Книжковий інтернет-магазин Наш Формат
Кол-центр працює щодня з 08:00 до 20:00
Побажання
Діана Клочко - фото

Діана Клочко

Діана Клочко — українська мистецтвознавиця та лекторка, перекладачка, організаторка виставок. Кураторка видавничих проєктів. Співзасновниця премії для перекладачів «Metaphora». Членкиня Української секції Міжнародної асоціації арткритиків під керівництвом ЮНЕСКО.

Авторка видань «Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі», «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», співавторка антології есеїв під назвою «Культурна експансія».

Дата народження
31.03.1963
Нагороди
Почесне звання «Заслужений працівник культури України», Премія імені Юрія Шевельова (2019)
Освіта
Київський художній інститут, Національна академія мистецтв

Книги Діани Клочко

Євген Лір, Діана Клочко, Ростислав Семків
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Публіцистика
Культурна експансія — це процес повільної і поступової окупації Росією українського культурного життя, витіснення з української культури питомих явищ і або їх апропріація, або заміна своїм. Кожен чув про заборони української, знає про русифікованість українського телебачення чи руйнування
200 грн
Діана Клочко, Аліса Ложкіна, Андрій Курков
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2022 Категорія: Non-fiction іноземними мовами
A celebration of Ukraine’s rich cultural heritage bringing to light the country’s most important works of art and architectural monuments from prehistory to the present. Treasures of Ukraine chronicles the arts and heritage of Ukraine at a time when the country’s people, culture, landmarks, and
1 127 грн
Діана Клочко, Андрій Курков, Андрій Пучков
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2024 Категорія: Arts & Culture/ Культура. Мистецтво
Ця книжка — максимально сконцентрована презентація найяскравіших витворів українського мистецтва в контексті історії, що створювалася насамперед для читача, який має мінімум знань про Україну й українців. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну, задекларованою метою якого було зникнення нашої
Діана Клочко
Рейтинг: 5.0 (1 відгук)
Рік видання: 2019 Категорія: Історія мистецтв
Проект працює на створення альтернативної історії українського мистецтва, доповненої творами, які у ХХ столітті не вважались "канонічними" або "вартими уваги" з ідеологічних причин, представляючи субєктивний погляд на окремі твори, що зберігаються у музеях і приватних колекціях України. Саме тому
560 грн
Діана Клочко
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Arts & Culture/ Культура. Мистецтво
Нова книжка есеїв мистецтвознавиці й публічної лекторки Діани Клочко «Автопортрети тринадцяти українок» присвячена жанру візуального мистецтва, який досі переважно залишався поза увагою вітчизняної арткритики, а саме автопортрету як засобу самодослідження й самоконструювання мисткині. У
Діана Клочко
Рейтинг: 5.0
Рік видання: 2023 Категорія: Мистецтво. Вбрання. Вишивка
В останнє десятиліття ХХ століття українські митці, що працювали у підрадянський час, не мали надії публічно та регулярно демонструвати свої твори. Зараз артоб’єкти з ідеологічною програмою, яких чимало зберігається у музейних і приватних колекціях нашої країни, перемістились у сховища без
670 грн

Біографія Діани Клочко

Народилась на Рівненщині у родині директора школи та медсестри. Закінчила Київський художній інститут (факультет історії та теорії мистецтв) і Національну академію мистецтв (навчалася там на аспірантурі). Професійну діяльність розпочала як журналістка у виданнях «День», «Книжник-review», журналі Міжнародного фонду «Відродження» (МФВ) «Відкритий світ».

Активно брала участь у видавничій справі: була організаторкою авторських книжкових проєктів у видавництвах «Дух і літера», «Дуліби», «Meridian Czernowitz» та інших; членкиня журі літературних конкурсів.

Працює у Києво-Могилянській академії (відділ стратегічного розвитку), читає лекції з мистецтва та мистецтвознавства у різних містах України. Вільно володіє, крім української, польською та чеськими мовами.

Протягом 2011–2014 брала участь у створенні фільмів та серіалів для телеканалу «Україна». Співзасновниця премії для перекладачів поезії та есеїстки «Metaphora». Заслужений працівник культури України.

У 2019 у видавництві «ArtHuss» вийшло друком видання під назвою «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», яке має на меті презентувати альтернативний погляд на історію українського мистецтва та представляє суб’єктивні враження та емоції авторки щодо шедеврів скульптури, живопису та графіки VII–ХХ століть, які вважаються «неканонічними», проте відіграють значну роль у європейському дискурсі.

2023 була надрукована книга «Сховане мистецтво: есеї, розмови, коментарі», у якій через призму літературних дебатів та експертних розмов розкриті артоб’єкти, що тривалий час належали до категорії «схованого мистецтва». Через це чималий відсоток українського мистецького спадку дотепер залишається недоступним для загалу.

Також є співавторкою антології есеїв під назвою «Культурна експансія», яка побачила світ у 2023. Книжка висвітлює процес багаторічної окупації української культури Росією, починаючи від ХVIII століття і до сьогодні — його агресивний зміст, сутність, масштаби та наслідки.

Цитати
Цитати ще не додані!

Відгуки про Діани Клочко Новий

Поділіться своїми враженнями!
Залиште свій відгук
Книгомани завжди мають свою точку зору і полюбляють ділитись нею. Залиште відгук про цього автора для майбутніх відвідувачів. Заздалегідь дякуємо!
Будь ласка, оцініть автора!
Вхід до особистого кабінету
Увійти за допомогою:

Підпишіться на розсилку
і отримайте знижку 10%

Вкажіть, будь ласка, Вашу стать

Або

Я погоджуюсь з умовами використання персональних даних