Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Борис Грінченко - книги автора та біографія

Борис Грінченко - фото
Дата народження 09.12.1863
Дата смерті 06.05.1910
Освіта Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна

Борис Грінченко (1863-1910) — український письменник, літературознавець, мовознавець, фольклорист, етнограф, історик, педагог, громадський діяч.

Книги Бориса Грінченка

Іван Крип'якевич, Іван Франко, Леонід Глібов

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2017 Категорія: Казки Книга в наявності
Видатні українські письменники, крім основних своїх творів, подарували чимало казок та байок саме для малят. Леся Українка, Іван Крип'якевич, Леонід Глібов та інші автори у свої твори вклали веселий, повчальний і мудрий зміст про добро і зло, лінощі й розум. Все це для вас - у серії
88 грн
93 грн
-5%

Борис Грінченко

Рейтинг: 4.9
Категорія: Вітчизняна класика Очікуємо поставку
До видання увійшли вибрані твори класика української літератури Бориса Грінченка, життя і діяльність якого для багатьох поколінь служить прикладом подвижництва на теренах розвою української культури і національної ідеї. Письменник, поет, науковець, освітянин, автор славнозвісного «Словара
24 грн
Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2006 Категорія: Дитячі повісті і розповіді Очікуємо поставку
У невеликих оповіданнях, що увійшли до цієї книги, розповідається про звички багатьох тварин, що населяють нашу планету. Розрахована на дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
22 грн
Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2014 Категорія: Дитячі повісті і розповіді Очікуємо поставку
Українська віршована казка, авторства Бориса Грінченка. На диску текст читає Народна артистка України Ольга Сумська
88 грн
Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2013 Категорія: Публіцистика Очікуємо поставку
Чергова серія «Підривна література» із проекту «Бібліотека газети «День» Україна Incognita» — ідейне та тематичне продовження видання «Бронебійна публіцистика». Це — відкриття для українців (особливо молодих) світу думок, інтелектуальних, філософських та політичних здобутків наших знаменитих — а
32 грн

Народився на хуторі Вільховий Яр (тоді – Харківська губернія, тепер – Сумська обл.).

Навчався в реальному училищі у м. Харків, але в п’ятому класі його вигнали та на два місяці посадили у в’язницю за розповсюдження заборонених матеріалів. Після звільнення підробляв канцеляристом. Екстерном склав екзамени на народного вчителя і працював за цією спеціальністю протягом 13 років (з 1881) у селах Харківської, Сумської, Луганської областей.

В 1891 став членом Братства тарасівців (разом із Михайлом Коцюбинським, Миколою Міхновським, Іваном Липою, Віталієм Боровиком та іншими).

У Чернігівському земстві (де мешкав з дружиною з 1894) організував видавництво книг українською мовою. Деякий час керував нелегальною організацією «Чернігівська громада».

В 1902 переїхав до Києва. Згодом очолив Українську демократичну партію. Був лідером київської «Просвіти», займався редагуванням праці «Словарь української мови», писав для газети «Громадська думка». Один із засновників Всеукраїнської учительської спілки.

В останній роки життя Грінченка особливо активно переслідувала влада, дочку Анастасію жандарми довели до смерті. Поїхав на лікування в Італію, там помер. Похований на Байковому цвинтарі.

Написав 5 повістей («Сонячний промінь», «На розпутті»), декілька драматичних творів («Лісні зорі», «Серед бурі»), майже 50 оповідань для дітей та дорослих («Екзамен», «Олеся», «Дзвоник», «Украла», «Каторжна»), більше 4 поетичних збірок («Пісні та думи», «Хвилини», «Під хмарним небом»). Псевдоніми: Перекотиполе, Василь Чайченко, Гречаник, Вільхівський, Вартовий та інші. Також видав етнографічні матеріали Чернігівщини (у 3 томах), переклав твори В. Гюго, Г. Гейне, Й. Гете, Ф. Шиллера та ін.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних