Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Олександр Олесь - книги автора

Олександр Олесь - фото
Дата народження 23.11.1878
Дата смерті 22.07.1944
Псевдонім Олександр Олесь
Освіта Харківський ветеринарний університет

Олександр Олесь, справжнє ім'я Олександр Кандиба (1878 - 1944) - український поет та письменник, перекладач та драматург, представник літературного напряму символізм, відноситься до покоління українських письменників, що виступили на початку ХХ ст. поряд з Іваном Франком, Лесею Українкою та Михайлом Коцюбинським. Його творчість була заборонена в СРСР.

Книги Олександра Олеся

Сортувати:

Олександр Олесь

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Електронні книжки
«Княжа Україна» — це історія давніх часів, коли ще «по лісах дрімучих, темних, з луком пращур наш ішов». Часів, коли ще «спочивала Україна в золотих, дитячих снах». Це епохи звитяг і слави, старовинних звичаїв і мудрих настанов, могутніх лицарів і князів, фантастичних мандрівок і дивної природи. Це
91 грн

Олександр Олесь

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Вітчизняна класика
До цієї книжки увійшли вибрані твори талановитого українського поета Олександра Олеся. Вірші, поеми, казки цього яскравого самобутнього лірика допоможуть читачам різного віку глибше збагнути тривожну душу, великий патріотизм і справжнє художнє бачення світу й природи недооціненого раніше поета.

Олександр Олесь

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Класика дитячої літератури
Серія «Шкільна бібліотека» ознайомить читачів із цікавими творами класиків української літератури та сучасними українськими письменниками. Ретельно дібрані твори розширять коло читання молодших школярів. Кожна збірка стане необхідним доповненням власної бібліотеки сучасного читача. Колоритні
55 грн

Ліна Костенко, Василь Симоненко, Олександр Олесь

Рейтинг: 4.3
Рік видання: 2013 Категорія: Вірші. Лірика
До книги увійшли поетичні твори видатних поетів України - Ліни Костенко, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса, які рекомендовані шкільною Програмою з української літератури для текстуального й оглядового вивчення.
36 грн

Олександр Олесь

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2007 Категорія: Вітчизняна класика
До видання увійшли ліричні, сатиричні та драматичні твори з друкованих та рукописних збірок одного з найвідоміших українських поетів першої половини XX ст. Олександра Олеся (1878-1944). Читач має також нагоду познайомитися з цікавими світлинами з архіву родини поета (зберігаються у відділі
43 грн

Олександр Іванович Кандиба народився 23 листопада (5 грудня) 1878 року в Білопіллі Харківської губернії Російської імперії (нині Сумська область, Україна) в родині міщан. Початкову освіту майбутньому поетові дала мати, в 4 роки він вже умів читати. Початкову школу і двокласне училище закінчив у Білопіллі, самостійно вивчивши там індійську, польську, сербську та болгарську мови. У 15 років відбувся його літературний дебют, коли він поступив в хліборобську школу в містечку Деркачі, де підчас навчання почав писати свої перші вірші та друкувати їх у журналах "Комета" та "Первоцвіт". Отримав вищу освіту в Харківському ветеринарному університеті. У 1907 році вийшла перша збірка поезій за гроші мецената Петра Стебницького "З журбою радість обнялась", що принесла славу молодому поетові.

Після Жовтневого перевороту опинився в еміграції, у 1919 році уряд УНР запропонував Олександру Олесю бути культурним аташе і переїхати в Будапешт. Звідти він перебрався до Відня, потім до Берліна і в 1923 році возз'єднується з сім'єю та починає працювати в посольстві УНР в Австрії. Безліч разів планував своє повернення в Україну, але кожен раз його зупиняло знищення української інтелігенції радянською владою.

Твори поета - це символ українського національного відродження і прагнення незалежності України, його називають художнім пророком своєї Батьківщини. Одним з перших поет викрив жахи сталінських репресій за інакомислення, що яскраво відобразилося в драмі "Земля обітована". Крім римування творів він писав прозу, драми - "Коли нема пророка на землі", казки - "Лисичка, Котик й Півник", фейлетони й займався перекладом. При житті Олеся Ольжича вважали королем української лірики, його поетичні збірки були цінними подарунками і обов'язково були присутні в приватних бібліотеках інтелігенції.

Помер письменник 22 липня 1944 в Празі та похований на Ольшанському цвинтарі. У його рідному місті Білопілля поставлений пам'ятник письменнику, відкритий музей поета, а в будинку в Сумах, де він жив, встановлено меморіальну дошку.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних