Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 24:00
Побажання
Деніел Канеман - фото
Деніел Канеман у соціальних мережах:

Деніел Канеман

Деніел Канеман (Daniel Kahneman) – американський психолог ізраїльського походження, співзасновник напрямку поведінкової економіки, та автор визначних праць у цій галузі, лавреат Нобелівської премії в галузі економіки 2002 року, доктор філософії, член Національної академії наук США.

Дата народження
05.03.1934
Нагороди
Нобелівська премія з економіки (2002), American Psychological Association's Award (2007), Talcott Parsons Prize (2011), Presidential Medal of Freedom (2013)
Освіта
University of California, Berkeley, Hebrew University

Книги Деніела Канемана

ТОП продажу ТОП продажу
Мислення швидке й повільне - фото обкладинки книги 2,1k

Деніел Канеман

Рейтинг: 4.5 (38 відгуків)
Рік видання: 2017-2022 Категорія: Популярна психологія
Книжка «Мислення швидке й повільне» психолога й економіста Деніела Канемана стала бестселером New York Times та Amazon. Її також визнано книжкою року за версією New York Times Book Review, The Economist, The Wall Street Journal і Globe and Mail (2011) та переможцем National Academy of
ТОП продажу ТОП продажу
Шум. Хибність людських суджень - фото обкладинки книги 1,2k

Деніел Канеман, Кас Санстейн, Олів'є Сібоні

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2022 Категорія: Популярна психологія
  Бестселер New York Times Від автора «Мислення швидке й повільне» , викладачів Гарварду та Оксфорду ТЕМАТИКА Психологія, економіка, соціологія, право, медицина, ухвалення рішень, судження. ПРО КНИЖКУ "ШУМ. ХИБНІСТЬ ЛЮДСЬКИХ СУДЖЕНЬ" Ви дізнаєтеся:

Деніел Канеман

Рейтинг: 4.8
Рік видання: 2012 Категорія: Non-fiction іноземними мовами
ПРО КНИЖКУ Why is there more chance we'll believe something if it's in a bold type face? Why are judges more likely to deny parole before lunch? Why do we assume a good-looking person will be more competent? The answer lies in the two ways we make choices: fast, intuitive thinking, and slow,
532 грн

Деніел Канеман, Кас Санстейн, Роберт Шиллер

Рейтинг: 4.6
Рік видання: 2017-2022 Категорія: Подарункові комплекти
Книга "Поштовх. Як допомогти людям зробити правильний вибір" Річард Талер, Кас Санстейн Приймати рішення — це наче шукати потрібні двері у закручених коридорах багатоповерхового будинку. Тому й не дивно, що ми часто опиняємося не там, де хотіли б. Щоб вирішити цю проблему, Талер і Санстейн
740 грн

Біографія Деніела Канемана

Життєвий шлях

Деніел Канеман народився в Тель-Авіві, зростав в Парижі, а в підлітковому віці переїхав до Палестини. Вивчав математику та психологію в Єврейському університеті Єрусалима. Після навчання працював у психологічному підрозділі Армії оборони Ізраїлю: розробляв систему опитувань для призовників.

Після звільнення зі збройних сил Канеман повернувся до Alma mater, де поглиблював свої знання в царині логіки та наукової філософії. Згодом перебрався до США, де здобув ступінь доктора філософії у галузі психології при Каліфорнійському університеті.

Останнім часом науковець працює в Принстонському університеті та входить до редакційної колегії «Economics and Philosophy». Він був одружений з видатною британською психологинею Енн Марі Трейсман, до її смерті у 2018 році, вона спеціалізувалась на когнітивній психології.

Наукова діяльність

Однією з визначних концепцій авторства Канемана є ресурсна теорія уваги, вона полягає в концепції уваги як єдиного ресурсу й була запропонована ним у 1973 році. Ця теорія, вплинула на роботи багатьох вчених, що досліджували людську поведінку в різних її аспектах.

У співпраці з ізраїльським психологом Еймосом Тверськи науковець вивчав закон простих чисел. Подальші сумісні дослідження привели до значного прогресу в академічному розумінні творчої діяльності та методів, придатних для покращення процесу навчання і звершення нових відкриттів. Зокрема, було введено поняття «якорування», під цим мається на увазі когнітивне упередження, що змушує людей брати перший отриманий шмат інформації за точку опори та інтерпретувати всю подальшу інформацію виключно, відштовхуючись від даних, що сформували якір судження.

До речі, вищезазначене визначення когнітивного упередження також ввели в сучасну науку та дослідили Канеман та Тверськи. Науковці вважали істотним урахування таких упереджень для багатьох галузей діяльності людини. Серед інших важливих понять, що вкоренились у сучасній психологічній доктрині завдяки Канеману також «доступність» - схильність людей переоцінювати вірогідність події; «репрезентативність» - схильність оцінювати вірогідність події, виходячи з наявної психологічної моделі. Докладніше про поняття та теорії, які значною мірою сформували обличчя сучасної поведінкової психології, та допомогли зрозуміти процеси, які керують людиною в процесі прийняття рішень можна дізнатись, ознайомившись з книгами та статтями, що їх написав дослідник.

У 2002 році Канеману було присуджену Нобелівську премію з економіки з формулюванням «за застосування психологічної методики в економічній науці». Він розділив цю поважну відзнаку з американським економістом Верноном Ломаксом Смітом. Окрім цього професійний шлях видатного психолога всіяний багатьма професійними та літературними відзнаками.

Літературна діяльність

Результати своєї наукової діяльності Деніел Канеман впорядковував у вигляді декількох десятків наукових робіт, публікацій та 6 книг у жанрі нон-фікшн, написаних одноосібно та у співавторстві. Українською перекладена його праця «Мислення швидке й повільне». В цій роботі автор у зрозумілій пересічному читачеві формі розповідає про основні помилки, які ми вчиняємо при прийнятті рішень і пояснює, як їм запобігти. Ці, на перший погляд, тривіальні знання, згодяться кожному в професійному, сімейному та особистому житті.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Деніела Канемана Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних