Чи не найважче завдання в житті — спробувати зрозуміти самого себе. Проте якщо правильно озброїтися, можна досягти навіть недосяжних на перший погляд цілей.

Сьогодні ми пропонуємо до вашого арсеналу кілька книжок, які допоможуть не лише  краще зрозуміти себе, а й дещо змінити в «налаштуваннях», які, як здавалось, неможливо перепрограмувати.

shopengauer-yak-liky-640528.400x500w

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля»

Переклад Віри Кучменко, 2017

Одного дня психотерапевт Джуліус Герцфельд дізнається, що жити йому залишається не більше року. Переосмисливши своє минуле, він вирішує дізнатися, як склалося життя тих пацієнтів, яким він не зміг допомогти, зокрема, життя Філіпа Слейта — сексуально одержимого хіміка-соціопата.

Під час зустрічі зі своїм колишнім пацієнтом Джуліус розуміє, що Філіпу вдалося вилікуватися самотужки завдяки філософії Артура Шопенгауера. Отак лікар та пацієнт у певному сенсі міняються місцями.

Чому це цікаво? Книжку написав психотерапевт, жива легенда психоаналізу Ірвін Ялом, який у книжках розповідає історії зі своєї практики та ділиться власними переживаннями і внутрішніми монологами як лікаря.

krok-za-krokom.-yak-entuziazm-i-napoleglyvist-vedut-do-mety-709088.400x500w

Видавництво «Наш формат»

Переклад Ольги Захарченко, 2018

Професорка психології Анжела Дакворт доводить, що талант — не запорука успіху, а реальні досягнення можливі лише завдяки наполегливості та відданості власній справі. Хай би якими геніальними ви були, саме завдяки завзяттю матимете перевагу в будь-якій сфері.

Книжка Анжели Дакворт руйнує стереотипи про силу таланту, змінює уявлення про успіх і труднощі та доводить, що завзяття не лише допомагає досягати вершин, а й робить нас щасливішими.

Чому це цікаво? Авторка на основі власних (і не тільки) досліджень доводить, що талант сам по собі не гарантує успіх. А ще ця книжка — універсальні ліки від відмовок на зразок «я цього не можу» / «от якби в мене був талант…» / «я не створений(-а) для цього».

davyd-i-goliaf-autsajdery-nevdahy-i-mystetstvo-peremagaty-gigantiv-900266.400x500w

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Переклад Тетяни Микитюк, 2017

Відомий журналіст та один із сотні найвпливовіших людей за версією журналу Time Малколм Гладуелл у своїй книжці переосмислив біблійну легенду про аутсайдера Давида та фаворита Голіафа. Автор доводить, що успіх не залежить від масивності обладунків та міцних м’язів, адже переваги можуть легко перетворитися на вади й навпаки.

У книзі журналіст розповідає історії із життя реальних людей, талановитих та звичайних, геніальної школярки, яка не впоралася з вимогами престижного університету, та сироти з бідної родини, який здійснив прорив у боротьбі з дитячою лейкемією. На їхньому прикладі автор доводить, що наші уявлення про переваги й недоліки є хибними.

Чому це цікаво? Тому, що Давид завжди може перемогти Голіафа (або хоча б спробувати). Варто лише зрозуміти як.

likar-ta-dusha.-osnovy-logoterapii-640527.400x500w

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Переклад Любомира Шерстюка, 2018

Франк як засновник логотерапії стверджував, що рушійною силою людської поведінки є прагнення знайти та реалізувати наявний у зовнішньому світі сенс життя. Пригноблення такої потреби є частою причиною психічних та невротичних розладів особистості, логотерапія своєю чергою покликана допомагати людині зробити життя більш осмисленим, тим самим позбавити його неврозів.

У цій книжці Віктор Франкл намагається зрозуміти складну природу людської душі й осмислює поняття духу. Щирі поради, переплетені із серйозними науковими здобутками, допоможуть віднайти сенс життя, пізнати себе, заспокоїтися й вилікувати душу.

Чому це цікаво? Це нагода почути про такий метод екзистенціальної психотерапії, як логотерапія безпосередньо від засновника цього методу — відомого психіатра та філософа, колишнього в’язня нацистського концтабору Віктора Франкла.

zhyvy-na-vsi-sto.-yak-zrobyty-svij-den-produktyvnym-709065.400x500w

Видавництво «Наш формат»

Переклад Валерії Глінки, 2017

Чи часто ваші дні складаються вдало? Ви встигаєте все, що запланували, колеги й шеф вами задоволені, удома панує гармонія, а головне — ви енергійні навіть наприкінці дня?

Якщо такі дні для вас рідкість, то, на думку Керолін Вебб, варто звернути увагу на поведінкову психологію. Авторка також дає максимально корисні поради: як покроково планувати день і втілювати задумане; як ухвалювати тактичні і стратегічні рішення; коли і як треба відпочивати та звідки черпати енергію.

Чому це цікаво? Тому, що з кожним днем у нас дедалі більше завдань і все менше часу на те, щоби скласти все докупи й насолоджуватися життям, а не виживати.

yak-narodzhuyutsya-emotsii-900265.400x500w

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Переклад Ярослава Лебеденко, 2018

Ви колись думали про те, що таке емоції? Чому дотепний жарт викликає сміх, а скоєна помилка — почуття прикрості? Що відбувається всередині нас, коли по обличчю течуть сльози або коли очі розширюються від здивування?

Ще із часів Аристотеля загальноприйнятою є думка про те, що емоції виникають автоматично й неконтрольовано, вони ніби «вшиті» в нас. Але Ліза Барретт доводить, що це не так. Її дослідження розвінчує застарілі уявлення про природу емоцій і показує: емоції конструюються в нашій свідомості за певними зразками, набутими внаслідок світопізнання.

Чому це цікаво? Емоційність характерна для кожного з нас, а психологиня Ліза Баррет більшість своїх досліджень присвятила саме вивченню природи емоцій.

probudzhennya-709086.400x500w

Видавництво «Наш формат»

Переклад Тетяни Кирлиці, 2018

Ця книжка — це дивовижна розповідь про групу пацієнтів із сонною хворобою. Їхні історії можуть видатися фантастичними, проте в книжці описано цілком реальні випадки в медицині, коли після Першої світової війни декілька тисяч людей поринули в багаторічний сон. Їхній стан вважали безнадійним, однак 1969 року лікар Сакс увів їм новий препарат, який мав вибуховий «ефект пробудження»…

Чому це цікаво? Це унікальний випадок в історії медицини, описаний очевидцем, лікарем, який працював із постраждалими від сонної хвороби пацієнтами.

maksymum-uspishnosti.-strategii-i-navychky-dlya-rozkryttya-pryhovanogo-potentsialu-900267.400x500w

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Переклад Олени Замойської, 2017

Чому одні люди успішні, а інші — ні? Брайан Трейсі знайшов відповідь на популярне запитання та пропонує ефективну серію кроків для досягнення успіху, в основі якої лежать елементи психології, релігії, філософії, бізнесу, економіки, політики та історії.

Ви зможете навчитися концентруватися на тому, що робите, бути переконливим та позитивним, використовувати 100 % свого потенціалу. Більшість людей, які пройшли курси Брайана Трейсі, значно підвищили свій фінансовий прибуток та покращили життя.

Чому це цікаво? Тому, що поради, як досягнути успіху, дає мільйонер, який проконсультував більш як тисячу компаній.

emotsijna-sprytnist.-yak-pochaty-radity-zminam-i-otrymuvaty-zadovolennya-vid-roboty-ta-zhyttya-640526.400x500w

Видавництво «Клуб сімейного дозвілля»

Переклад Леся Герасимчука, 2018

Вивчаючи емоції протягом 20 років, Сьюзен Девід дійшла висновку, що ні розум, ні тип особистості не визначають успіх. Його визначають наші емоції, а точніше — вміння їх контролювати. Саме це авторка називає «емоційною гнучкістю».

Внутрішній спокій, вміння розуміти себе дозволяє не тільки почуватися впевнено в будь-якій ситуації, а й досягати успіху на роботі, в особистому житті, творчості. Авторка впевнена, що емоційна гнучкість, вміння підлаштовуватися під мінливий та швидкозмінний світ подій дозволяє уникнути стресів, негативних думок та почуттів і впевнено рухатися вперед.

Чому це цікаво? Ця книжка допоможе зрозуміти природу своїх емоцій, навчитися приймати їх і жити з ними у злагоді.

22 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Книжка «Усе замахало. Але надія є»

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації