Народився Ерік Брінйольфссон в Данії, а вищу освіту здобув вже в Америці. У 2014 році випустив книгу «Друга епоха машин» (The Second Machine Age), в якій наполягав на тому, що нові технології покращують суспільство, незважаючи на підвищення рівня безробіття і зниження рівня зарплати. Співавтором видання став колега Еріка та професор-економіст MIT Ендрю Макафі, що допоміг йому і в написанні чергового бестселеру.
В іншій своїй книзі «Машина. Платформа. Натовп» Брінйольфссон продовжує аналізувати світ, що змінюється завдяки технологіям. Людство переживає нову технічну революцію, яку можна порівняти з винаходом парової машини і електрики.
Автор описує три основних зміни, які спричинила остання технореволюція:
Автор вважає, що для успішного ведення бізнесу і комфортного існування ми маємо переосмислити сприйняття змін і їх взаємодії. Тож ця книга по суті присвячена доволі актуальним проблемам людства і питанням, що порушуються в наших головах та інформаційному просторі щоденно.
Наприклад, проблема прийдешнього безробіття, викликаного інноваціями, та проблема професій, які зникають через технічний розвиток людства. Ідеї Брінйолфссона і Макафі співзвучні з висновками дослідника Джозефа Стіґліца.
Цікавим для читачів онлайн-книгарні «Наш формат» є й такий момент. Спочатку автор Ерік Брінйолфссон у своїх книгах доводив, що інформаційні технології підштовхують до зростання продуктивності. У наступних книгах він розбирається, чи дійсно бурхливий розвиток інтернет-технологій, робототехніки та автоматизації погано впливає на зростання зайнятості.
Але незважаючи на свої вагання Ерік Брінйольфссон є на даний час одним з найбільш цитованих вчених в сфері інформаційних технологій і економіки. Тож він продовжує детально вивчати вплив сучасних інформаційних технологій на функціонування економіки та організацію суспільства, висвітлюючи результати своїх дослідів та пророцтв у нових книгах.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%