Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 24:00
Побажання
Фернан Бродель - фото

Фернан Бродель

Фернан Бродель (Fernand Braudel, 1902-1985) - французький історик, яскравий представник школи «Анналів», один із основоположників світ-системного аналізу. Відомий прихильник і пропагандист міждисциплінарного підходу. Нагороджений найвищою нагородою у Франції за цивільні заслуги Орденом Почесного легіону (Ordre national de la Lgion d'honneur).

Роки життя
24.08.1902 — 27.11.1985
Освіта
Ліцей Вольтера, Lycеe Voltaire, Паризький університет, Universit de Paris

Книги Фернана Броделя

Фернан Бродель

Рейтинг: 4.9
Рік видання: 2017 Категорія: Публіцистика
Фернан Бродель (1902-1985) – французький історик, член Французької академії; один з найвидатніших істориків ХХ сторіччя. Автор праць: «Середземномор’я та середземноморський світ за часів Філіппа ІІ», «Матеріальна цивілізація, економіка та капіталізм, ХV-XVIII сторіччя» тощо. На схилі віку великий
300 грн

Фернан Бродель

Рейтинг: 4.2
300 грн

Фернан Бродель

Рейтинг: 4.2
Рік видання: 2013 Категорія: Культура. Цивілізації. Етнографія
Фернан Бродель (1902–1985) — французький історик, член Французької академії; один з найвидатніших істориків ХХ сторіччя. Автор праць: «Середземномор’я та середземноморський світ за часів Філіппа ІІ», «Матеріальна цивілізація, економіка та капіталізм, ХV–XVIII сторіччя»
100 грн

Біографія Фернана Броделя

Фернан Бродель (Fernand Braudel) народився 24 серпня 1902 року в комуні Люмевіль-ан-Орнуа, департамент Мез, Франція в сім'ї вчителя математики. У 1909 році навчався в початковій школі паризького передмістя. Закінчив ліцей Вольтера в Парижі, вищу освіту здобув в Сорбонні на історичному факультеті. Після закінчення навчання близько 10 років працював викладачем історії в коледжі Алжиру, де в 1928 році опублікував свою першу наукову статтю.

У 1932 році, повернувшись до Парижа працював викладачем в ліцеях Кондорсе та Генріха IV, а потім в Університеті Сан-Паулу (Universidade de So Paulo) в Бразилії. Воював під час Другої світової війни лейтенантом артилерії. Потрапив до німецького полону, в якому провів 5 років. Саме під час полону написав працю "Середземномор'я в епоху правління Філіпа II" (La Mditerrane et le Monde Mditerranen a l'poque de Philippe II). Після Другої світової війни працював в редакції журналу "Аннали" (Annales. conomies, Socits, Civilisations), очолював кафедру історії в Колеж де Франс (Collge de France).

1947 рік Бродель захистив дисертацію, був керівником французького Центру історичних досліджень. З 1949 р. - професор кафедри сучасної цивілізації Колеж де Франс. Почесний доктор 18 університетів Брюсселя, Оксфорда, Женеви, Кембриджу, Лондона, Чикаго. З 1962 року член-кореспондент Британської академії та 10 зарубіжних академій, засновник "геоісторії" і "глобальної історії", основоположник "нової історичної науки" і "історіографічної революції".

Найвідомішою роботою Броделя вважається його тритомник "Матеріальна цивілізація, економіка і капіталізм, XV-XVIII ст." (Civilisation matrielle, conomie et capitalisme, XVe-XVIIIe siecle), який був надрукований у 1979 році. Це широкомасштабне дослідження доіндустріального світу, в найдрібніших деталях показує, як функціонували економіки європейських (і не тільки) країн в історичний період переходу від феодалізму до капіталізму. Праці Броделя переведені багатьма мовами світу. В Бінгемтонському університеті, США, створено Центр вивчення економік, історичних систем та цивілізацій Фернана Броделя (Fernand Braudel Center, 1976), який понад 20 років є одним з найвидатніших центрів для поглибленого вивчення системної історії та історіографії в США.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Фернана Броделя Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних