Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 24:00
Побажання
Олесь Гончар - фото

Олесь Гончар

Олесь Гончар — український письменник, академік, політик. Лауреат найвищих літературних відзнак тогочасної держави та Шевченківської премії (1962). Перекладений 67 мовами світу. Учень відомого лінгвіста Юрія Шевельова, що вважав його одним з найкращих студентів та згодом критикував за служіння ідеології

Роки життя
03.04.1918 — 14.07.1995
Псевдонім
Олесь
Нагороди
Герой України, Почесна відзнака президента України, Орден Леніна, Орден Вітчизняної війни, Національна премія України ім. Т. Шевченка
Освіта
Харкіський університет

Книги Олеся Гончара

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.8
Рік видання: 2018 Категорія: Вітчизняна класика
«Бережіть собори душ своїх» Події роману «Собор» розгортаються у середині ХХ сторіччя у селищі Зачіплянка. Серце Зачіплянки — давній собор, який був зведений ще запорізькими козаками і відтоді був мовчазним свідком зміни епох і владарів. Собор обертали на склад зброї, на сховище для комбікорму

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.3
Рік видання: 2006 Категорія: Сучасна українська проза
Творчість українського письменника, лауреата Ленінської премії Олеся Гончара широко відомо читачам. "Бригантина" - повість про вчителів і "важких" дітей, що йдуть деколи з-під впливу сім'ї і школи, про роль виховання і колективної праці, овіяної романтичною мрією, у формуванні обліку підлітка.
23 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.8
Рік видання: 2018 Категорія: Сучасна українська проза
"Собор" - філософський роман, у якому розглядаються важливі соціальні та національні проблеми з погляду вічних гуманістичних істин, якими мусить керуватися людська цивілізація, щоб не прийти до руйнування і знищення.
250 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.1
Рік видання: 2007 Категорія: Вітчизняна класика
Роман Олеся Гончара "Тронка" у свій час став новаторським словом в українській літературі. Життя і смерть, війна і мир, радощі буття і трагедії, вірність обов'язку і зрада - усі ці поняття, їх боротьба та взаємодія є і будуть незалежно від часу вічними.
40 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.3
Рік видання: 2008 Категорія: Мемуари
До другого тому "Щоденників" Олеся Гончара ввійшди записи, що охоплюють період з 1968 по 1983 роки - час найбільшого "розквіту" тоталітаризму в нашій державі, коли безжально нищилось усе передове і правдиве, організовувалися процеси над вільнодумною українською інтелігенцією, руйнувались культурні
30 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2005 Категорія: Мемуари
Перший том "Щоденників" видатного письменника, фронтовика, громадського діяча Олеся Гончара охоплює значний часовий період - з 1943 року по 1967 рік, період,коли вже були написані романи "Прапороносці" та "Собор", період, коли прийшли світова слава та всенародне визнання та любов. "Щоденники"
30 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.0
Рік видання: 2008 Категорія: Мемуари
До третього, останнього, тому "Щоденників" увійшли записи, створені за останнє десятиріччя життя письменника - 1984 - 1995 роки. Зі сторінок "Щоденника" Олесь Гончар постає перед читачем активним політичним та культурним діячем, глибоким філософом, тонким психологом. Незважаючи на поважний вік,
30 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.6
Рік видання: 2008 Категорія: Вітчизняна класика
До збірки увійшли наступні твори: роман "Твоя зоря", "Тронка" та "Бригантина".
26 грн

Олесь Гончар

Рейтинг: 4.7
Уже п’ятнадцять років, як Олесь Терентійович Гончар відійшов у засвіти. Але його розмова з сучасниками триває. Це бесіда в дружньому колі про найсуттєвіше для кожної людини: про віру та сім’ю. Епіграфом до книжки стали такі слова незабутнього митця: «За роки тоталітарного дияволізму
55 грн
Часті питання
Коли і де народився Олесь Гончар?

Олесь Гончар народився 3 квітня 1918р. у Дніпрі.

Хто за фахом Олесь Гончар?

Олесь Гончар за фахом філолог

Кого Олесь Гончар назвав витязем молодої української поезії?

Олесь Гончар назвав Симоненка «витязем молодої української поезії», Стус говорив так: «… На голос Симоненка, найбільшого шістдесятника із шістдесятників, поспішала молодь. Час поспішав так само».

Держслужбовцем якого рівня був Олесь Гончар?

Олесь Терентійович Гончар був Народним депутатом України.

Біографія Олеся Гончара

У дитинстві пережив Голодомор. Філологічну освіту здобув у журналістському технікумі та Харківському університеті (1941). У юності працював у районній та обласній газеті, брав участь у Другій світовій війні. Очолював Спілку письменників, був депутатом Верховної Ради СРСР.

Дебютні публікації вийшли в журналі Радянська література 1938 року, невдовзі отримав першу нагороду за малу прозу.

Найвідоміший твір, роман Собор (1968), швидко розійшовся півмільйонним тиражем, після чого був заборонений. Українська діаспора тричі номінувала його на Нобелівську премію.

Творчий доробок автора: романи Прапороносці (1948), Людина і зброя (1960), Тронка (1963), новели і повісті, літературна критика, щоденники. Видано зібрання його творів у 12 томах (2009).

Перекладав з російської, зокрема твори Пушкіна.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Олеся Гончара Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних