Народилась у Чернігові, там закінчила обласний педагогічний науковий ліцей. Працювала редакторкою у Чернігівській Медіа Групі, журналісткою у «The Ukrainians» та «Радіо Свобода», кореспонденткою у «Громадському радіо». Авторка проєктів «Локальна історія», «Reporters» та інших.
Перемогла на конкурсі художнього репортажу від видавництва «Самовидець», була номінована на премію «Книга року BBC-2020», лауреатка «ЛітАкценту року» (2020).
Документалістка та публіцистка: «Вулиця причетних. Чернігівська справа Лук’яненка» вийшла друком у видавництві «Темпора» 2020-го: історія про механізм радянської тоталітарної системи, яка за неусвідомленої допомоги пересічних людей позбувалася цвіту нашої нації.
Книжка «Мазепа. Право на шаблю» з’явилася 2021-го у «Порталі» та призначена насамперед для школярів: розкриває суперечливий образ видатного історичного діяча, мотиви його дій та рішень, значення особи у загальноєвропейському контексті. Видання доповнене QR-кодами.
2023-го року видавництво «Човен» опублікувало збірку «Найстрашніші дні мого життя. Репортажі The Reckoning Project», співавторкою якої стала Віра Курико-Агієнко. Видання складається із низки репортажів про найстрашніші події, які відбувалися після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Його підготували міжнародні та українські аналітики, медійні діячі та юристи зі сфери документування воєнних злочинів. Книга складається із фактів, що можуть використовуватися у судових процесах як докази, для покарання та розплати винних у жахливих трагедіях.
Свідки та вцілілі розповідають про обстріли залізничного вокзалу у місті Краматорськ, торгівельного центру у Кременчуку, лікарні у Маріуполі Книга про те, що неможливо забути, адже кожен злочинець має понести відповідальність за свої діяння.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%