Життя не змінюється за одну секунду і самого бажання для цього мало, але опанувати мистецтво життя можливо. Викинути зайве, скласти план, з комфортом влаштуватись у власному куточку та йти (повзти чи, може, летіти) до лише вам відомої мети.

Ви ж хочете знати, як це зробити? Тоді ось вам добірка з 4 книжок, які допоможуть налаштуватись на правильний лад.

yak-vy-zbuduete-svoe-zhyttya

Переклад Ольга Любарська, 2015

«Як ви збудуєте своє життя?»
Клейтон Крістенсен, Каррен Ділон, Джеймс Олворт

Ця книжка – про те, як залишитися в житті вірним собі та власним рішенням, як побудувати стратегію свого життя і не ухилятися від неї під впливом обставин, як визначати пріоритети і залишатися врівноваженим, зосередженим, задоволеним та, зрештою, щасливим. А вирушати у життєвий шлях без теорії – це те саме, що морякам виходити у море без карт, компаса та будь-яких навігаційних приладів.

Гадаєте надміру інформації в одній книзі? Але й життя прожити – не поле перейти, чи не так? Автори не дадуть відповіді на всі запитання про мету та сенс життя, але вони і не ставлять собі такої цілі. Але вони пропонують інструменти, які допоможуть відповідати на виклики, які раз у раз з’являються за тих чи інших обставин. «Стратегія – у компанії чи житті – складається з сотень буденних рішень…», то як прийняти їх не зрадивши себе?

«Стратегічна» цитата:

«Важко переоцінити вплив таких мотиваторів, як відчуття завершення великої справи й засвоєння чогось нового, відчуття, що в команді ви незамінний гравець, що ви досягаєте чогось, що справді важить»

malenka-knyga-hyuge.-yak-zhyty-dobre-po-dansky-705483.400x500w

Переклад Катерини Бабкіної, 2017

І хоч дослівно перекласти поняття хюґе українською мовою неможливо, але усім нам добре знайоме це відчуття. Хюґе – це читати хорошу книгу під звуки улюбленої музики, це пити какао без поспіху і насолоджуватися заходом сонця, це сидіти з коханим/коханою біля вогнища у лісі. У вас може виникнути цілком логічне запитання: «То в чому секрет датчан?». Згідно з досліджень вони знають, як зробити ці миттєвості звичною складовою життя і бути щасливим не час від часу, а постійно.

Мік Вікінг описує багато складових, без яких хюґе неможливе. Це і свічки (28% датчан щодня запалюють свічки), і смачна їжа (кава, смаколики та м’ясо. До речі, щорічне вживання кондитерських виробів датчанами складає 8,2 кг на одну людину), і комфортний одяг. Там ще багато пунктів, про які ви детальніше прочитаєте у книзі.

Мік Вікінг вважає, що буде щасливим простіше, ніж думає більшість людей – не метушитися, вміти розслабитися, зробити навколо себе затишок та наповнити життя атмосферними дрібничками. Хюґе – це душевність, це відчуття спокою та захищеності, це мистецтво щасливого життя.

«Смачна» цитата:

«Не можна купити щастя, але можна купити тістечко – це приблизно те саме, принаймні наш мозок реагує на це таким чином»

krok-za-krokom.-yak-entuziazm-i-napoleglyvist-vedut-do-mety-709088.400x500w

Переклад Ольги Захарченко, 2018

Авторка цієї книги впевнена, що для досягнення успіху в житті, для того, аби влаштувати своє життя як ви того бажаєте, потрібен не талант, а завзяття і наполегливість. От так все просто і складно водночас. Якими б важливими не були природні, вроджені здібності – зусилля важливіші вдвічі.

Анжела Дакворт наводить дані з багатьох досліджень, твердження відомих філософів та дуже багато прикладів з реального життя. Не всі талановиті люди стають успішними. Чому? Бо «без зусилля ваш талант – всього лише невикористаний потенціал».

Успішними стають люди, які дуже багато працюють над собою, над своїми установками і завдяки наполегливості стають майстрами у своїй справі.

«Мотивуюча» цитата:

«Завдяки зусиллю талант стає вмінням, і одночасно зусилля робить уміння продуктивним»

0f6bc640a65251b53643270a10e6a86c

Переклад Анатолій Саган, 2017

«Проект Щастя»
Рубін Гретхен

Ця книга – джерело натхнення для тих, хто готовий до кардинальних змін у своєму житті і надзвичайно потужний каталізатор для тих, хто уже на цьому шляху, але потребує додаткової мотивації.

Чи можна бути задоволеним кожним прожитим днем? Чи можна отримувати радість від одноманітної та щоденної роботи? Як зберігати енергію на високому рівні та де її взагалі брати? Де взяти час на друзів та на свої захоплення?

Рубін Гретхен на своєму особистому досвіді показала, що змінити життя ніколи не пізно: візьміть відповідальність, спрямувати наполегливість у бажане русло, не здавайтеся.

Завдяки проекту «Щастя» авторка краще пізнала себе та свої бажання, проаналізувала кожну із сфер свого життя, написала власні заповіді та правила, а потім кожен місяць у році зосередилася на чомусь одному. Наприклад, в квітні — це батьківські обов’язки, травень — дозвілля, червень — друзі. Ваш проект «Щастя» може кардинально відрізнятися від експерименту Рубін, адже ми такі різні. Але тепер ви знаєте з чого почати.

«Надихаюча» цитата:

«Якщо я вважаю себе щасливішою, то це означає, що я й справді щасливіша!»

375 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Медведенко

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації