Вуличні дискусії про походження «жлобства» серед відвідувачів ювілейного віче на Майдані

30.05.2017

Наша акція стартувала з того, що до нас підійшла іноземка, вже потім виявилося, що вона - письменниця та есеїст з Франції. Жінка придбала в нас відразу ж декілька примірників альбому-альманаху «Жлобології», розпитуючи про тенденції в художньому мистецтві, про українську культуру та літературу під час революції. Доволі непросто було їй пояснити деякі українські реалії, які пов’язані зі словом «гопник». Декілька хвилин ми не знаходили англомовного відповідника поняттю «гопник» чи «жлоб». На думку спадали англійські англійська слова: rude boy, ned, gansta або street hooligan, однак це не зовсім те. Хоча вже пізніше нам вдалося пояснити і цю реалію, посилено шукаючи синоніми цього поняття, адже «гопніки» та «жлоби» - явище хоча й інтернаціональне, але зовсім по-різному виглядає в кожній країні. Тому по секрету скажемо, що матимемо намір створити продовження «Жлобології» у недалекому майбутньому з англомовними текстами та перекладами.

Справжньою несподіванкою став відомий політик Юрій Луценко, який пройшов повз «Мистецький Барбакан» у супроводі цілого натовпу людей і теж бачив презентацію книги. Нас дуже втішила думка однієї відвідувачки – жінки похилого віку, яка сказала, що дізналася про вже загальновідоме прізвище «Тітушко» саме з однієї ілюстрації українського відомого художника Андрія Єрмоленка в альманаху-каталозі «Жлобології». Нам було приємно через таке відкриття і через те, що розширюємо світогляд за рахунок ось таких проектів. Протягом дня до нас часто підходили абсолютно різні відвідувачі з усієї України. І що важливо – майже кожен розумів важливість проекту. Оскільки під впливом таких явищ як «Антимайдан» в Маріїнському парку, навали «тітушок» у різних містах України, «георгіївських стрічок», російського шансону та блатняку, який постійно транслюють для солдатів строкової служби та беркутівців на вулиці Михайла Грушевського по той бік барикад, ми ще раз усвідомили про вдалий час реалізації цього проекту та вчасність появи такого феноменального явища в українському художньому мистецтві як «жлоб-арт». Аналогів «Жлобології» поки немає у світі.

Іноді реакцією на книгу була відповідь: «А що я можу нового дізнатися про жлоба в цій книзі?». На що ми відповідали – почитайте 33 есе українських інтелектуалів, подивіться ілюстрації талановитих молодих художників, а далі – шукайте відповідь у собі. Ну, і звісно після того люди купували це видання. Під час ажіотажу до нас підійшла знімальна група BBC Russia, яка знімала сюжет про події на Майдані, в тому числі і зняла сюжет про «Мистецький Барбакан» і про нас. Журналісти BBC також придбали примірник собі на пам’ять.

Ми вирішили продовжити наші вже традиційні вуличні акції на підтримку «Жлобології» і передамо найближчим часом декілька примірників книги у бібліотеку Майдану. Впевнені, що читачі бібліотеки добре оцінять цю книгу. Словом, чекайте нових подробиць, звітів та деталей про презентацію "Жлобології".

Поділитися в соціальних мережах:
Схожі новини
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
captcha
Замовлення зворотного дзвінка