Дитинство Мирона "Орлика" не було простим. Він народився в простій робітничій родині та зростав без матері. Належав до пласта, під час навчання в гімназії долучився до юнацького крила ОУН: редагував бюлетень організації, згодом став провідником юнацтва. Вивчав право у Львівському університеті.
Був заарештований під час розгону людей польською поліцією на зелені свята. Під час перебування у в’язниці склав брошуру «Сорок чотири правила життя українського націоналіста», яка стала одним із засадничих ідеологічних текстів руху. Це було не останнє його ув’язнення, проте такі періоди він завжди використовував для роздумів, читання та створення нових ідеологічних підвалин для ОУН.
Перед Другою світовою війною обіймав посаду політично-ідеологічного референта Екзекутиви на західноукраїнських землях та брав активну участь у житті організації. Після розподілу Польщі перейшов на територію радянського союзу й продовжив формувати загони та керівні ланки руху спротиву. У цей час підпільно видав свою найважливішу ідеологічну працю.
У 1941 році Мирон "Орлик" увійшов до складу Проводу та займався вишколом підрозділу «Роланд» в Австрії. Був арештований німцями й втік, проте доля наздогнала його в Києві. Він був убитий під час спроби втечі з в'язниці гестапо.
Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%