Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 22:00
Побажання
Федір Вовк - фото

Федір Вовк

Федір (Хведір) Кіндратович Вовк (1847-1918) - український антрополог, етнограф, археолог, археограф, музеєзнавець, видавець та літературознавець. Автор першої загальної науково обґрунтованої концепції антропологічного складу українців. Член Російського географічного товариства в Петербурзі, Історичного й Антропологічного товариства в Парижі, активний популяризатор української культури в Європі. Доктор природничих наук Паризького університету, професор Сорбонни, доцент та професор Петроградського університету.

Роки життя
05.03.1847 — 29.06.1918
Освіта
Київський Імператорський університет Святого Володимира

Книги Федіра Вовка

Федір Вовк
Рейтинг: 4.6
Рік видання: 2015-2022 Категорія: Публіцистика
Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (1847–1918): Антропологічні особливості українського народу (1916), Етнографічні особливості українського народу (1916), Шлюбний ритуал і обряди на Україні (1890), Сани в похоронному ритуалі на
386 грн

Біографія Федіра Вовка

Федір Вовк народився 17 березня 1847 в селі Крячківка, Полтавської губернії Російської імперії. Переїхавши з родиною до Ніжина, отримав освіту в гімназії, а потім в Ніжинському ліцеї. У 1865 році молодий юнак вступив до Новоросійського університету міста Одеса, а потім перевівся в Київський імператорський університет Святого Володимира. Після закінчення навчання стає членом Київської Громади та бере участь в організації недільних шкіл, виданні літератури українською мовою, збиранні етнографічних матеріалів. Працювавши ревізором в Київській контрольної палаті, одночасно стає засновником Південно-Західного відділу Російського Географічного товариства.

З 1879 року перебував в еміграції у Швейцарії та Франції. Виїхавши в Женеву, допомагав Михайлу Драгоманову в виданні номерів журналу "Громада". В Парижі захистив докторську дисертацію з антропології та розпочав свої перші антропологічні й етнографічні дослідження Галичини, Буковини й Закарпаття, які видавалися на сторінках французьких антропологічних видань. У 1906 р. повернувся з еміграції на Батьківщину.

Автор фундаментальних досліджень "Антропологічні особливості українського народу", "Етнографічні особливості українського народу", "Український народ в його минулому і сьогоденні", "Шлюбний ритуал та обряди України", які дотепер зберігають неповторну наукову цінність. Наукова спадщина видатного науковця нараховує 628 праць, виданих по усьому світові переважно іноземними мовами.

Помер 29 червня 1918 року в місті Жлобин, Білорусь.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Федіра Вовка Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних