Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Безкоштовна доставка

Безкоштовна доставка замовлень від 500 грн.

Побажання

Микола Аркас - книги автора

Микола Аркас - фото
Дата народження 07.01.1852
Дата смерті 26.03.1909
Освіта Училище правознавства, Петербург, Одеська гімназія, Новоросійський університет

Микола Аркас – український композитор, письменник, історик та культурний діяч. Один із засновників і голова «Просвіти» в Миколаєві та народної школи з українською мовою викладання. Автор праці «Історія України-Русі» та першої української опери «Катерина» за мотивами поеми Тараса Шевченка.

Книги Миколи Аркаса

Микола Аркас

Рейтинг: 5.0 (1 відгук)
Рік видання: 2020 Категорія: Історія України
Репринт краківського видання 1912 року, який не було цензуровано. Тематика книги Історія, культура, націотворення. ПРО КНИЖКУ Книжка, яку ви тримаєте, — це репринт другого (позацензурного) видання, яке вийшло у Кракові 1912 року. Готували його до друку Богдан Лепкий і В’ячеслав

Микола Аркас

Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2020 Категорія: Електронні книжки
Репринт краківського видання 1912 року, який не було цензуровано. Тематика Історія, культура, націотворення. Про електронну книжку «Історія України-Русі» Миколи Аркаса Книжка, яку ви тримаєте, — це репринт другого (позацензурного) видання, яке вийшло у Кракові 1912 року. Готували його до
99 грн
105 грн
-5%

Микола Аркас

Рейтинг: 4.1 (4 відгуки)
Рік видання: 2015 Категорія: Історія України
Друзі, до вашої уваги нове репринтне видання культової книги «Історії України-Русі» Миколи Аркаса, видатного історика та громадського діяча. Тематика Історія, культура, націотворення. Про книгу У культовій книзі Миколи Аркаса зібрано всю історію українського народу до
100 грн

Микола Аркас

Рейтинг: 4.3
Рік видання: 2008 Категорія: Історія України
Кожен чоловік повинен знати історію свого рідного краю, свого рідного народу. Багато віків наші діди-прадіди поливали потом і кровью ту землю, де ми живемо, наставляли груди та голови клали, та своїм онукам-правнукам кращої долі добували. А чи знають ті внуки свою батьківщину, чи відають усі про
45 грн

Микола Аркас

Рейтинг: 4.8
Натуральна палітурна шкіра рослинного дублення. Каптал, ляссе. Обріз полірований  із нанесенням об'ємного рельєфу. Золочення з нанесенням малюнка. Золоте та блінтове тиснення. Кольорова вставка на обкладинці книги. Футляр із натуральної шкіри, оздоблений так само як і книга.   Колекційна оправа
6 783 грн

Народився та виріс у Миколаєві. Його батько, Микола Андрійович Аркас – адмірал Чорноморського флоту Росії, мав грецьке походження, а мати, Софія Петрівна, походила з козацького роду Богдановичів.

Здобув всебічну освіту у навчальних закладах Петербурга та Одеси, закінчив фізико-математичний факультет Новоросійського університету. Після завершення навчання, вступив до Російського імператорського флоту у Миколаєві (у родині це було традицією).

У 1881 році почав працювати мировим суддею Херсоні. Багато часу присвячував культурно-просвітницькій роботі, збирав і записував народні пісні, вивчав історію України. Його вчителем був український композитор, диригент, письменник Петро Ніщинський, під впливом якого Микола Аркас почав опановувати композиторські навики, писати музику.

Творчий доробок Миколи Аркаса як композитора – близько 80 композиції для сольного співу, вокальних ансамблів та обробки народних пісень. Найвизначніший твір – опера «Катерина» за мотивами поеми Тараса Шевченка, яка стала першою українською ліричною народною оперою. Трупа Марка Кропивницького поставила «Катерину» у Києві, Москві, Мінську та Вільнюсі, де вона мала великий успіх.

За власні кошти разом з дружиною Ольгою Шишкіною у 1890 році відкрив народну школу, у якій навчання проводили українською мовою.

У 1907 році заснував культурно-просвітницьке товариство «Просвіта» у Миколаєві, метою якого були розвиток української культури та просвіта українського народу.

Як меценат фінансово підтримував «Просвіту», єдину українську газету «Рада», діяльність Михайла Грушевського.

У 1908 році власним коштом видав книгу «Історія України-Русі», у якій зібрав історію українського народу до ХХ століття. Книга мала неабиякий успіх, перевидавалась декілька разів.

Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних