Джарон Ланьє народився у Нью-Йорку, в єврейській родині. З дитинства Джарон відрізнявся непересічним розумом. В 13 років йому вдалося вступити до Університету Нью-Мексико, де він зустрів дослідника штучного інтелекту Марвіна Мінського та відкривача Плутону Клайда Вільяма Томбо. В 15 отримав грант від Національного наукового фонду на вивчення математичної нотації, а в 19 досліджував потенціал використання відеостимуляторів в освітніх цілях.
У 80-х займався розробкою відеоігор, співпрацював з Atari та разом з колегою Томасом Циммерманом заснував компанію VPL Research. Вони мали гарний оборотний капітал і навіть уклали контракт з NASA, а у 1990 році збанкрутували.
Після цього Ланьє повернувся до наукової діяльності та викладав у Колумбійському університеті, консультував Silicon Graphics та працював на Microsoft до 2009 року.
Літературний доробок вченого налічує 4 праці, в яких автор попереджає читачів щодо своєрідних побічних ефектів інтернету: зокрема маніпулювання думкою суспільства через контент, що зазвичай транслює узагальнену мейнстрімну точку зору, тим самим звужуючи межі сприйняття, вплив розповсюдження піратського контенту на розвиток різних галузей мистецтва, а також те, як соціальні мережі та онлайн-анонімність змінюють етичні норми та рівень емпатії користувачів.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%