Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 20:00
Побажання
Наталія Кобринська - фото

Наталія Кобринська

Наталія Кобринська — українська письменниця, активістка та феміністка, редакторка, засновниця видавництва. Авторка видання «Блудний метеор», численних повістей та оповідань.

Роки життя
08.06.1855 — 22.01.1920

Книги Наталії Кобринської

Володимир Винниченко, Ольга Кобилянська, Наталія Кобринська
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Вітчизняна класика
Порубіжжя ХІХ–ХХ ст. принесло чимало змін у світову філософію, політику, мистецтво. На зміну віталізму прийшов декаданс, замість реалізму постав модерн, закінчився fin de siecle, і почалося відродження. В українській літературі воно стало кривавим і «розстріляним». Та попри це наші митці намагалися
501 грн
Наталія Кобринська
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Вітчизняна класика
«Блудний метеор» — один із небагатьох декадентських взірців у творчості Наталії Кобринської, письменниці, громадської діячки, послідовної борчині за права жіноцтва й зачинательки жіночого руху в Україні, сучасною мовою — фемінізму. Глибиною своїх поглядів і розмахом світогляду Кобринська так сильно
340 грн
Григорій Квітка-Основ'яненко, Богдан Лепкий, Наталія Кобринська
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2024 Категорія: Вітчизняна класика
Казка, переплетена з реальністю, повір’я, загублене в історії, магія, захована в оповіданні. Наші класики створили тексти, що закохують в атмосферу української містичної ночі. Тут у темряві ховається нечисть усякої вдачі та вроди, вона запрошує перегорнути ще одну сторінку легендарію українців.

Біографія Наталії Кобринської

Народилася 1855-го року на Галичині у багатодітній родині священика. Навчалася вдома із вчителькою, знала чимало мов (крім української, польську, французьку, німецьку та інші), музикувала та практикувалася в образотворчому мистецтві. У дев’ятнадцять років вийшла заміж за теолога Теофіла Кобринського, але у двадцять сім овдовіла. Смерть коханого стала одним із найтяжчих випробувань у її житті.

Переїхала до Відня, де стала учасницею організації «Січ». 1883-го написала дебютне оповідання «Пані Шумінська» («Дух часу»), через рік вийшла повість «Задля кусника хліба», просякнута феміністичними мотивами. 1884-го року у тодішньому Станіславі (Івано-Франківську) ініціювала й заснувала товариство жінок як один із перших осередків українського феміністичного руху.

Співвидавчиня альманаху «Перший вінок» (1887-й). Засновниця видавничого дому «Жіноча справа». 1890-го організувала збір підписів за права жіноцтва здобувати вищу освіту. Мандрувала Україною, деякий час жила у Львові. Під час Першої світової була заарештована і звинувачена у шпигунстві. 1918-го підготувала збірку «Воєнні новели».

2023-го року у видавництві «Ще одну сторінку» були опубліковані оповідання письменниці у збірці під назвою «Блудний метеор. Вибрані твори». Це яскравий приклад сміливої, натхненної та буремної для своєї епохи творчості авторки про життя, свободу, самовираження, незмінні людські цінності. 2024-го вийшло друком видання «Фіолетова тінь. Добірка української містичної прози», у якій вміщено оповідання Кобринської «Рожа» та «Чортище», а її твір «Liebesahnung» увійшов до «Таємної пригоди. Антології української еротичної прози межі ХІХ-ХХ століть» (видавничий дім «Yakaboo Publishing»), що підтверджує жанрове розмаїття літературної творчості авторки.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Наталії Кобринської Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних