Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Тодось Осьмачка - книги автора

Тодось Осьмачка - фото
Дата народження 16.05.1895
Дата смерті 07.09.1962
Освіта Київський інститут народної освіти

Тодось (Феодосій) Степанович Осьмачка (1895 – 1962) – видатний український письменник, поет-імпресіоніст, прозаїк, перекладач педагог, громадський і політичний діяч. Автор поетичних збірок, сповнених глибокої символіки та неповторної образності, перекладів творів В.Шекспіра та О.Уайльда. Серед молодих поетів та літературних митців того часу він вище за будь-кого іншого підняв у поезії могутній і трагічний образ українського селянства.

Книги Тодося Осьмачка

Сортувати:

Тодось Осьмачка, Григорій Косинка, Валер'ян Підмогильний

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2013 Категорія: Вітчизняна класика
Збірка «Старший боярин» знайомить із найбільш значними творами Тодося Осьмачки (1895—1962), Валер’яна Підмогильного (1901—1937) і Григорія Косинки (1899—1934) — талановитих письменників Українського Відродження. Після років забуття, коли їхні імена було викреслено з української літератури, вони
70 грн

Тодось Осьмачка, Григорій Косинка, Валер'ян Підмогильний

Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2008 Категорія: Вітчизняна класика
Збірка "Старший боярин" знайомить з найбільш значними творами Тодося Осмачки (1895-1962), Валер*яна Підмогильного (1901-1937) й Григорія Косинки (1899-1934) - талановитих письменників Українського Відродження.
26 грн

Тодось Осьмачка

Рейтинг: 4.3
Палітурка: картонна
  Проза Тодося Осмачки (1895—1962) – одне з найяскравіших свічад, яке відбивало світло і темряву совєтської епохи. Його перу належать і вражаючі літописи злочинного винищення українства, і казкова й лірична повість «Старший боярин», яка відлунює екзистенціалістським
15 грн

Тодось Осьмачка

Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2006
  Проза Тодося Осмачки (1895—1962) – одне з найяскравіших свічад, яке відбивало світло і темряву совєтської епохи. Його перу належать і вражаючі літописи злочинного винищення українства, і казкова й лірична повість «Старший боярин», яка відлунює екзистенціалістським
25 грн

Тодось (Феодосій) Степанович Осьмачка народився 16 травня 1895 року в селі Куцівка на Черкащині, в сім'ї бідних селян. Початкову освіту отримав в Куцівській церковнопарафіяльній, а потім в земській школі міста Матусів. Самотужки займавшись освітою, склав іспит на земського вчителя, після чого недовго вчителював у народних школах. У 1917–1919 роках воював в елітних частинах Армії УНР -"чорних запорожцях." З 1920 року був інструктором з підготовки робітників освіти в Кременчуку, через рік вступив до Київського інституту народної освіти, але через два роки був виключений за симпатію до Української комуністичної партії. Під час короткого студентського періоду занурюється в літературне життя та пише поетичну збірку "Кручі", після якої про поета заговорили як про автора з неповторною індивідуальністю.

На початку 20 - х років увійшов в Асоціацію Письменників, пізніше приєднався до групи "Ланка". У цей період у світ вийшли авторські поетичні збірки "Скитські вогні" і "Клекіт". В умовах тоталітарного радянського режиму його творчість постійно переслідувалась та критикувалась. Поета двічі заарештовували, примусово лікували в психіатричних лікарнях, звідки від втікав. Під час Другої світової переїхав спочатку до Галичини, а потім до Німеччини, перебуваючи в таборах для переміщених осіб. В післявоєнні часи приєднався до Мистецького українського руху, плідно творив та надрукував повість "Старший боярин" і поему "Поет".

З 1949 року проживав у США, недовгими періодами мешкав у Канаді та Франції, на писав за цей час "Китиці часу", "Із-під світу", "План до двору" та "Ротонда душогубців". Подорожуючи по Європі в 1961 році, його розбив нервовий параліч, друзі перевезли його до США в психіатричну лікарню, в якій він і помер через рік.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних