Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 24:00
Побажання
Валерій Гайдабура - фото

Валерій Гайдабура

Валерій Гайдабура (1937) - український мистецтвознавець, дослідник історії українського театру, автор багатьох науково-дослідних та історичних публікацій. Широко відомий фахівець дослдження історії театрального мистецтва в Україні періоду німецько-фашистської окупації та в українській діаспорі на території Німеччини, Франції, США, Канади, Австралії. Доктор мистецтвознавства. Член Спілки театральних діячів України, Спілки журналістів України. Лауреат премії «Київська пектораль».

Дата народження
01.07.1937
Освіта
Дніпропетровський університет імені О. Гончара

Книги Валерія Гайдабури

Валерій Гайдабура

Рейтинг: 4.8
Рік видання: 2017-2022 Категорія: Біографії
Автор книжки член-кореспондент НАМ України, доктор мистецтвознавства Валерій Михайлович Гайдабура, широко відомий, передусім, своїми дослідженнями про сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації й театру української діаспори як невід’ємної частини національного мистецтва ХХ
397 грн

Валерій Гайдабура

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2007 Категорія: Кіномистецтво. Фото. Театр
Автор пропонованої книжки – відомий історик українського театру. Науковим відкриттям стала його монографія «Театр, захований в архівах. Сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації. 1941-1944», захищена автором як докторська дисертація. Збірник «Театральні автографи часу»
68 грн

Валерій Гайдабура

Рейтинг: 4.1
Рік видання: 2004 Категорія: Публіцистика
Книжка доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Михайловича Гайдабури відкриває унікальну історичну главу національного театрального мистецтва, замовчувану впродовж півстоліття. На багатому архівному, документальному, іконографічному матеріалі, свідченнях учасників
29 грн

Валерій Гайдабура

Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2013 Категорія: Кіномистецтво. Фото. Театр
Автор книжки, член-кореспондент Академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства Валерій Михайлович Гайдабура, що відомий своїм монографічним дослідженням про сценічне мистецтво в Україні періоду німецько-фашистської окупації (1941-1944), цього разу першим у вітчизняному театрознавстві звернувся
221 грн

Біографія Валерія Гайдабури

Валерій Михайлович Гайдабура народився 1 липня 1937 року в місті Гуляйполе Запорізької області, в сім'ї українського письменника, загиблого на війні. У 1954 році закінчив середню школу в рідному місті, а в 1959 факультет філології Дніпропетровського університету.

Свою творчу і трудову діяльність почав наприкінці 50-х років кореспондентом в Запорізькій обласній газеті. Працював завідувачем літературної частини Запорізького державного музично-драматичного театру. У 1975 році захистив кандидатську дисертацію «Сценічне втілення народної героїки». З 1994 року заступник генерального директора Київського українського драматичного театру імені І. Франка, доктор мистецтвознавства.

Мистецтвознавець ґрунтовно вивчає історичну спадщину театрів України, збирає документальний і кінографічний матеріал творчості франківців. Автор циклу книг «Театр, захований в архівах» про сценічний рух в Україні в період Другої світової війни, творів «Театр імені М. Щорса», «Єлизавета Хуторна», «Театр, між Гітлером і Сталіним», «ГУЛАГ і світло театру. Листи із зони Сергія та Анни Радлових (1946—1953)», «Перша сцена України. Фрагменти історії», «Ганна Борисоглібська. Життя і безсмертя корифея сцени соборної України» та інших. Будучі фаховим театрознавцем, вченим та дослідником, автор переміг фарисейське ставлення до "забороненої теми", задля тих, хто вписав помітну і дуже складну та неординарну сторінку в історії українського театру.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Валерія Гайдабури Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних