Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Микола Сціборський - фото

Микола Сціборський

Микола Сціборський — український державний діяч, один з ідеологів українського націоналізму та засновників ОУН, редактор його друкованих органів. Автор праці «Націократія» та безлічі статей, у яких викладав своє бачення держави, головною цінністю якої є нація. Почесний громадянин Житомира.

Роки життя
18.03.1989 — 30.08.1941
Освіта
Перша житомирська гімназія, Українська господарська академія

Книги Миколи Сціборського

Микола Сціборський
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2022 Категорія: Політологія
«Основною темою цієї нашої розвідки є націократія, себто концепція державно-політичного й соціяльно-економічного устрою, що її заступає сучасний організований український націоналізм. Працю свою рекомендуємо насамперед увазі провідних націоналістичних кадрів. Обмежений розмір цієї книжки приневолив
180 грн
Микола Сціборський
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2022 Категорія: Публіцистика
Збірник творів провідного діяча та ідеолога ОУН, розробника концепції націократії та проекту основ конституційного устрою майбутньої Української Держави Миколи Сціборського (1897-1941) містить його головні твори світоглядово-ідеологічного, програмового, теоретичного та публіцистичного характеру.
358 грн
Микола Сціборський
Рейтинг: 4.8 (1 відгук)
Рік видання: 2022 Категорія: Політологія
Націократія — модель державно-політичного устрою, розроблена підполковником Армії УНР, співфундатором ОУН Миколою Сціборським, яка передбачає панування нації у власній державі, що здійснюється владою всіх суспільно-корисних верств. Основною суспільною цінністю націократії є нація як самодостатня
158 грн
Микола Міхновський, Микола Сціборський, Дмитро Донцов
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Політологія
Це видання містить адаптовані виклади фундаментальних праць ідеологів українського націоналізму: Микола Міхновський, Дмитро Донцов, Микола Сціборський, Юрій Липа, Ярослав Оршан, Михайло Колодзінський, Олег Ольжич, Дмитро Мирон-Орлик, Ярослав Стецько, Роман Коваль. Розділи проілюстровані
370 грн
Микола Сціборський
Рейтинг: 4.9
Рік видання: 2016 Категорія: Публіцистика
Націократія — альтернативна суспільно-політична доктрина і концепція державного режиму, за якого управління здійснюється через представницькі органи державної влади, організовані на основі солідарної праці всіх соціально-корисних верств нації як найбільш оптимальної форми людського соціуму.
98 грн

Біографія Миколи Сціборського

Сціборський народився в Житомирі, навчався у чоловічій гімназії. Після початку Першої світової війни пішов на фронт, був поранений. Долучився до формування українського війська, а потім армії УНР. Вітав прихід до влади Скоропадського, проте після підписання ним грамоти з Росією змінив табір й шукав іншого шляху до держави про яку мріяв.

У 1924 році завершив військову службу у чині підполковника та вступив до Української господарської Академії в Подєбрадах, попри незакінчену середню освіту. Здобув спеціальність інженера-економіста.

Сціборський був очевидцем декількох владних режимів і всі їх нещадно критикував за нездатність піднестися над локальними інтересами та психологічну схильність припадати до сильнішого, замість побудови окремого національного суверенітету.

1925 року у Празі об’єднанням трьох українських національних організацій постала Легія українських націоналістів, співзасновником якої він був Микола Орестович. Вишколена та ідеологічно однорідна ця сила лягла в основу ОУН.

Діяч критикував демократію як слабкий режим й класову боротьбу як явище та вважав, що міцна держава будується на засадах національної солідарності. Також вважав дипломатичні методи упокоєння ворога нікчемними, закликаючи до рішучої та кривавої боротьби.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Миколи Сціборського Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних