Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Дмитро Яворницький - фото

Дмитро Яворницький

Дмитро Яворницький — український історик, етнограф та фольклорист. Дослідник українського козацтва, автор більш ніж півтори тисячі праць, що охоплюють різні аспекти історії України. Член Всеукраїнської академії наук, музеєзнавець, доктор історичних наук.

Роки життя
25.10.1855 — 05.08.1940
Нагороди
Орден Святого Станіслава ІІІ ступеня
Освіта
Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна

Книги Дмитра Яворницького

Дмитро Яворницький
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
У третьому томі «Історії запорізьких козаків» Дмитро Яворницький (1855–1940) на багатому документальному матеріалі в популярній формі автор всебічно висвітлює історію запорізького козацтва. Книга є найповнішим історичним дослідженням, що охоплює період 1686–1734 рр. Починається від Вічного миру,
200 грн
Дмитро Яворницький
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Перу історика, археолога, етнографа Дмитра Яворницького (1855–1940) належить чимало різних за жанром праць, великих і малих, наукових і популярних, більшість з яких присвячено історії запорізького козацтва. Але головним підсумком його творчості стала тритомна праця «Історія запорізьких козаків».
200 грн

Біографія Дмитра Яворницького

Дмитро Яворницький народився на Харківщині й виводив свій рід від Галицької шляхти. Зацікавлення козацтвом у хлопчика сформувалось ще в дитинстві. Його сильно вразила повість «Тарас Бульба», що її читав йому батько, а першою етнографічною експедицією було записування пісень у рідному селі.

Після закінчення історико-філософського факультету Харківського університету Яворницький продовжував досліджувати тему козацтва, вчителював та здійснив десятки подорожей українськими землями в пошуках нових відомостей з предмета своїх зацікавлень.

У 1883 році опублікував результати своїх досліджень в журналі «Кіевская старина» та почав читати лекції, спочатку у своїй alma mater, а потім і в різних містах по всій країні. Це був розквіт його кар’єри, після були плідні роки праці в Петербурзі, де він досліджував архіви, шукав пам’ятки козацтва навіть на Соловецькому півострові, видав багато наукових праць та позував писарем на картині Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові».

Після заборони викладати у 1981 році науковець поїхав до Середньої Азії, де доклався до створення Державного музею. історії та культури Узбекистану та написав археологічний путівник цими землями та книжку про українського полководця Івана Сірка.

Повернувшись із заслання в росію, продовжив наукову діяльність. Зокрема, викладав, працював над своєю «Історією запорізьких козаків» та іншими науковими публікаціями, плідно співпрацював з історичними та археологічними товариствами та підтримував стосунки з українськими культурними діячами та учасниками національно-визвольного руху.

Обіймав посаду директора Дніпропетровського обласного музею, нині названого його іменем. Він привів цю установу до розквіту й багато зробив для міста ще в бутність його Катеринославом.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Дмитра Яворницького Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних