були за кермом, адже лише згодом збагнули всю небезпеку ситуації. Робота мозку, що продукує враження, передчуття,
а також допомагає нам ухвалювати більшість рішень, здійснюється
в нашій голові непомітно.
Акції з біржовими скороченнями, які легше вимовити (приміром, KAR або LUNMOO) мають кращі показники, ніж акції з незручними абревіатурами (наприклад, PXG або RDO), і, схоже, вони деякий час зберігають невелику перевагу. …Інвестори очікують вищих доходів від акцій компаній із назвами, які легше вимовити, ніж від акцій компаній, які мають надто складні назви.
Якщо занадто перейматися тим, як ви виконуєте завдання, результати його виконання будуть гірші, ніж коли ви цим не перейматиметесь, адже ваша короткострокова пам'ять буде зайнята зайвими тривожними думками. Висновок очевидний: самоконтроль потребує і уваги, і зусиль.
Плани — це сценарії найкращого розвитку подій. Намагайтеся не брати їх до уваги, коли прогнозуєте реальні результати. Як варіант — можна розглянути, за якими пунктами план може не спрацювати.
Оцінка привабливості чи непривабливості людей — одна з базових. Ви здійснюєте її автоматично, незалежно від бажання, і вона на вас впливає.
Логотип книги Як наш мозок дурить нас
Книжку видано за підтримки
Western NIS Enterprise Fund
Думки, висловлені в цій публікації, належать автору і не обов'язково збігаються з позицією Western NIS Enterprise Fund
Made on
Логотип Тільди в Наш Формат
Tilda