Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Олег Ольжич - книги автора

Олег Ольжич - фото
Дата народження 08.07.1907
Дата смерті 10.06.1944
Псевдонім Олег Ольжич, Лелека Олег Кандиба

Олег Ольжич ( справжнє ім'я Олег Кандиба,1907-1944) – поет, який належав до покоління другої хвилі українських емігрантів. Археолог та публіцист. За життя Олег Ольжич видав лише дві книжки поезій "Рінь" та "Вежі". Третя збірка "Підзамчя", упорядкована самим автором, побачила світ вже після смерті поета у 1946 році. Героїчна особистість, незламний борець за свободу свого народу.

Книги Олега Ольжича

Сортувати:

Олег Ольжич, Петро Мірчук

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Історія України
Ця збірка є публіцистичною компіляцією текстів, що розкривають історичне значення постаті Євгена Коно- вальця. Кожен з них наголошує на його винятковій ролі у напружених раундах боротьби українства за держав- ність. Чільні представники емігрантської думки суголосно відводять полковнику січових
167 грн

Олег Ольжич

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2009 Категорія: Публіцистика
Дане видання є найповнішою на сьогодні збіркою творів Олега Ольжича (Кандиби, 1907-1944) – одного з найвидатніших українських поетів ХХ ст., публіциста, ідеолога українського націоналізму, політичного і революційного діяча, закатованого у німецькому концтаборі Саксенгаузен.. До книги
135 грн

Олег Ольжич

Рейтинг: 4.4
Рік видання: 2012 Категорія: Історія України
У брошурі йдеться про дух міжусобиць, внутрішнього розбрату, котрий впродовж тисячі років відігравав фатальну роль у боротьбі українців за державність. Олег Ольжич написав цей есей у 1940 році після розколу ОУН, котрий призвів до безглуздої ворожнечі її однойменних частин у часи Другої світової
16 грн

Олег Ольжич

Рейтинг: 4.9
Рік видання: 2008 Категорія: Історія України
1940 року молодий поет, інтелектуал і політик Олег Ольжич поставив перед собою гостре питання: що заважало українцям упродовж тисячі років мати власну державу? Відповідь втілено у брошурі «Дух руїни»: міжусобиці, внутрішній розбрат, патологічна неспроможність політиків забути про
18 грн

Олег Ольжич

Рейтинг: 4.6
Рік видання: 2006 Категорія: Дитячі повісті і розповіді
Оповідання для старшого та молодшого шкільного віку.
7 грн

Олег Олександрович Кандиба народився 8 липня 1907 року в Житомирі, в родині відомого українського поета Олександра Олеся та гімназійної вчительки. З ранніх років був талановитим та відрізнявся особливими здібностями до читання, грав на піаніно і скрипці, чудово малював. У віці трьох років навчився читати, а в 5 років вже написав першу п'єсу про козацькі часи. Почав навчатися у середній трудовій школі Пущі-Водиці, закінчивши навчання вже в Празі, куди переїхала його сім'я. Після став студентом філософського факультету Карлового університету Праги, захистивши докторську дисертацію у 23 роки. Самостійно вивчив дев'ять європейських мов. У 1928 році опублікував перше оповідання "Рудько" під псевдонімом Лелека, а перші вірші поета вийшли в журналах "Літературно-науковий вісник" та "Студентський вісник".

Відбувшись як відомий вчений-археолог, брав участь у кількох археологічних розкопках на Балканах, був запрошений читати лекції з археології у Гарвардському університеті США, активно популяризував археологію, займався дослідницькою діяльністю та організовував наукове життя української діаспори, редагуючи "Збірник українського наукового інституту в Америці". Його дослідження і наукові праці публікувалися в Англії, Німеччині, Чехії та Югославії.

У 1929 році став одним з найбільш активним членом ОУН. Брав активну участь у створенні Карпатської України й боровся проти угорських окупантів.. Складний період галицького революційного підпілля він увічнив у поемі "Городок 1932". Загалом все, що відбувалося в міжвоєнний період на західноукраїнських землях, відбивалося в творчості поета.

З початком Другої світової війни Олег Ольжич повертається в Україну та очолює націоналістичне підпілля в Києві. З початком гітлерівських репресій проти українських націоналістів переїздить до Львова. В травні 1944 року його заарештовує гестапо та перевозить до Берліну, а згодом переводять у концентраційний табір Заксенгаузен, в якому він був закатований до смерті 10 червня 1944 року.

В Україну творча спадщина поета почала повертатись тільки після 1991 року. Сьогодні в Україні виходять книги з віршами та публіцистикою Олега Ольжича, публікуються наукові праці та спогади про поета, про видатного поета-борця поставлений біографічний фільм "Я камінь з Божої пращі", який отримав Національну Шевченківську премію 2002 року.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних