Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Микола Зеров - фото

Микола Зеров

Микола Зеров — український літературознавець та поет. Професор, укладач поетичних антологій, перекладач античної поезії, літературний критик, автор літературознавчих монографій. Загинув внаслідок репресій радянської влади, в Сандармосі.

Роки життя
26.04.1890 — 03.11.1937
Освіта
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка

Книги Миколи Зерова

Микола Зеров
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Вірші Миколи Зерова (1890—1937) є свідченням високої поетичної майстерності. Мовна палітра його поезій надзвичайно багата. Зеров створив чимало сонетів, у яких йому вдалося по-новому реалізувати закони сонетописання. У його творах дивовижні перегуки епох, виникають образи міст із тисячолітньою
105 грн
Микола Зеров
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Микола Зеров (1890—1937) — блискучий поет, перекладач, визначний вчений-літературознавець, критик, неперевершений викладач-професор. До видання «Українське письменство XIX сторіччя» увійшов курс лекцій Миколи Зерова з історії української літератури від І. Котляревського до кінця 1860-х рр. Лекції
125 грн
Микола Зеров
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Микола Зеров (1890—1937) — блискучий поет, перекладач, визначний вчений-літературознавець, критик, неперевершений викладач-професор. «Українське письменство ХХ сторіччя. Від Куліша до Винниченка» — це фундаментальні праці з літературознавства та українського письменства. Під пером дослідника
115 грн
Микола Зеров
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Микола Зеров (1890—1937) — блискучий поет, перекладач, визначний вчений-літературознавець, критик, неперевершений викладач-професор. М. Зеров був одним із перших українських науковців 20–30 років XX ст., який по-новому спробував збагнути творчу спадщину І. Франка, зокрема його поезії.
105 грн

Біографія Миколи Зерова

Микола Зеров народився в Зінькові, в багатодітній родині шкільного вчителя. Завершивши навчання, вчителює в гімназіях, а потім і у вищих навчальних закладах, працює редактором.

На початку 1920-х він входить до мистецьких кіл, що гуртуються довкола Георгія Нарбута та долучається до дискурсу на тему розвитку української культури та мистецтва.

Першу збірку власної поезії видає наступного року, під час викладання в Барашівській соціально-економічній школі. В цей час багато пише та перекладає. Щодо власного доробку висловлюється досить стримано й критично, на противагу сучасникам, захопленим глибиною цих віршів та вишуканістю мови, якою вони були написані.

Поет входив до літературної групи «неокласиків». Вони намагались консолідувати творчу спільноту та налагодити конструктивний літературний процес в умовах конкуренції. Літератор вважав, що потрібно осмислити та засвоїти надбання національної культури й використовувати їх як підґрунтя для нового, для дискурсу та взаємодії з культурою європейською. Таким, на його думку, був шлях до піднесення літератури як мистецтва та виведення її з площини простого ремесла. Ці твердження спричинили критику від колег та звинувачення в антипролетарських настроях з боку влади.

Наслідком цих звинувачень стала заборона ведення ним літературної діяльності. Після 1926 року він міг реалізовуватись лише як науковець та критик, а у 1930 не стало і цього. На тлі переслідувань ключових українських літераторів, йому забороняють і наукову діяльність і звільняють з університету. Втративши всі засоби для існування Зеров їде до Москви, проте там його заарештовують та, після низки допитів, вибивають зізнання у контрреволюційній діяльності. Він був засуджений до 10 років у таборах, а у 1937 році страчений так само, як інші представники розстріляного відродження.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Миколи Зерова Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних