Насім Талеб вперше українською!

Ми довго обіцяли, ви – чекали. Нарешті виконуємо.
«Наш формат» презентує легендарну книжку Насіма Талеба «Чорний лебідь»!

Книга Насіма Талеба фото
Переклад Миколи Климчука.

Дизайн обкладинки Костянтина Марцинківського.
Чому ця книжка

Лише за перше десятиліття 21 століття людство пережило низку важких потрясінь: теракт 11 вересня 2001 року, війну в Осетії та світову фінансову кризу. Усі вони здавалися абсолютно неможливими – поки не відбулися.

Насім Талеб називає такі непередбачувані події Чорними лебедями. Він уважає, що саме вони дають поштовх як історії людства загалом, так і життю кожного з нас.

Фінансовий гуру та філософ переконаний, що аби досягти успіху, тобі треба знати, як приручити Чорних лебедів. І він вчить цьому в книжці.

Свою теорію Насім Талеб продемонстрував на практиці: під час фінансової кризи 2008 року компанія, на яку він працював, заробила (а не втратила!) півмільярда доларів.
Талеб — новий мудрець... Трейдер став письменником, а з письменника — справжнім гуру епохи глобальної фінансової кризи. Мало того, що книжка Талеба підкорила списки бестселерів, його теорія «чорнолебединих» явищ стала ключем до розуміння наших тривожних часів.
Observer
Талеб змінив спосіб мислення людей про невизначеність, особливо на фінансових ринках. Його книга "Чорний лебідь" є оригінальним і сміливим аналізом способів, якими люди намагалися пояснити неочікувані події.
Деніел Канеман, лауреат Нобелівської премії з економіки
Талеб — найбільш актуальний мислитель нашого часу в світі.
The Times
Це голос пророка.
GQ

«Чорний лебідь» — це пристрасний, іронічний і глибокий екскурс у філософію, математику й епістемологію ймовірності, який приніс автору світову славу.

Газета Sunday Times включила книжку до переліку 12 найвпливовіших книг, написаних після Другої світової війни.

У цій книжці Насім Талеб передбачив економічну кризу 2008-го року.
32
українська стала 32 мовою, на яку перекладено книжку
3 млн.
в світі продано понад 3 мільйони примірників
17
книжка 17 тижнів протрималась у списку бестселерів New York Times
«Чорного лебедя» давно вже розібрали на цитати. Ось лише кілька з них...
Про владу
Влада красиво розповідає про те, що зробила, але не про те, чого не зробила. Власне, держава займається показною «доброчинністю» — допомагає людям так, щоб це було помітно й давало телекартинку, але чхати хотіла на невидимий цвинтар незримих наслідків.

Про освіту
У системі освіти мені не подобається передусім те, що вона спонукає студентів з усього на світі видобувати пояснення й таврує обережні судження «я не знаю».

Ніколи не замислювалися, чому так багато круглих відмінників нічого в житті не досягають, а двієчники гребуть гроші лопатою, купують діаманти й не чекають на телефонній лінії? Чи й отримують Нобелевську премію у якій-небудь практичній галузі (наприклад, з медицини). Звісно, свою роль зіграє везіння, але є в шкільному навчанні якась стерильність і ригоризм, які заважають відмінникам зрозуміти реальне життя.

Про снобізм європейців
Висловлюючись про американців, зарозумілий (і зневірений) європеєць неодмінно закине їм «некультурність», «невігластво» й «математичну тупість», адже американці не зубрять рівнянь і фактажу, що їх обивателі ототожнюють з «високою культурою». Американці й гадки не мають про натхненну (і важливу) подорож Гете в Італію чи про Дельфтську школу живопису. Проте автор цих милих заяв, швидше за все, обожнює свій айпед, носить джинси й записує свої «високодуховні» думки у ворді, відволікаючись від писанини на пошуки в гуглі.

Про історію
Проти історії немає зброї, крім іншої історії. Метафори й історії набагато сильніші (на жаль) за ідеї. Їх легше запам'ятовувати й приємніше читати. Якщо вже йти війною на так звані «наративні дисципліни», то найкращою зброєю теж буде наратив. Ідеї з'являються й зникають, історії — залишаються.

Проблема не тільки в тому, що ми не знаємо майбутнього, — минуле ми знаємо не набагато краще.

Про фахівців
Існує два типи фахівців. Легкий випадок: самовпевнені, але (певною мірою) компетентні; важкий: самовпевнені й некомпетентні (порожні костюми). Існують професії, у яких ми тямимо більше за фахівців, хоча саме ми платимо їм за поради, а не вони нам за те, що ми їх слухаємо.
Кому ви довіритеся з операцією на мозку — науковому журналісту чи дипломованому нейрохірургу? А з іншого боку: чий економічний прогноз ви хочете почути — доктора економіки з якого-небудь престижного закладу типу Вортона чи журналіста ділового видання? Відповідь на перше запитання очевидна, на друге — зовсім ні.




















© DANIEL ACKER/BLOOMBERG
Насім Ніколас Талеб — лівансько-американський літератор, науковець, колишній трейдер і біржовий аналітик, математик і філософ. «Я хто завгодно, але не економіст», — зазначив він в одному інтерв'ю, хоча й так його повсякчас називають. Випускник Сорбонни та Вортонської школи бізнесу. Викладав у кількох університетах, зокрема в Нью-Йоркському та Оксфордському. Володіє 10-ма мовами. Насім Талеб – автор серії бестселерів «Невизначеність» з чотирьох книг: «Обдурені випадковістю», «Чорний лебідь», «Прокрустове ложе» та «Антикрихкість».
Гультяй, який зосереджуюється на ймовірності (філософія), ймовірності (математика), ймовірності (логіка), ймовірності (реальне життя), дедліфтах, ліванському вині та мертвих мовах.
— так говорить Талеб про себе

Насім Талеб опублікував десятки наукових робіт на різні теми – від статистичної фізики до міжнародних відносин.

Послідовно відмовляється від нагород, які йому присуджуть, оскільки вважає, що вони перетворюють знання на спортивні змагання.

Чимало академіків розкритикували його книжки. Сам Насім Талеб заявляє, що вони нападають не на його ідеї, а на особистість і стиль.

Він також не стримується від критики науковців – особливо математиків та економістів. Хоча від нього певною мірою дістається нам усім.
Фото книги Насіма Талеба
Alpari.ru
Купити книгу Насіма Талеба
Вісім правил життя Насіма Талеба:
Малюнок Foreign Policy
  • «Звичайне» мене не цікавить. Хочете зрозуміти темперамент, моральні принципи й манери свого друга — подивіться, як він тримає удар випробувань, бо в теплиці повсякденності нічого не побачиш. Ви зможете оцінити небезпечність злочинця, спостерігаючи його поведінку протягом звичайного дня? Що таке здоров'я не збагнути без хвороб і епідемій. Нормальність дуже часто неважлива.

  • Завважте, що фраза «ідіть у дупу» набуває особливого смаку, коли можеш сказати її до того, як покладеш телефонну трубку.

  • Уявіть, що ви дев'ять років не отримували нічого, а на десятий заробили мільйон. А тепер, що ви десять років заробляли по сто тисяч. Сума в цих двох випадках однакова, але задоволення — ні.

  • Людина — це тварина, яка пояснює; вона впевнена, що все має причину і, шукаючи пояснення, хапається за найочевидніше. Проте очевидного пояснення може й не бути; може й не бути жодного пояснення; може й не бути навіть натяку на якесь пояснення.

  • Уявіть, що ви — біженець і чекаєте повернення на батьківщину. Кожен прожитий день віддаляє — а не наближає — вас від тріумфального повернення. Те саме стосується будівництва наступного оперного театру. Якщо ви планували вкластися у два роки, а минає вже третій — не сподівайтеся, що будівництво невдовзі закінчиться. Якщо війни в середньому тривають шість місяців, а ваша йде вже третій рік — не сподівайтеся на близький мир. Арабо-ізраїльський конфлікт почався сімдесят років тому, і кінця не видно, а тоді його вважали «дрібною проблемою».

  • На жаль, визнаючи, що можеш помилятися, великого авторитету не здобудеш. Люди хочуть, щоб їх засліпили знанням, — природа велить іти за вожаком, здатним згуртувати людей, бо гуртом краще, ніж поодинці. Іти гуртом неправильним шляхом вигідніше, ніж іти наодинці правильним.

  • Деякі істини відкриваються лише дітям — дорослих і не-філософів засмоктує буденність, їм не до цього, вони займаються «серйозними справами», їм здається, що є важливіші речі.

  • Можна багато побачити, просто дивлячись.


Made on
Логотип Тільди в Наш Формат
Tilda