Кілька разів на рік — зазвичай ближче до Нового року та початку справжнього тепла — ми даємо собі оптимістичну обіцянку на кшталт «тепер я точно почну бігати_вчити китайську щовечора_припиню їсти солодощі_буду вставати о 5-ій ранку». На жаль, дуже часто далі цих обіцянок справа не йде — ми забуваємо, нам лінь, та й взагалі — полежати вдома, нічого не роблячи, набагато приємніше, аніж намотувати кола по стадіону.

Саме тому ми підготували для вас спеціальну добірку з книжок, які надихнуть вас почати виконувати дані лише самим собі обіцянки (чим не суперсила?).

Разом з нашими авторами ви зможете спокійно вставати вранці, бігати, натренувати силу волі та переглянути свій раціон. Або навіть більше. Зрештою, щоб змінити світ, для початку варто змінити себе 🙂

chudovyj-ranok.-yak-ne-prospaty-zhyttya-709041.400x500w

Переклад Тетяни Заволоко, 2017

Етап №1. Прокинься і співай (або ні)

«Чудовий ранок. Як не проспати життя» Гел Елрод

Одного не надто чудового дня Гел Елрод, якому на той момент виповнилось лише 20 років, потрапив у жахливу аварію. Лікарі сказали, що, можливо, він більше ніколи не зможе ходити. Після аварії його покинула дівчина, а сам хлопець впав в кому. Втім, коли Елрод знову повернувся до життя, він вирішив не здаватися. Попри прогнози, він встав на ноги, він пробіг марафон, він започаткував власний метод «чудовий ранок», який дозволяє людям по всьому світу прокидатися раніше та проживати своє життя на повну.

Все, насправді, дуже просто, говорить Елрод. Ви здатні досягти й підтримувати найвищий рівень здоров’я, багатства, щастя, кохання та успіху в житті, як і будь- яка інша людина. Найважливіша річ — навчитися жити за цим принципом, переконує автор та водночас запевняє припиніть задовольнятися меншим у будь-якій сфері життя. Не дивуйтесь, але вплинути на це можна за допомогою лише одного графіка та ефективного використання ранкових годин.

Натхнення: «Я переконаний, що кожен має зрозуміти і визнати одну річ: якщо одна людина змогла подолати перешкоди і досягти успіху, то, беззаперечно, це під силу всім — буквально всім — незалежно від минулих чи теперішніх обставин.

Людина має взяти на себе повну відповідальність за кожен аспект свого життя і припинити звинувачувати інших у власних невдачах. Ступінь такої відповідальності за все, що відбувається у вашому житті, визначає силу вашої особистості, потрібної для того, щоб щось змінити або створити»

P.S. Досі не можете відмовитись від «ще 5 хвилиночок», ось вам ще кілька порад від Гела Елрода. Проооокидайтеся 😉

narodzheni-bigaty

Переклад Оксани Кацанівської, 2018

Етап №2. Побігаємо?

«Народжені бігати. Рух до безмежних можливостей» Крістофер Макдуґал

Ця історія також почалась одного не найліпшого дня, коли журналіст та автор статтей для  Esquire, New York Times та Men’s Health Крістофер Макдуґал, який, треба сказати, любив трохи побігати, прийшов до свого лікаря з майже шекспірівським питанням: «Чому в мене болить нога?». Лікар, скептично на нього подивившись, зауважив, що з такими ростом (а наш герой доволі високий) бігом краще не займатись, та запропонував Макдуґалу укол. Втім, такий підхід до справи журналісту не сподобався. Тож коли у відрядженні його погляд випадково зачепився за статтю про плем’я тараумара, члени якого не тренуються, вживають багато алкоголю та харчуються абияк і при цьому з легкістю долають десятки кілометрів, він загорівся ідеєю… Саме так журналіст вирішив знайти тараумара та дізнатись, в чому ж таки полягає їхній секрет.

Якщо ви наважитесь на мандрівку з Крістофером, вас чекатиме багато пригод, марафони та справжні таємниці народжених бігати.

Натхнення: «Як змусити людей по-справжньому хотіти бігати? Як клацнути внутрішнім перемикачем, щоб знову перетворити нас на природжених бігунів, якими ми всі колись були? Не сотні тисяч років тому, а на своєму віку.

Пам’ятаєте? В дитинстві ви ганяли, аж поки хтось на вас не крикне. Навіть в ігри бавилися, бігаючи на максимальній швидкості — гасали, мов навіжені, копаючи бляшанки, звільняючи «полонених» і атакуючи «бойові пости» в джунглях сусідських садків. Саме завдяки швидкості ви могли насолодитися грою вповні. Мабуть, тоді востаннє вас сварили за те, що ви робили щось надто швидко.

Це й був справжній секрет тараумара: вони не розучилися любити бігати. Вони пам’ятали, що біг — це найперше мистецтво людства, наша споконвічна натхненна творчість».

P.S. Більше вражень про народжених бігати шукайте тут.

«Never Stop» Марі Карачина

Хочете змінити своє життя, але не наважуєтеся зробити перший крок? Мрієте стати стрункими й здоровішими, та не знаєте з чого почати? Намагаєтеся подолати стрес та впорядкувати свої думки?

Що скажете, одне з цих запитань потрапило в ціль? Не відкладайте «на завтра», починайте сьогодні, щоб завтра вже продовжувати почате. Як і автор попередньої книжки Марі Карачина любить біг, вона учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу «SkinnyStrong». Біг — це значно більше, аніж просто вид спорту, переконує Марі. Біг —  це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Побігаємо?

Натхнення: «На фото, зробленому 5 років тому, – дівчина, яка щойно купила топ для бігу, але ніяк не може вийти на пробіжку, саме на ту, з якої почнеться регулярне бігання.

Ох, я пам’ятаю цей день. Сиділа в цьому топі і кросівках на балконі, з якого видно стадіон, і думала: “От знову, скільки ж разів я намагалась, але постійним це все одно не стане, кого я обманюю. І селфі я вже зробила”.

А насправді просто боялася.

“Чого там боятись”, – сказала би я собі зараз.

karachina

Переклад Станіслава Дворницького, 2018

Ні, на стадіоні бігають не тільки спортсмени. Ну захекаюся я після першого кола, піду пішки – подумаєш, я ж не перша. Але я точно не помру, а все інше можна пережити.

Є такі періоди, коли потрібно припинити себе звинувачувати, припинити драматизувати, почати любити своє тіло і насолоджуватись ним, не пригнічуючи емоції, а направляючи їх шалену енергію в правильному (для себе) напрямку. Потрібно вставати, бігти вниз сходами, вмикаючи улюблену музику».

syla-voli

Переклад Ірини Павленко, 2017

Етап №3. А може завтра?…

«Сила волі. Шлях до влади над собою» Келлі Макґоніґал

Майже всі наші найкращі починання так і залишаються ідеями не через брак таланту чи часу, а через банальну (якщо дозволите) силу волі.  Скільки всього ми відклали, бо «не сьогодні_не хочеться_але ж так важко_та ну його…?» Втім, не поспішайте складати руки і скаржиться на те, що у вас просто немає сили волі. Є, от тільки геть нетренована.

Келлі Макґоніґал відома американська психологиня, а ця книжка це фактично доопрацьований Келлі курс «Наука сили волі», який вона викладає у Стенфорді. Жодних трюків, авторка просто пояснює, як ми думаємо та що впливає на наші рішення, чому страшні картинки з раком легень не допомагають залишити цигарки в минулому, для чого висипатись, якщо ви хочете проконтролювати кількість цукерок до вечірнього чаю, та як натренувати такий не надто відомий м’яз як сила волі. Наприкінці кожного розділу ви знайдете запитання, на які треба відповісти, та вправи, які потрібно виконати.

Натхнення: «… найкращий спосіб досягти самоконтролю — зрозуміти, чому ви його втрачаєте. Попри поширену думку, знання причин, через які ви можете не досягти успіху, аж ніяк не програмує вас на невдачу. Воно дає змогу вам захистити самого себе й уникнути пасток, що призводять до втрати сили волі.

Дослідження свідчать, що люди, які вихваляються прекрасною силою волі, насправді більш схильні втрачати самоконтроль перед спокусою. Наприклад, курці, які оптимістично заявляють, що більше ніколи не візьмуть до рук цигарок, можуть знову почати курити вже через чотири місяці, а занадто оптимістичні любителі дієт найгірше втрачають вагу.

Чому так відбувається? Бо такі люди не вміють спрогнозувати, коли, де й чому можуть зазнати невдачі. Вони оточують себе спокусами, наприклад, проводять час із курцями або ж завжди мають удома печиво. А також найбільше дивуються, якщо в них трапляється збій, та відмовляються від поставленої мети, коли стикаються з труднощами».

P.S. Якщо ви досі в пошуках, то ось кілька порад від Келлі, як зміцнити силу волі.

98 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (6)
trackback
nightmarish
18.12.2019

… [Trackback]

[…] There you will find 38930 additional Info on that Topic: nashformat.ua/blog/yak-staty-superludynoyu […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: nashformat.ua/blog/yak-staty-superludynoyu […]

trackback
mejaqq
03.01.2020

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: nashformat.ua/blog/yak-staty-superludynoyu […]

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації