Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Василь Стус - фото

Василь Стус

Василь Стус – український поет і прозаїк, літературознавець, правозахисник. Представник руху шістдесятників.

Роки життя
06.01.1938 — 04.09.1985
Нагороди
Національна премія України ім. Т. Шевченка (1991), Герой України (2005)
Освіта
Інституту літератури ім. Т. Шевченка

Книги Василя Стуса

Василь Стус
Рейтинг: 4.7
Рік видання: 2016 Категорія: Вітчизняна класика
До видання включено вірші, прозу та листи Василя Стуса (1938-1985) - поета, перекладача, мислителя і дисидента, який став уособленням незламності українського духу. В творчості поборював поверховий етнографізм. Його вірші засадничо орієнтовані на світові зразки та тенденції. В ранній творчості
187 грн
Василь Стус
Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2012 Категорія: Публіцистика
Це писала людина, яка свідомо йшла на муки й смерть задля волі України. Тому Стус мав (мало не виключне) право так писати. Автор цих рядків, у свою чергу, прагнув мінімально додавати щось від себе - нехай говорить сам поет, і цього достатньо. Єдине, що хотілось би зауважити. У серії «Бронебійна
16 грн
  • 1
  • 2

Біографія Василя Стуса

Закінчив історико-філологічний факультет Педагогічного інституту міста Сталіно (сьогодні Донецький національний університет ім. Василя Стуса). Під час навчання працює в бібліотеці, де знайомиться з літературним осередком - Олегом Орачем, Василем Міщенком, Василем Голобородьком, член літературного об'єднання «Обрій». Після закінчення навчання декілька років викладає українську мову і літературу в Горлівській школі.

Перші вірші опубліковано у 1959 році в «Літературній Україні». Навчався в аспірантурі в Києві за спеціальністю теорія літератури. В цей період і готує перші збірки віршів «Круговерть», «Зимові дерева».

У зв'язку з початком дисидентського руху і активної участі Василя Стуса в акціях протесту, його відраховано з аспірантури. Критикує тоталітарну політичну систему, намагається боротись за права людини і захищає колег, заарештованих в цей період. Це стало причиною першого арешту в 1972 році. Засуджений до 5 років позбавлення волі і 3 років заслання. В цей період пише збірки творів «Час творчості» і «Веселий цвинтар».

Повернувшись 1979 року до Києва, намагається боротись за права людини, стає членом Української Гельсинської групи. 1980 засуджений до 10 років ув'язнення і 5 років заслання. Помер 4 вересня 1985 року.

Вперше твори Василя Стуса (збірка віршів «Зимові дерева») надруковано в Брюсселі в видавництві «Література і мистецтво» 1972 року.

Упродовж тривалого часу, до початку 90-х років, творчість та біографія Василя Стуса не видавалась на території України. Вибрані твори, збірки поезій, літературознавчі праці, переклади автора стали доступні для українського читача лише після смерті і визнання значимості Василя Стуса в історії держави.

У 2019 році вийшла друком книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР». У книжці зібрано архівні документи з кримінальної справи Василя Стуса, невідомі факти про життя, ув'язнення та смерть поета, які довгий час охоронялися під грифом «Секретно».

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Василя Стуса Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних