Володимир Михайлович В'ятрович народився у Львові, вивчав історію у Львівському державному університеті з 1994 по 1999. У 2004 році здобув кандидатський ступінь. Очолював Центр дослідження визвольного руху у Львові, який пізніше став учасником міжнародного проекту «Платформа європейської пам'яті та сумління» з дослідження діяльності та злочинів тоталітарних режимів у Європі в XX столітті. Працював викладачем Українського католицького університету, науковим співробітником Інституту українознавства ім. Крип'якевича НАН України. Розробив власний курс для студентів, що фокусує увагу на історії визвольного руху у 1920-1950 рр. Проходив стажування в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Співпрацював з Інститутом національної пам'яті, представляючи його інтереси у Львівській області, а з 2008 року перебрав на себе керівництво архівним відділом цієї установи.
Володимир В'ятрович - яскравий, новий український історик, якому доводиться переписувати історію після впливу радянської пропаганди. У сфері інтересів історика також знаходиться дослідження діяльності окупаційних режимів та наслідків цієї діяльності на території України. Так він брав участь в якості наукового консультанта в міжнародних проектах, спрямованих на визнання Голодомору геноцидом, займався дослідницькою роботою в архівах СБУ, де під час президентства Ющенка, активно розбиралися і вивчалися засекречені документи КДБ УРСР, у 2008-2010 роках був директором Архіву СБУ, входив до наглядової ради музею "Тюрма на Лонцького".
Політична кар'єра В'ятровича розпочалась ще у 2004 році, в лавах опозиційної організації "Опір Молоді". Брав участь у Помаранчевій революції 2004 року, пізніше увійшов до "Чорної Пори". 2010-2011 працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. Був активним учасником на Євромайдану, координував масові акції протесту, вів колону активістів на блокування Верховної Ради, стояв на барикадах. У 2014 його призначено керівником Українського інституту національної пам'яті, а у 2019, після зміни керівництва держави, звільнено. З грудня 2019 року дослідник увійшов до складу парламенту від партії "Європейська солідарність". У жовтні 2020 року на місцевих виборах пройшов до Івано-Франківської облради як перший номер у списку Європейської Солідарності.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%