Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Сьюзен Зонтаґ - фото

Сьюзен Зонтаґ

Сьюзен Зонтаґ — американська сценаристка та кінорежисерка, професорка, есеїстка та романістка, філософиня, феміністка, літературна критикиня, письменниця, громадська діячка. Лауреатка численних міжнародних та національних премій.

Роки життя
16.01.1933 — 28.12.2004
Нагороди
Командор ордена Мистецтв і літератури, Національна книжкова премія за фантастику (2000), Єрусалимська премія (2001), Премія принцеси Астурійської в галузі літератури (2003), Премія миру німецьких книгарів (2003)
Освіта
Гарвардський університет, Університет Каліфорнії (Берклі), Оксфордський університет, Чиказький університет, Паризький університет, Коледж Святої Анни, North Hollywood High School

Книги Сьюзен Зонтаґ

Сьюзен Зонтаґ
Рейтинг: 4.5
Рік видання: 2012 Категорія: Філософія
Коли Сьюзен Зонтаг поставили діагноз рак молочної залози, вона виявила межі, до яких у боротьбі з цією хворобою ми розвинули міфологію, що часто спотворює правду про хворобу й ізолює пацієнта. У "Хворобі як метафорі" вона розвінчує міфи й говорить про справжній сенс хвороби, яка впродовж століть
250 грн
Новинка Новинка
Спостереження за болем інших - фото обкладинки книги 19
Сьюзен Зонтаґ
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Публіцистика
«Спостереження за болем інших» — есей американської критикині та письменниці Сʼюзен Зонтаґ, що вийшов окремою книжкою у лютому 2003 року, за місяць до вторгнення армії США в Ірак. Зонтаґ продовжує міжвоєнні роздуми Вірджинії Вулф про природу війни і ставить питання про здатність фотографії

Біографія Сьюзен Зонтаґ

Народилась у Нью-Йорку. З дитинства дуже любила читати і вже у 15 років вступила до університету Берклі. Здобула науковий ступінь бакалавра у галузі мистецтв 1951 року. У Гарварді Зонтаґ вивчала філософію та англійську літературу. Протягом нетривалого часу навчалася в Оксфорді, який покинула через сексистські настрої, які панували там. Після переїзду до Парижу разом із чоловіком та сином займалася письменницькою діяльністю та кінематографом.

У 26 років розлучилася та повернулася до США. Викладала філософію у вищих закладах освіти, у 1960-х роках працювала редакторокою у часописі «Commentary».

Перший роман письменниці вийшов друком 1963 року під назвою «Benefactor». Однією із найвідоміших її робіт стала книжка «Про фотографію» («On Photography», 1977), яка отримала Національну премію гуртка літературних критиків.

Філософиня багато часу приділяла дослідженню символізму та психологічної сутності важких захворювань. У 1978 році вийшла друком її книга «Хвороба як метафора» («Illness As Metaphor»), а у 1989-му — «СНІД та його метафори» («AIDS and Its Metaphor»). Того ж року вона стала президенткою Американського ПЕН-Центру. Разом зі своєю партнеркою Енні Лейбовіц у 2000 році видала книгу «Жінки» («Women»).

Писала сценарії, створювала за ними фільми та театральні постановки, сама знімалася у кінострічках (найчастіше це були другорядні та епізодичні ролі). Входила до складу Американської академії мистецтв та літератури.

«Видавництво Жупанського» переклало українською одну з праць письменниці під назвою «Хвороба як метафора. СНІД та його метафори». У цій книжці авторка, що пройшла у своєму житті чимало випробувань, розвінчує міфи щодо важких захворювань, показує справжню сутність і сенс не тільки синдрому набутого імунодефіциту людини, а й інших хвороб. Також видання допомагає людям позбуватися відчуття провини, сорому, гніву та інших негативних емоцій, пов’язаних із кліше, стереотипами та упередженнями щодо цих захворювань, які дотепер поширені в соціумі.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Сьюзен Зонтаґ Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних