Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Павло Тичина - фото

Павло Тичина

Павло Тичина – поет та перекладач, класик української літератури. Автор поетичних, прозових творів та публіцистичної праці «Творча сила народу». Депутат декількох скликань Верховної ради УРСР, автор тексту гімну Української РСР, міністр освіти УРСР.

Роки життя
23.01.1891 — 16.09.1967
Нагороди
Сталінська премія в галузі літератури і мистецтва (1941), Орден Трудового Червоного Прапора (1944), Національна премія ім. Т. Г. Шевченка (1962), Орден Леніна (1967), Герой Соціалістичної Праці (1967)
Освіта
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Книги Павла Тичини

Павло Тичина
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2010
37 віршів поета з різних збірок прочитав народний артист України Олександр Биструшкін на замовлення музею Тичини. За задумом авторів, поезії мають стати у пригоді вчителям, учням і студентам, які вивчатимуть творчість митця. Фінансували видання тисячі примірників благодійники. Аудіокнига "Сила і

Біографія Павла Тичини

Павло Григорович народився у селі Піски, Чернігівської області у 1891 році у родині місцевого шкільного вчителя. Писати віші почав під час навчання у Чернігівському духовнім училищі, потім вступив до духовної семінарії, де звів знайомство з, майбутніми помітними діячами української культури – композитором Григорієм Верьовкою та поетом Василем Елланським.

Уперше вірш Тичини було надруковано у 1912 році в журналі «Літературно-науковий вістник». Після цього публікації його творів стають регулярними, а у 1919 вийшла його перша поетична збірка «Сонячні кларнети». У творах, що увійшли до збірки, автор поєднав типові для символізму та експресіонізму прийоми таким чином, що фактично створив новий оригінальний літературний стиль.

У свій час письменник належав до братства самостійників та чудово розумів сутність тоталітарного суспільства, що почало формуватись із юридичним вступом українських земель до складу Радянського союзу, але місце провідного радянського поета, хлібні посади та підтримка комуністичної партії виявились визначальними для його ідеологічного шляху. Він впевнено закріпився у лавах сталіністів і перебував під дією цих переконань до самої смерті.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Павла Тичини Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних