Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Марко Вовчок - фото

Марко Вовчок

Марко Вовчок – письменниця, майстриня психологічного оповідання, казкарка, перекладачка та мандрівниця. Уславила своє ім’я як авторка творів про історичне минуле України, зокрема кріпаччини та поневоленого стану жіноцтва часів панщини.

Роки життя
10.12.1883 — 28.07.1907
Псевдонім
Марко Вовчок
Нагороди
Літературна премія імені Монтіона (1879)
Освіта
Приватний пансіон у Харкові

Книги Марка Вовчка

Марко Вовчок
Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2008
Зміст: 1. Інститутка  2. Кармелюк  3. Козачка  4. Не до пари  5. Павло Чорнокрил  6. Пройдисвіт  7. Сестра  8. Три долі 
25 грн
Марко Вовчок
Рейтинг: 4.7
  Видатна українська письменниця-демократка Марко Вовчок прийщла в літературу наприкінці пятидесятих років минулого століття. Ідейними натхненниками, справжніми володарями дум передових людей в Росії і Україні в ті роки були революційні демократи, великі просвітителі Герцен, Шевченко,
25 грн
Часті питання
Чому Марія Вілінська взяла чоловічий псевдонім Марко Вовчок?

Прізвище її першого чоловіка Маркович. Згодом письменниця познайомилася з Пантелеймоном Кулішем, який вигадав "Марко Вовчок", поєднавши прізвище чоловіка Марії з її "вовкуватістю" у спілкуванні.

У яких літературних родах і жанрах виступала Марко Вовчок?

У західний період Марко Вовчок як український прозаїк розробляла жанри психологічної повісті («Три долі») й оповідання («Павло Чорнокрил», «Не до пари»), історичної повісті й оповідання для дітей («Кармелюк», «Невільничка»), створила жанр соціально-побутової казки («Дев'ять братів і десята сестриця Галя»).

Як Тарас Шевченко називав Марко Вовчок?

«Донею» Шевченко назвав Марка Вовчка. В дарчому написі на автографі «Неофітів»: «Любій моїй єдиной доні Марусі Маркевич на пам'ять 3 апреля 1859.

Який твір Марко Вовчок присвятила Тарасу Шевченко?

Марко Вовчок створила повість «Інститутка», де майстерно зобразила антилюдяність кріпосницької системи, і присвятила її Тарасові Шевченку.

Якими мовами писала Марко Вовчок?

Марко Вовчок писала свої твори українською, російською та французькою.

Біографія Марка Вовчка

Марія Вілінська, більш відома під псевдонімом Марко Вовчок, походила із дворянської родини. Рідною мовою письменниці була російська, втім найширшого визнання вона отримала з часу виходу в світ низки творів, написаних українською мовою. Вважається, що саме її чоловік, етнограф та фольклорист Опанас Маркевич прищепив письменниці любов до української мови та культури, втілені авторкою на сторінках її літературного доробку.

Авторський спадок Марка Вовчка сформовано тритомною збіркою творів «Народних оповідань», опублікованих впродовж 1857-1865 рр. До цієї уславленої тріади увійшли такі оповідання, як «Панська воля», «Горпина», «Три долі», «Ледащиця», «Кармелюк» та «Невільничка». Окремо надрукованими повістями було видано «Інститутку» (1862), «Чортову пригоду» (1860) та «Від себе не втечеш» (1862).

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Марка Вовчка Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних