Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Борис Грінченко - фото

Борис Грінченко

Борис Грінченко (1863-1910) — український письменник, літературознавець, мовознавець, фольклорист, етнограф, історик, педагог, громадський діяч.

Роки життя
09.12.1863 — 06.05.1910
Освіта
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

Книги Бориса Грінченка

Борис Грінченко
Рейтинг: 4.7
Рік видання: 2007
Митець слова, Борис Грінченко, відомий кожному українцю як автор одного з найкращих словників української мови, письменник, вправній руці якого належить блискуча низка перлин вітчизняної реалістичної поезії та прози. Початок його творчості припадає на ХІХ століття, нелегкий час для української
25 грн

Біографія Бориса Грінченка

Народився на хуторі Вільховий Яр (тоді – Харківська губернія, тепер – Сумська обл.).

Навчався в реальному училищі у м. Харків, але в п’ятому класі його вигнали та на два місяці посадили у в’язницю за розповсюдження заборонених матеріалів. Після звільнення підробляв канцеляристом. Екстерном склав екзамени на народного вчителя і працював за цією спеціальністю протягом 13 років (з 1881) у селах Харківської, Сумської, Луганської областей.

В 1891 став членом Братства тарасівців (разом із Михайлом Коцюбинським, Миколою Міхновським, Іваном Липою, Віталієм Боровиком та іншими).

У Чернігівському земстві (де мешкав з дружиною з 1894) організував видавництво книг українською мовою. Деякий час керував нелегальною організацією «Чернігівська громада».

В 1902 переїхав до Києва. Згодом очолив Українську демократичну партію. Був лідером київської «Просвіти», займався редагуванням праці «Словарь української мови», писав для газети «Громадська думка». Один із засновників Всеукраїнської учительської спілки.

В останній роки життя Грінченка особливо активно переслідувала влада, дочку Анастасію жандарми довели до смерті. Поїхав на лікування в Італію, там помер. Похований на Байковому цвинтарі.

Написав 5 повістей («Сонячний промінь», «На розпутті»), декілька драматичних творів («Лісні зорі», «Серед бурі»), майже 50 оповідань для дітей та дорослих («Екзамен», «Олеся», «Дзвоник», «Украла», «Каторжна»), більше 4 поетичних збірок («Пісні та думи», «Хвилини», «Під хмарним небом»). Псевдоніми: Перекотиполе, Василь Чайченко, Гречаник, Вільхівський, Вартовий та інші. Також видав етнографічні матеріали Чернігівщини (у 3 томах), переклав твори В. Гюго, Г. Гейне, Й. Гете, Ф. Шиллера та ін.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Бориса Грінченка Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних