Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Оксана Забужко - фото
Оксана Забужко у соціальних мережах:

Оксана Забужко

Оксана Забужко — видатна українська письменниця, філософиня. Лауреатка Шевченківської премії (2019), а також численних нагород: фундації Антоновичів (2008), ордена княгині Ольги (2009), Angelus (2013). З її ім’ям пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену. Активно промотує українську культуру у світі й читає лекції в західних університетах. Твори авторки перекладені понад 20 мовами. Центральними темами її творчості є віднайдення національної ідентичності та гендерні питання.

Дата народження
19.09.1960
Нагороди
Золоті письменники України (2012), Global Commitment Foundation (1997), Премія Міжнародної Фундації Антоновичів (2008), Орден Княгині Ольги (2009), Національна премія України ім. Т. Шевченка (2019), BookForum Best Book Award (2020)
Освіта
Київський університет ім. Т. Шевченка

Книги Оксани Забужко

Оксана Забужко
Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2010
Вибрані вірші зі збірки “Друга спроба” начитані самою авторкою. Ті, хто чув читання поезії Оксаною Забужко наживо, знають: це магічне дійство. Вона блискуче подає вірші: повністю віддається читанню, робить це майстерно й проникливо. Вишуканий звуковий супровід від Миколи Петровського,
43 грн

Біографія Оксани Забужко

Оксана Стефанівна народилась в Луцьку, в родині педагогів. За словами письменниці, свою філологічну освіту вона здобула там. Змалечку складала вірші, батько дбайливо збирав їх і, якби не репресії української інтелігенції, її поетичний дебют відбувся б у 9 років, але друк збірки скасували, а родина перебралась до Києва.

Майбутня письменниця вивчала філософію у Київському національному університеті, 1987 року захистила кандидатську дисертацію з естетики, викладала в Київський державній консерваторії, а потім в Університеті Пенсильванії та інших закладах вищої школи у Сполучених Штатах.

Дебютувала в літературі з поетичною збіркою «Травневий іній», проте справді відомою авторкою стала після виходу прозового роману «Польові дослідження з українського сексу», який вважається однією зі знакових українських книг, опублікованих після проголошення незалежності. Ця книга фактично започаткувала розвиток книжкової індустрії в незалежній Україні.

Нині бібліографія Забужко охоплює понад два десятки книг, серед яких є поезія, есеїстика та проза. Вивчення творів авторки є обов’язковим для розуміння естетичного та ментального контексту, в якому живуть українці. 

Після початку повномасштабного вторгнення на територію нашої держави авторка стала однією з перших, хто розкрив правду західній аудиторії про історичні витоки російсько-української війни. Книжка «Найдовша подорож" перекладена італійською, німецькою, норвезькою, польською та шведською мовами. 

Творчий доробок: збірки поезії, прози «Сестро, сестро» (2003), дослідження про Лесю Україну «Notre Dame d'Ukraine» (2007), роман «Музей покинутих секретів» (2009), есеї «З мапи книг і людей» (2012), «І знову я влізаю в танк» (2016), праці «Філософія української ідеї (1992), «Шевченків міф України» (1996), «Вибране листування на тлі доби: 1992-2000» (з Юрієм Шевельовим, 2011), «Планета полин» (2020), «Як рубали вишневий сад, або Довга дорога з Бад-Емса» (2021), «Найдовша подорож» (2022). 

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Оксани Забужко Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних