Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Степан Руданський - книги автора

Дата народження 25.12.1833
Дата смерті 21.04.1873
Нагороди Імператорський Орден Святого Станіслава
Освіта Імператорська медико-хірургічна академія

Степан Руданський (1833 - 1873) – український поет, автор тексту пісень, перекладач та драматург. Один із найвідоміших лікарів. Автор слів дивовижної пісні "Повій, вітре, на Вкраїну" та "Співомовок", які принесли митцеві любов українського народу та обезсмертили його ім’я. Праці Степана Руданського здебільшого потрапили до золотої колекції світової літератури вже після смерті автора у вигляді рукописів.

Книги Степана Руданського

Сортувати:

Степан Руданський

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2011 Категорія: Вірші для дітей
У виданні зібрано байки, співомовки, пісні письменника, доступні для школярів середніх класів. Як відомо, повна специфіка творчості С. Руданського унеможливлювала ознайомлювання із кращими її взірцями з дотеперешніх, не адаптованих для їхнього віку, збірок. Отже ця книга буде корисна викладачам,
69 грн

Степан Руданський

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2007 Категорія: Гумор і сатира
У книжці вперше в історії української літератури вміщено всю творчу спадщину українського поета-самородка Степана Руданського , автора слів дивовижної пісні "Повій, вітре, на Вкраїну" та вікопомних приказок-співомовок, які принесли митцеві неперебутню любов українського народу та обезсмертили його
211 грн

Степан Руданський

Рейтинг: 4.9
Рік видання: 2009 Категорія: Вірші. Лірика
Степан Руданський (6.01.1834, Хомутинці — 3.05.1873, Ялта) — видатний поет, автор знаменитих «Співомовок» — своєрідного веселого «Кобзаря» для багатьох українських поколінь, однієї з найулюбленіших книжок чи не кожної української родини.
34 грн

Степан Руданський

Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2014 Категорія: Вірші. Лірика
До пропонованої читачеві книжки "Героїчні співи (поеми) та пісні" ввійшла збірка історичних поезій Степана Руданського, які ще донедавна були під забороною через виразно національні мотиви у ній, об'єднані покликом до справжньої волі та утвердження Україною гідного місцяу колі вільних народів.
24 грн
p>Степан Васильович Руданський народився 25 грудня 1833 року у селі Хомутинці Подільської Губернії в сім'ї сільського священика. З 1841року навчався в Шаргородському духовному училищі, після якого вступив до духовної семінарії Кам'янця-Подільського, успішно завершивши навчання у 1855 році. Під час навчання у семінарії у автора виник інтерес до медицини й він приймає рішення здобути освіту лікаря, вирушивши до Петербурзької медико-хірургічної академії, в якій протягом шести років вивчав хірургію.

Після закінчення медичної академії робить починає займатися письменницькою діяльністю і в 1861 році пише свою першу збірку віршів. Отримавши призначення міського лікаря, переїжджає до Ялти, де розпочинає успішну лікарську практику. Організував у Ялті першу медичну бібліотеку, метеорологічний пункт, міський ринок, у різних місцях Криму – фельдшерські пункти. Був почесним мировим суддею Сімферопольсько-Ялтинської округи. Одночасно поєднує складну роботу доктора з літературною творчістю, пише романтичні балади і романси, перекладає складні твори з вітчизняної та давньогрецької літератури, займається історією Єгипту, вивчає давньоєврейську, чеську та польську мови та займається живописом. Готуючи свої твори до видання, укладав їх у рукописні збірки. Важкі цензурні умови, а також урядові заборони утруднювали й гальмували їх друкування.

У 1872 році на території Криму спалахнула епідемія холери й Степан Руданський, віддано допомагаючи хворим, сам не оминув цієї хвороби. Захворювання провокує в нього туберкульоз і 21 квітня 1873 року талановитий поет і лікар помер.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних