Руслан Забілий навчався на історичному факультеті Львівського національного університету та продовжив наукову діяльність в Інституті українознавства НАН України.
У 2010 році професійна діяльність Забіглого привернула увагу СБУ. Його затримали на київському вокзалі, конфіскували особисті речі, серед яких був ноутбук з усіма напрацюваннями, та 14 годин допитували в управлінні, інкримінуючи підготовку до розповсюдження інформації, що становить державну таємницю. Цей інцидент збурив спільноту істориків і призвів до масштабної акції протесту в який взяли участь студенти-історики, вітчизняні та західні колеги Забілого, а також безліч активістів та представників різних громадських організацій. На захист науковця висловились Оксана Забужко, Володимир В’ятрович, Левко Лук’яненко та Іван Малкович.
Утиски, яких зазнавав Забілий у часи правління проросійських сил є гідною підставою, щоб поцікавитись його роботами та дізнатись більше про історію України.
У 2021 році науковця було призначено керівником Керченського історико-культурного заповідника, не зважаючи на те, що територія, на якій розташована установа, досі перебуває під окупацією.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%