Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Софія Яблонська - книги автора

Софія Яблонська - фото
Дата народження 15.05.1907
Дата смерті 04.02.1971
Освіта Panstwowa Akademia Handlu we Lwowie

Софія Яблонська – українська та французька письменниця, навколосвітня мандрівниця, журналістка фотографка та режисерка. Перша тревел-блогерка української літератури.

Книги Софії Яблонської

Сортувати:

Софія Яблонська

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2018 Категорія: Поради туристу
«Чар Марока» – дебютний подорожній роман української мандрівниці, письменниці та фотографки Софії Яблонської, уперше виданий у Львові у 1932 році. Авторка прожила у Марокко чотири місяці, протягом яких досліджувала й описувала арабську Африку. Репортаж письменниці глибоко особистісний, її
464 грн

Софія Яблонська

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2018 Категорія: Путівники
«Далекі обрії» – третій тревелоґ української мандрівниці, письменниці та фотографки Софії Яблонської, який описує її навколосвітню подорож. Його Яблонська написала під час мандрів у 1934-1935 роках, проте довго редагувала, тому вперше він вийшов друком лише в 1939 році у Львові. Цей роман нагадує
572 грн

Софія Яблонська

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2018 Категорія: Поради туристу
«З країни рижу та опію» – другий тревелоґ Софії Яблонської, написаний впродовж 1932-1935 років, коли вона працювала операторкою в Китаї та Індокитаї. У ньому авторка докладно описує усі складнощі процесу зйомок кінорепортажів та фотографій в середовищі, де люди досі вірять, що камера забирає душу.
384 грн

Софія Яблонська

Рейтинг: 4.9 (1 відгук)
Рік видання: 2015 Категорія: Сучасна українська проза
В українській літературі подорожні нариси Софії Яблонської "Чар Марока", "З країни рижу та опію" та "Далекі обрії" - унікальні, але маловідомі сучасному читачеві. У них з великою художньою силою й емоційністю відображено східний світ. Її книжки - маленькі шедеври, справжні поеми-освідчення
186 грн

Софія Яблонська народилась у селі Тарасівка, Львівської області у 1907 році. Її батько був лікарем, спогади про дитинство поряд із ним письменниця виклала у своїй «Книзі про батька». Жіночу гімназію Софія закінчила у Таганрозі, куди родина переїхала на початку Першої світової війни.

У 1921 році Яблонська повернулась на батьківщину. Тут вчилась на вчительку, відвідувала курси крою та шиття, на яких познайомилась з письменницею Оленою Кисілевською, а потім жіночі курси комерційної діяльності у Львові, та переломним моментом у житті дівчини стала драматична школа, що відкрила їй шлях до театру.

У середині 20-х років XX сторіччя вона займається кінопрокатом та вирушає до Парижа, щоб навчатись мистецтва документалістики й саме у середовищі паризької богеми захоплюється ідеєю подорожей світом. На початку 30-х вона здійснює навколосвітню подорож. Яблонська фільмує її та надсилає репортажі про свої пригоди у жіночі часописи, стаючи визначною постаттю тогочасного феміністичного руху.

Літературний спадок цієї видатної жінки складається з декількох епічних творів, натхненних мандрами, а також посмертних видань, опублікованих завдяки роботі Марти Калитовської — вірної подруги письменниці.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних