Чи вірите ви в те, що лише одна звичка може докорінно змінити усе життя? Як чарівна паличка — створити гармонію, зробити вас щасливішим та успішнішим, зміцнити здоров’я та додати годин в добі. А що як ця звичка — це ваш ранковий підйом? Налаштовані скептично, чи не так? А Джеф Сандерз впевнений, що саме ця частина дня, цей щоденний ритуал і є тим вирішальним моментом якості життя. Що і доводить на власному прикладі.

У книзі «Диво п’ятої ранку. Як підкорити свій день ще до сніданку» автор не тільки розповідає, чому краще бути «жайворонком» та на що можуть вплинути ранні підйоми, а й пропонує вам спробувати. Сандерз щедро ділиться порадами — від простих та практичних методик до покрокової програми на тридцять днів. Все ще не вірите? Тоді давайте поговоримо.

✔️ П’ята ранку — це час, коли навкруги лише злагода, спокій і безтурботність. Рано-вранці вас майже ніщо не відволікає, птахи от-от почнуть весело виспівувати, а життя рухається в повільному темпі. Для деяких людей це єдиний час, який вони можуть присвятити собі.

✔️ Найкраще в ранковому працелюбстві те, що до вечора можна розслабитися. Таке можливо, бо, по суті, «підкорення дня до сніданку» — це жертва на старті заради благ на фініші. Інакше кажучи, якщо старанно (і розумно) погарувати над важливими справами кілька годин уранці, то розвантажити розклад, голову і нервову систему до кінця дня цілком реально.

✔️ Плануйте, виконуйте, переглядайте. І все.

✔️ Справа не в тому, як сприймають вас інші, — усе залежить від того, як ви вирішуєте прожити кожен новий світанок і як реалізуєте це рішення впродовж дня.

✔️ Щоб переступити через природні поклики й уникнути комфорту, що постійно стримує від прогресу, треба добряче попрацювати. Комфорт не допомагає вам розвиватися, а навпаки, змушує вас тупцювати на місці.

 

У тих, хто знайшов власне диво п’ятої ранку, не буває випадковостей. Їхнє життя по пунктах розплановане на папері — щодня, без жодних винятків. Тож уся користь також спланована: дивовижні результати цілком очікувані й осмислені.

✔️ Багато хто починає свій ранок з телевізора. Прокидається й одразу вмикає якесь ранкове ток-шоу, новини, мультик чи повтор прогавленої комедії, яку транслювали вночі. Якщо ваша мета — концентрація й ефективність, то такі відволікальні фактори треба викорінювати. Феноменальна перевага зосередженості в тому, що її легко досягнути, якщо не відхилятися від курсу свідомо.

✔️ Найбільше питань я [Джеф Сандерз] отримую від «сов». Вони уважно спостерігають за тим, як я проповідую користь ранніх підйомів, і все-таки докучають одним й тим самим запитанням: Чи можна переключитися на режим «жайворонка», якщо я «сова»? Відповідь коротка: так, якщо захочете. Ви прокидаєтесь пізно не тому, що це спадкове. Це не закладено у вашому ДНК. Не доля і не карма тримає вас у теплому ліжку щоранку.

✔️ Візьміть календар і почніть гратися із графіком. Узявши до уваги новий режим сну, плануйте свої дії далеко наперед. Над якими справами ви хотіли б попрацювати вранці? Які завдання треба прибрати з ночі?

✔️ Передивіться свої вечірні звички і подумайте, чи можна їх посунути на день або взагалі уникати. Забагато телевізора? Скоротіть час перегляду. Сидите у фейсбуці до першої ночі? Досить. Розважаєтеся з друзями ввечері по буднях? Вибачте, хлопці та дівчата, доведеться до вихідних почекати.

✔️ Установіть вранішній будильник на п’ятнадцять хвилин раніше і на стільки само раніше лягайте спати — малесенький крок до далекої мети прокидатися в бажаний час.

Жодне слово чи пункт плану в цій книжці не ставить за умову прокидатися рівно о п’ятій, шостій чи о будь-якій іншій годині до, під час чи після світанку.

 

Диво п’ятої ранку досить індивідуальне: воно може трапитися о сьомій, о пів на дев’яту або — зараз зрадіють деякі студенти — о пів на першу. Лише ви знаєте, який час вас задовольняє.

 

Мета книжки — не переконати вас налаштувати будильник на п’яту, а відкрити цілий світ можливостей, що кожному з нас пропонує із сенсом прожитий день. Ви самі визначаєте час для щоденного дива.

✔️ Надзвичайно спрощений список великих цілей у поєднанні зі значно коротшими термінами — ваш квиток в один кінець із хаосу. Це корисніша й значно продуктивніша альтернатива щорічним цілям або багаторічним планам.

✔️ Почніть ідеальний ранок з добре структурованого і продуманого плану. Позначте, о котрій ви прокидаєтеся, і розпишіть по черзі кожне заняття до початку робочого дня. Що більше деталей, то краще.

✔️ Успіх залежить від того, як далеко ви можете зайти, щоб випробувати себе і пізнати свої ресурси. Не користуйтеся стратегіями сліпо — це не дасть стиглих плодів. Пірнайте одразу і з головою — найкращий сценарій, щоб розширити межі власного потенціалу й отримати результати, на які очікуєте.

✔️ Ви — те, про що ви думаєте. Усі ми такі. Наші думки визначають цілі, ставлення й кінцеві результати.

✔️ Успішні люди повсякчас шукають чогось, що дасть їм додатковий козир — вони знають, наскільки цінний час для життя й успіху. Не цурайтеся нового, навіть якщо воно здається екстремальним. Вийдіть із зони комфорту — саме так ви почнете розвиватись.

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації