ТОП-5 книжок «Нашого формату» на 25 Book Forum

Форум видавців у Львові завершився і настав час підбивати підсумки.

Цьогоріч лідерами продажів серед відвідувачів 25 Book Forum стали 5 книжок, 4 з яких — новинки. Ділимося з вами рейтингом та бажаємо приємного читання.

«Навчитися вчитися. Як запустити свій мозок на повну»

Барбара Оклі

Барбара Оклі, авторка популярного курсу на Coursera про те, як навчитися вчитися, відкриє для вас нові методи навчання.

Вас із дитинства запевняли, що Ви можете бути або гуманітарієм, або математиком? Та Барбара Оклі переконує — таких понять не існує. Кожен із нас може засвоїти будь-які знання, але традиційний одноманітний і цілеспрямований рух до розв’язання проблеми — не завжди найкращий шлях.

Авторка пропонує різноманітні лайфхаки та інструменти, які допоможуть швидко й ефективно запам’ятовувати інформацію, засвоювати будь-які навички: від розуміння складних математичних формул чи наукових концепцій до подолання професійних викликів.

Цитата на пробу:

 

У формулах існують приховані значення — так само вони є в поезії. Якщо ви новачок, якщо вас не навчили, як помічати життя за символами фізичних формул, тоді ці формули здаватимуться вам мертвими. Вони почнуть набувати значення тільки тоді, коли ви вчитиметеся витягувати з-поміж символів приховані сенси.

Обережно, ця книжка може змінити ваше світобачення.

Витончене мистецтво забивати на все — це не мистецтво байдужості і забуття, а  вміння концентруватися на потрібному, не розпорошуючись на дрібниці. Ця книжка для всіх, хто хоче тверезо сприймати повсякденне життя і сміливо дивитися в обличчя викликам, беручи із цих ситуацій максимум для власного розвитку. Марк Менсон формує принципи, які допоможуть вам опанувати «мистецтво забивати».

Автор жорстко викриває тих людей, які вважають себе особливими. «Ви не особливі, ви просто егоїсти, які вважають, що світ обертається довкола вас», говорить він.

Як опанувати мистецтво забивати на все? Рекомендуємо переглянути статтю про реальний досвід впровадження порад Менсона в життя.

Цитата на пробу:

 

Моя порада: не будьте особливими, не будьте унікальними. Змініть свою стратегію, і дивіться на речі приземлено й широко. Не оцінюйте себе як майбутню зірку або невизнаного генія. Не оцінюйте себе як жертву чи недолугу помилку. Визначайте себе в більш приземлених координатах: як студента, як партнера, як друга, як автора. 

«Схиблені на вині. Мандрівка у вишуканий світ сомельє»

Б’янка Боскер

 

Разом із журналісткою Б’янкою Боскер ви розпочнете подорож у світ «схиблених на вині», пристрасних шанувальників смаків, шукачів надзвичайних пляшок, творців запахів, гедоністів і найамбітніших сомельє світу.

Сотні випитих пляшок і десятки різних способів дегустації доводять, що бути сомельє це справжнісіньке мистецтво. Ця книжка — не посібник із вибору вина. Вона не зробить з вас професійного сомельє, натомість Б’янка може закохати вас у цю професію, показати, як усе відбувається насправді, та зрештою пояснить, чому ці люди настільки поведені на вині.

Також рекомендуємо прочитати «На всю голову, або Як стати сомельє і не збожеволіти».

Цитата на пробу:

 

Коли вино просто подобається — це обов’язкова, але недостатня умова для задоволення. Вино-нокаут вимагає часу на сприйняття. Його важко розкусити відразу. Воно оселить у вашій голові питання або перенесе вас в інше місце. Звідки воно? Чи це соснові голки? Як його виробляють? Чому я раптом засумував за своєю дівчиною з коледжу й нашими прогулянками в гаю? Келих розкриває потенціал повністю, коли залишає вам історію.

«Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку»

Ніл Ферґюсон

 

Ніл Ферґюсон — британський журналіст, історик та автор таких бестселерів як «Цивілізація. Як Захід став успішним», «Еволюція грошей. Фінансова історія світу».

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен нашого часу. Інтернет лише пришвидшив і підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ.

Автор стверджує, що глобальні зміни відбулися із приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. У цій книжці ви знайдете відповіді на різноманітні питання, навіть такі очевидні, як успішність мафії та товариства анонімних алкоголівчому у США .

За цим посиланням ви можете прочитати уривок з книжки.

Цитата на пробу:

 

Телефон і радіо, безперечно, сприяли утворенню великої кількості нових мереж, однак це були мережі віялової структури, які було відносно легко відрізати, підслуховувати чи тримати під контролем. Так само як газети, кіно та телебачення, радіо не було мережевою технологією, адже передбачало односторонню комунікацію: від постачальника послуг до слухача.

«Зберігайте спокій. Щоденна інструкція з вирішення проблем»

Раян Голідей, Стівен Генсільман

 

Книжка підкаже кілька способів, як з філософією стоїцизму навчитися наводити лад у своєму житті зі самовладанням, мудрістю та стійкістю. Раян Голідей та Стівен Генсільман запевняють: є речі, які ми можемо змінити, та є речі, на які не варто витрачати зусиль, адже вони нам не підвладні.

Принцип «дія від протилежного» — одна з основних порад, які допоможуть засвоїти, що перешкоди — це частина нашого життя. Подолавши їх, ви стаєте досвідченішими.

Щоденна інструкція з вирішення проблем підкаже вам, як керувати власним вибором, чому сердитися шкідливо та марно, а також як зберігати спокій та контроль над емоціями.

Цитата на пробу:

 

Як швидко ми можемо забути про власні почуття й прийняти почуття інших. У магазині нам здається, що сорочка виглядає гарно, але варто дружині/чоловікові чи колезі кинути на неї невдоволений погляд, як ми вже соромимося свого одягу. Нас може влаштовувати все в нашому житті, аж поки не виявиться, що хтось (хто нам навіть не подобається) має більше. Або ще гірший приклад ненадійності: ми не наважуємося пишатися власними досягненнями й талантами, аж поки хтось інший не оцінить їх.