Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Катря Гриневичева - фото

Катря Гриневичева

Катря Гриневичева (1875-1947) - відома галицька письменниця, ім’я якої тривалий час замовчувалося в Україні, а твори були заборонені. І досі її доробок недостатньо відомий нашим читачам. Бібліографи та літературознавці називають її найосвіченішою жінкою в Галичині. Авторка великих історичних повістей "Шоломи в сонці" та "Шестикрилець".

Роки життя
19.11.1875 — 25.12.1947

Книги Катрі Гриневичевої

Катря Гриневичева
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Катря Гриневичева (1875–1947, дівоче прізвище — Банах, за чоловіком — Гриневич) — українська письменниця. Вона народилася у містечку Винники біля Львова. Коли дівчинці минуло три роки, родина переїхала до Кракова. Там закінчила польську вчительську семінарію, в якій було вивчення української мови
90 грн
Катря Гриневичева
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Електронні книжки
Катря Гриневичева (1875–1947, дівоче прізвище — Банах, за чоловіком — Гриневич) — українська письменниця. Крім літератури, вона займалася у Львові, редакційно-видавничою справою, стала однією з активних діячок жіночого руху в Галичині. 1909 року товариство «Просвіта» доручило їй редагувати часопис
100 грн

Біографія Катрі Гриневичевої

Катря Гриневичева (Катерина Гриневич уроджена Катерина Банах) народилася 19 листопада 1875 року в місті Винники біля Львова в багатодітній родині державних службовців з родини Кубаїв. У трирічному віці Катерина з родиною переїхала до польського Кракова, отримавши освіту в польської учительській семінарії, де вивчала українську та польську мови. Після одруження й закінчення семінарії переїхала до Львова, де й прожила майже все життя.

Займається літературною таредакційно-видавничою справою, стає активною учасницею жіночого руху в Галичині. Світогляд письменниці формувався у колі прогресивних та демократично настроєних літераторів Західної України, вона підтримувала дружні стосунки з Василем Стефаником, Марком Черемшиною, Ольгою Кобилянською, Осипом Маковеєм, Гнатом Хоткевичем. У 1906 році видано перший збірник Катерини Гриневичевої "Легенди та оповідання", де описані долі безпросвітного життя бідарських дітей. Була редакторкою дитячого журналу "Дзвінок", популярного в Галичині і на Наддніпрянщині. В журналі з’являються історичні оповідання К.Гриневичевої для молоді: "Перед похороном князя Романа", "Ярослав Осмомисл", "Княжичі".Товариство "Просвіта" видає книжечки авторки "Батько Петро і його діти", "Григорій Квітка-Основяненко, його літературна творчість", а Руське педагогічне товариство – її "Леґенди і оповідання" у 1902 році. У 1917 році Катерина Гриневич повернулася до Львова, де стала свідком листопадових боїв 1918-го, працювала в редакції "Українського Слова". Залишилася у місті після відходу Галицької Армії, працювала вчителькою.

Авторка циклу "Легенди й оповідання", збірки оповідань і нарисів "По дорозі в Сихем", "Непоборні", великих епічних творів "Шоломи в сонці" та "Шестикрилець". Не всі критики схвально поставилися до історичних повістей К.Гриневичевої, критикуючи архаїчну мову цих книжок. У 1926 році у світ виходить збірка "Непоборні", де описані враження пережитої Першої світової війни.

На початку ІІ Світової війни родина авторки, рятуючись від радянської окупації, опинилася в таборі для "переміщених осіб" (DP) американської зоні окупації в Карлсфельді біля Мюнхена. Померла письменниця в ніч проти 27 грудня 1947 року. Її поховали на цвинтарі у Берхтесґадені (Німеччина).

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Катрі Гриневичевої Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних