Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 24:00
Побажання
Степан Ленкавський - фото

Степан Ленкавський

Степан Ленкавський — український політичний діяч, співзасновник та ідеолог ОУН, публіцист, автор «Заповідей українського націоналіста» та праць з історії націоналізму та розвитку національно-визвольного руху.

Дата народження
06.07.1904
Освіта
Львівський національний університет імені Івана Франка

Книги Степана Ленкавського

Новинка Новинка
Український націоналізм. Том 3. Совєтознавство - фото обкладинки книги 9

Степан Ленкавський

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Публіцистика
До третього тому творів Степана Ленкавського входять праці, в яких автор аналізує різні сфери суспільного життя СССР та підсовєтської України: політичну, економічну, соціально-демографічну, культурну. Смерть Сталіна і період кризи диктаторської системи без диктатора на вершині її владної піраміди
473 грн
Акція Акція
Український націоналізм. Том 1. Історія. - фото обкладинки книги 86

Степан Ленкавський

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2022 Категорія: Історія України
Степан Ленкавський, один із співзасновників Організації українських націоналістів, її чільний ідеолог, автор Декалогу українського націоналіста, Провідник Закордонних частин ОУН після вбивства Степана Бандери, велична й одночасно скромна постать, що до недавнього часу цілком незаслужено перебувала
426 грн
473 грн
-10%

Степан Ленкавський

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2003 Категорія: Довідники
До другого тому творів Степана Ленкавського входять праці, в яких автор аналізує різні сфери суспільного життя СССР та підсовєтської України: політичну, економічну, соціально-демографічну, культурну. Смерть Сталіна і період кризи диктаторської системи без диктатора на вершині її владної піраміди
75 грн

Степан Ленкавський

Рейтинг: 4.3
Рік видання: 2003 Категорія: Історія України
До другого тому творів Степана Ленкавського входять праці, в яких автор аналізує різні сфери суспільного життя СССР та підсовєтської України: політичну, економічну, соціально-демографічну, культурну. Смерть Сталіна і період кризи диктаторської системи без диктатора на вершині її владної піраміди —
75 грн

Біографія Степана Ленкавського

Степан Ленкавський походить з Івано-Франківської області, яка на момент його народження перебувала під владою Австро-Угорщини. Він вивчав філософію у Львівському університеті, у 20-х роках долучився до націоналістичного руху та студентських політичних організацій. Редагував перший націоналістичний журнал «Юнак», працював у редакції тижневика «Український голос», писав філософські та історичні статті для журналу «Розбудова нації» — головного друкованого органу Проводу українських націоналістів.

У 1929 році Ленкавський став членом Проводу ОУН на західноукраїнських землях, опікувався питаннями ідеології. В цей час сформував «Декалог ОУН» в якому в короткій формі виклав основні принципи, яких повинен дотримуватись оунівець.

Під час Другої світової війни був ув’язнений в Аушвіці, після оселився в Німеччині й очолював Референтуру Підсовєтських Справ – аналітичний орган закордонних частин ОУН. В останні роки життя заглибився у вивчення праць східних та західних філософів.

Його доробок проливає світло на шлях становлення та функціонування ОУН в умовах радянської окупації, взаємодію із закордонними структурами організації і тогочасне політично-суспільне становище України.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Степана Ленкавського Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних