Пауль Маар дуже рано втратив матір, тож виховувався з дідом в Баварії. Маленький Пауль захоплювався живописом, тому пов’язав своє навчання саме з цим вектором розвитку. Після отримання вищої освіти оформляв сцени та фотографував театральні вистави, ціле десятиліття присвятив викладанню мистецтвознавства та малювання в школі.
Але Паулю Маару не було цікаво займатися чимось одним, тож захоплення живописом і талант художника не визначили подальше життя митця. Прагнення читати та нестача книг вдома не зупинили хлопця, тож ще дитиною він записався до бібліотеки. Але книги нести додому було не можна, тому Пауль йшов до друга. Йому подобався Хемінгуей, Фолкнер та Уайлдер.
Саме так визначав свою творчість Пауль Маар, визначаючи свої твори як ті, що сам бажав прочитати раніше, але не мав можливості. Тож його новим захопленням стало саме письменництво, якому він повністю присвятив себе з 1976 року:
Все це — розкішний доробок Пауля Маара, за який він отримав багато премій. Талановита людина — талановита у всьому: автор створює власні декорації та сценарії до фільмів, ілюструє книги й комп’ютерні ігри, грає в кіно та театрі.
Пауль, як і багато знаменитих казкарів, написав свою першу оповідь для власних діточок: те, що траплялося йому в книжкових магазинах, не завжди припадало до душі. «Татуйований пес» побачив світ в 1967 році, удостоєний численними преміями та шаленою увагою маленьких читачів окрім власних дітей.
Згодом на поличках книжкових крамниць можна було зустріти навіть цикли творів Пауля Маара, які сьогодні є в доступності і в «Нашому форматі»:
Остання серія заслуговує особливої уваги: вона розпочалася в 1973 році з веселої книги «Що не день, то субота» й оповіді про дивовижну маленьку істоту. Суботик — то створіння з незвичним носом, рудою шерстю та в синіх цятках на обличчі, яке вміло реалізувати мрії, а тому так полюбилося маленьким читачам. Вигаданий персонаж допоміг автору пригадати власні історії з дитинства та сповнити їх довірою й радістю без обмежень та образ з боку суворих дорослих.
Маар створив 9 оповідань-казок про Суботика, одна з яких навіть запропонована до вивчення за шкільною програмою у 5 класі.
Пан Маар говорить словами свого кумедного та енергійного героя: вчить нас досягати здійснення своїх бажань власноруч та розбиратися в тому, чого ми прагнемо насправді. Автор використовує чудову мову для того, щоб читач будь-якого віку отримав насолоду від гри слів і викликає таким чином на обличчі чимало усмішок.
Переклади творів Маара українською зберегли атмосферність оповідань та казок Пауля Маара, у чому ви можете самостійно переконатися, якщо купите його книгу в онлайн книгарні «Наш формат».
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%