Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Борис Грінченко - книги автора та біографія

Борис Грінченко - фото
Дата народження 09.12.1863
Дата смерті 06.05.1910
Освіта Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

Борис Грінченко (1863-1910) — український письменник, літературознавець, мовознавець, фольклорист, етнограф, історик, педагог, громадський діяч.

Книги Бориса Грінченка

Сортувати:

Борис Грінченко, Іван Крип'якевич, Леонід Глібов

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2017 Категорія: Казки
Видатні українські письменники, крім основних своїх творів, подарували чимало казок та байок саме для малят. Леся Українка, Іван Крип'якевич, Леонід Глібов та інші автори у свої твори вклали веселий, повчальний і мудрий зміст про добро і зло, лінощі й розум. Все це для вас - у серії
94 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Вітчизняна класика
Постать видатного українця Бориса Дмитровича Грінченко безперечно важлива для української культури, адже він показав себе як поет, письменник, публіцист, фольклорист, етнограф, мовознавець, критик, історик, педагог, перекладач, просвітницький і громадський діяч. Як прозаїк Борис Грінченко відомий
110 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2006 Категорія: Дитячі повісті і розповіді
У невеликих оповіданнях, що увійшли до цієї книги, розповідається про звички багатьох тварин, що населяють нашу планету. Розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
22 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2014 Категорія: Дитячі повісті і розповіді
Українська віршована казка, авторства Бориса Грінченка. На диску текст читає Народна артистка України Ольга Сумська
88 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.9
До видання увійшли вибрані твори класика української літератури Бориса Грінченка, життя і діяльність якого для багатьох поколінь служить прикладом подвижництва на теренах розвою української культури і національної ідеї. Письменник, поет, науковець, освітянин, автор славнозвісного «Словара
24 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2013 Категорія: Публіцистика
Чергова серія «Підривна література» із проекту «Бібліотека газети «День» Україна Incognita» — ідейне та тематичне продовження видання «Бронебійна публіцистика». Це — відкриття для українців (особливо молодих) світу думок, інтелектуальних, філософських та політичних здобутків наших знаменитих — а
32 грн

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.7
Рік видання: 2007
Митець слова, Борис Грінченко, відомий кожному українцю як автор одного з найкращих словників української мови, письменник, вправній руці якого належить блискуча низка перлин вітчизняної реалістичної поезії та прози. Початок його творчості припадає на ХІХ століття, нелегкий час для української
25 грн

Народився на хуторі Вільховий Яр (тоді – Харківська губернія, тепер – Сумська обл.).

Навчався в реальному училищі у м. Харків, але в п’ятому класі його вигнали та на два місяці посадили у в’язницю за розповсюдження заборонених матеріалів. Після звільнення підробляв канцеляристом. Екстерном склав екзамени на народного вчителя і працював за цією спеціальністю протягом 13 років (з 1881) у селах Харківської, Сумської, Луганської областей.

В 1891 став членом Братства тарасівців (разом із Михайлом Коцюбинським, Миколою Міхновським, Іваном Липою, Віталієм Боровиком та іншими).

У Чернігівському земстві (де мешкав з дружиною з 1894) організував видавництво книг українською мовою. Деякий час керував нелегальною організацією «Чернігівська громада».

В 1902 переїхав до Києва. Згодом очолив Українську демократичну партію. Був лідером київської «Просвіти», займався редагуванням праці «Словарь української мови», писав для газети «Громадська думка». Один із засновників Всеукраїнської учительської спілки.

В останній роки життя Грінченка особливо активно переслідувала влада, дочку Анастасію жандарми довели до смерті. Поїхав на лікування в Італію, там помер. Похований на Байковому цвинтарі.

Написав 5 повістей («Сонячний промінь», «На розпутті»), декілька драматичних творів («Лісні зорі», «Серед бурі»), майже 50 оповідань для дітей та дорослих («Екзамен», «Олеся», «Дзвоник», «Украла», «Каторжна»), більше 4 поетичних збірок («Пісні та думи», «Хвилини», «Під хмарним небом»). Псевдоніми: Перекотиполе, Василь Чайченко, Гречаник, Вільхівський, Вартовий та інші. Також видав етнографічні матеріали Чернігівщини (у 3 томах), переклав твори В. Гюго, Г. Гейне, Й. Гете, Ф. Шиллера та ін.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних