Глухі кути: коли ваші знання не тримаються купи
Навчальний процес не завжди здійснюється логічно — не чекайте, що кожен наступний день акуратно кластиме чергову «пачку знань» на відповідну полицю. Часом ви наштовхуватиметеся на перешкоди в упорядкуванні свого розуміння. Те, що раніше здавалося логічним, раптом утрачає сенс.
Такий колапс може настати, коли мозок перебуває у стані реструктуризації знань і закладення міцнішого фундаменту. Якщо йдеться, наприклад, про вивчення іноземної, у такі періоди може здаватися, що мова раптом стає такою незрозумілою, ніби ви й не докладали стільки зусиль, щоб її опанувати.
Не забувайте, що для засвоєння нових знань потрібен час. У вас будуть періоди, коли здаватиметься, ніби в опануванні науки виступили крок назад. Це природний стан, який свідчить про те, що мозок намагається впоратися з вивченим. Ви побачите, що після виходу з таких періодів тимчасового розчарування ваш рівень знань навдивовижу зросте.
Організація матеріалу
Під час підготовки до тесту впорядковуйте вправи й методи їх розв'язання у відповідний спосіб, щоб потім можна було легко їх відшукати. Деякі студенти для спрощення пошуку прикріплюють написані від руки аркуші з розв'язаннями до відповідних сторінок у підручнику. (Якщо книжку потім треба повернути, можна використовувати стікери або малярський скотч, що не залишає слідів). Важливо писати від руки, бо саме зафіксована в такий спосіб інформація частіше залишається в пам'яті. Або ж можна робити підшивку з важливих вправ і розв'язань, щоб швидко переглянути її перед тестом.