Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 20:00
Побажання
Михайло Грушевський - фото

Михайло Грушевський

Михайло Грушевський (1866-1934) -- лідер українського національного руху, професор Львівського університету, член Чеської академії наук і мистецтв, академік ВУАН, Академік наук СРСР. Український історик та літературознавець, публіцист та письменник, політичний та державний діяч, Голова Центральної Ради УНР. Автор майже 2 тисяч праць з української й світової історії, історіографії, літератури, соціології, етнографії, археології та спеціальних історичних дисциплін. Творець української наукової історіографії та автор схеми українського історичного процесу від найдавніших часів до 1925 включно.

Роки життя
17.09.1866 — 24.11.1934
Освіта
Київський університет Святого Володимира

Книги Михайла Грушевського

Михайло Грушевський
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2021 Категорія: Електронні книжки
Перед вами — тисячолітня історія українців від доісторичних часів і князівського періоду до доби новітнього українського відродження у ХІХ — на початку ХХ ст. Оригінальні трактування найважливіших історичних подій та характеристики видатних діячів національної історії — найбільш детальне та
210 грн
Михайло Грушевський
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2019 Категорія: Електронні книжки
Михайло Грушевський: письменник, громадський діяч, критик, науковець, політик, перший президент України. Добірка його статей містить такі хрестоматійні праці: «Вступний виклад з давньої історії Русі, виголошений у Львівськім університеті 30 вересня 1894 року» «Звичайна схема
1 грн

Біографія Михайла Грушевського

Михайло Сергійович Грушевський народився 17 (29) вересня 1866 в місті Холм, Люблінської губернії Королівства Польського в сім'ї педагога. Після початкової домашньої освіти закінчив Тифліську гімназію, потім продовжив навчання в Університеті Святого Володимира на історико-філологічному факультеті.

Свою трудову діяльність розпочав з посади професора Львівського університету (1894), очоливши кафедру "Всесвітньої історії зі спеціальним ухилом на історію Східної Європи" та обіймав цю посаду до Першої світової війни 1914 року. За редакцією вченого було видано 113 томів "Записки наукового товариства імені Шевченка" (1895-1913). У 1898 став співзасновником і редактором журналу "Літературно-науковий вісник". Глобальні історичні дослідження М. С. Грушевського вилились в багатотомну працю "Історії України-Руси", перший том якої був виданий у Львові в 1898 році. Для історика написання такої роботи стало справою честі представленого ним покоління. Паралельно велася робота над нарисами історії України "Нариси історії українського народу" (1904) та "Ілюстрована історія України" (1913).

Завдяки ініціативі Грушевського у Львові створене Суспільство Прихильників української літератури, науки та мистецтва, яке посприяло розвитку творчої інтелігенції з усіх українських куточків. Під час Першої світової війни, восени 1915 року, після арешту в Києві та п'ятимісячного ув'язнення в Лук'янівці, за клопотанням вчених повернувся в Москву, де співпрацював з виданням "Українське життя". Завдяки лютневій революції 1917 року і падіння самодержавства в Росії Грушевський повернувся до Києва.

8 квітня 1917 року, був обраний головою Української Центральної Ради на Всеукраїнському національному конгресі та став автором головних політичних документів УЦР, Конституції. Після гетьманського перевороту Грушевський опинився в еміграції й відійшов від політичної діяльності, де і почав роботу над одним з таких багатотомних проектів "Історії Української літератури". У березні 1924 року, Грушевський повернувся в Україну та очолив всі головні історичні організації ВУАН. Під його керівництвом випущено 80 книг. У 1929 році М. С. Грушевського обрано академіком АН СРСР. За прагнення академіка Грушевського до незалежності держави України, був репресованих радянською владою, а його праці не видавалися до 1991 року, знищувалися, вилучалися з бібліотек і замовчувалися.

Помер у 1937 році в Кисловодську. Похований в Києві на Байковому кладовищі. Тільки в незалежній Україні Михайло Грушевський отримав належну оцінку свого неоціненного вкладу в українську науку і державність. Вшанування його пам'яті зафіксовано на одній з грошових одиниць України.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Михайла Грушевського Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних