Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 20:00
Побажання
Наталія Романович-Ткаченко - фото

Наталія Романович-Ткаченко

Наталія Романович-Ткаченко — українська письменниця двадцятого століття, громадська і культурна діячка, перекладачка. Авторка видань «Нас кличуть гудки», співавторка збірки малої прози українських письменниць.

Дата народження
26.06.1884
Освіта
Златопільська гімназія

Книги Наталі Романович-Ткаченко

Дмитро Бузько, Юрій Стрижавський, Володимир Винниченко
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2024 Категорія: Вітчизняна класика
Напівтони чуттєвості, закладені у слово, жага бажання, що проступає між рядків, легка атмосфера звабливості на сторінках. Вир образів й інтимні всесвіти скидають пута заборон і лягають вишуканими рядками на папері так, ніби потуга нової доби знімає всі табу й випускає їх на волю. Хай то щире
450 грн
Оксана Забужко, Марко Вовчок, Олена Пчілка
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Вітчизняна класика
«Шалені авторки» — це антологія текстів українських письменниць, своєрідна мандрівка крізь останні два століття, під час якої різні авторки, маючи несхожі стильові уподобання й естетичні орієнтації, змальовують усю множинність і складність жіночого досвіду. Перед читачами постануть декадансні
350 грн
Наталія Романович-Ткаченко
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2024 Категорія: Вітчизняна класика
У книжці Наталії Романович-Ткаченко «Нас кличуть гудки» подано нариси, оповідання, спогади, друковані за життя письменниці. Вона пише про буремну добу початку ХХ ст. Її твори — почасти автобіографічні — пронизані настроями епохи, оповідають про події та долі людей на межі століть. У них розкрито
320 грн

Біографія Наталі Романович-Ткаченко

Народилася 1884-го року у Київській губернії у родині педагога. Навчалася у Златопільській гімназії, згодом перейшла до жіночого міністерського навчального закладу у Києві, але не закінчила його.

Брала активну участь у діяльності українських гуртків культурного та організацій революційного спрямування. Після заміжжя та переїзду разом із чоловіком Михайлом Ткаченко до Львову (у подружжя народилася донька і син), почала друкуватися у «Літературно-науковому віснику», тоді ж познайомилася із Іваном Франком, мала із ним товариські стосунки, письменники підтримували одне одного у творчих починаннях, після переїзду Ткаченків до Києва листувалися.

У роки Першої світової війни допомагала створювати притулки-сиротинці, розшукувати зниклих дітей та поєднувати родини. Входила до «Плугу» — спілки українських селянських письменників. Вільно володіла англійською та французькою мовами, перекладала твори Еміль Золя, Октава Мірбо, Жуль Верна, Томаса Ріда та інших.

Відомими є її такі твори, як «Мандрівниця», «Життя людське» (1918), «Чебрець-зілля» (1928).

Книга «Нас кличуть гудки..» була перевидана 2024-го у видавництві «Ще одну сторінку». Оповідання авторки «Будиночок над кручею» ввійшло до антології українських письменниць «Шалені авторки. Мала проза українських письменниць» («Віхола», 2023), а повість «Із зеленої книжечки» — до видання «Гіменей розкутий. Добірка української еротичної прози» (2024).

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Наталі Романович-Ткаченко Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних