Наш формат | Блог > Життя НФ > Топ-10 новинок «Нашого формату» у 2019 році
 

Топ-10 новинок «Нашого формату» у 2019 році

У наступному році ми плануємо видати сотню книг, серед них,  зокрема, і книжки двох українських авторів — підприємця та засновника інвестфонду First Investment Step Online (FISON) Дмитра Томчука — «Тут клює. Відверті історії українського бізнесмена», та маркетолога Олексія Філановського, робоча назва його книжки — «Як зачати, народити та виростити бренд».

Окрім цих книжок, у планах ще багато крутих новинок, про окремі з яких ми хочемо розповісти вам сьогодні.

Переклад Дмитра Кожедуба, січень 2019

«12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордан Пітерсон

Чесноти не можна підмінити толерантністю, а відсутність чітких моральних ідеалів пояснити повагою до думки інших, переконує канадський клінічний психолог Джордан Пітерсон.  За його словами, людям потрібна система цінностей, яка допомагає наповнити життя сенсом, боротися із безнадією, відчаєм та хаосом.

Кілька років тому Пітерсон почав активно спілкуватися на сервісі Quora. І якось у відповідь на запитання одного з користувачів «Що найкориснішого про життя мусить знати кожен?» він описав правила, якими має керуватися людина. Ці правила стали надзвичайно популярними, а його лекції та виступи спровокували  серйозну суперечку в інтелектуальних колах світу. 

У книжці Пітерсон представляє свої контроверсійні ідеї у вигляді мотиваційних порад, підкріплюючи їх аргументами з біології, літератури, міфології, психології. 

Головне правило життя полягає у тому, що кожна людина мусить узяти на себе максимально посильну відповідальність за власне життя, суспільство і світ, — впевнений Пітерсон.

Переклад Ірини Ємельянової, лютий 2019

«Фактологія. Як ярлики, стереотипи та узагальнення викривлюють наші уявлення про світ»

Ганс Рослінг

Люди систематично помиляються, відповідаючи на питання про глобальні тенденції — який відсоток людей живе у бідності, як багато дівчат закінчили школу чи чому зростає кількість населення на планеті. Дуже сильно помиляються. Настільки, що навіть шимпанзе, які обирали би відповіді випадково, могли б впоратися краще з цим завданням.

Ганс Рослінг у своїй книжці пояснює, чому так трапляється. Разом зі співавторками він виділяє 10 речей, які спотворюють нашу перспективу — від тенденції ділити світ на два табори до сприйняття прогресу (віри в те, що більшість речей стають гіршими).

Білл Ґейтс, засновник Microsoft, назвав цю книжку однією з найважливіших книжок, які він коли-небудь читав.

За півроку було продано майже один мільйон примірників.

«Ця книга — моя остання битва у боротьбі з руйнівним незнанням, якій я присвятив своє життя» — написав Рослінг у лютому 2017 р. 

Переклад Анни Марховської, квітень 2019

«Хто ми такі? Походження людини крізь призму ДНК» Девід Рейх

Автор цієї книжки — професор генетики у Гарвардській медичній школі та один з провідних фахівців, що займаються аналізом ДНК стародавніх людей, він також вивчав людський геном та мутації, щоб зрозуміти, як популяції мігрували та змішувались.  

Рейх аналізує фундаментальні питання нашого походження та майбутнього, спираючись на людську генетику. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність?

У своїй книжці дослідник описує сучасні  відкриття, пов'язані з вивченням та порівнянням стародавньої та сучасної ДНК та пояснює походження та розселення людей на планеті.

Сіддгартха Мукерджі, лауреат Пулітцерівської премії та автор «Гену» й «Імператора усіх хвороб», називає книжку комплексною та провокативною.  

Були моменти, пише Мукерджі, коли він мусив робити перерву, щоб подумати, і лише потім продовжити читати цю «неймовірну та важливу книжку»

 

Переклад Ярослави Стріхи, квітень 2019

«Щоденник продавця книжок» Шон Байтелл 

Ця книжка — кумедні мемуари, присвячені одному року роботи директора книгарні у маленькому містечку Шотландії.

На перший погляд ідея здавалася прекрасною — придбати книгарню із тисячами книжок у старовинному будинку. Однак на практиці все виявилося куди складніше. Дивакуваті сусіди, ексцентричні покупці, незвичний персонал у поєднанні із труднощами маленького підприємця стали основою для дотепних та надзвичайно атмосферних мемуарів.

Шон Байтелл описує власну книгарню та власну роботу в ній. Він поговорить з вами про відвідувачів та книжки, поділиться кумедними спостереженнями та детально розкаже про пошук нових видань для книгарні.

Обов'язково до прочитання усім, хто коли-небудь мріяв працювати у книгарні.

Переклад Корабліної Зорини, квітень 2019

«Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» Макс Тігмерк 

Розвиток штучного інтелекту потенційно може трансформувати наше майбутнє більше, ніж будь-яка інша технологія.

Професор Массачусетського технологічного інституту Макс Тігмерк — один із найбільш авторитетних дослідників штучного інтелекту. Заснована ним організація Future of Life Institute залучила 10 млн доларів гранту від Ілона Маска для дослідження можливих наслідків розвитку штучного інтелекту та того, яку максимально вигоду людство може отримувати від цієї технології.

У цій книзі автор аналізує різноманітні сценарії розвитку штучного інтелекту та які кроки варто зробити, щоб людина могла тримати під контролем цю технологію.

Переклад Ганни Кирієнко, травень 2019

«Прошу до столу. Як працює ресторанний бізнес» Денні Меєр 

Значна частина нових ресторанних бізнесів зазнають невдачі, а з тих, хто залишається, — лише одиниці стають іконами. Денні Меєр розпочав роботу над проектом «Union Square Cafe» у 27 років, маючи гарну ідею та інвесторів, які у неї повірили. Зараз він є співвласником імперії ресторанів.

Як він це зробив? Чому хороший ресторан —  це не лише їжа, а в першу чергу — клієнтський досвід?

У цій книзі Меєр дає відповіді на ці запитання та ділиться своєю філософією гостинності, розкриваючи історію успіху свого бізнесу.

Неважливо менеджер ви чи офіціант, ця історія та філософія Денні допоможуть вам стати більш ефективними та продуктивними, а також поглибити своє розуміння  добре виконаної роботи.

Переклад Наталії Валевської, травень 2019

«Невидимка. Відверта розповідь доньки Стіва Джобса»                       Ліза Бреннан-Джобс

 

У дитинстві Лізи її батько — засновник компанії Apple Стів Джобс — був міфічною фігурою, яка надзвичайно рідко з’являлася в її житті. З часом батько почав виявляти інтерес до неї, і для Лізи відкрилися приватні школи, дорогі будинки, подорожі і світ Кремнієвої долини.

У старших класах Ліза вирішила переїхати до батька, сподіваючись побудувати близькі стосунки. Проте це було непросто. Джобс бував холодним, критичним і непередбачуваним. «Невидимка» — це гостра історія непростих сімейних стосунків та портрет засновника Apple у атмосфері поза корпоративним світом.

Це історія дівчини, яка росла у 1980 - 90-их роках у Каліфорнії, балансуючи між двома дуже різними сім'ями та не належачи водночас до жодної з них. Це історія її самотньої матері, це історія сім'ї, недосконалої як і будь-яка інша сім'я  ― Associated Press.

Переклад Геннадія Шпака, липень 2019

«Походження мови. Як ми навчилися говорити» Деніел Еверет

Людство має визначну перевагу перед усіма земними створіннями: ми постійно говоримо один до одного. Але як ми набули цього вміння у такій складній формі?

У цій книжці лінгвіст Девід Еверет презентує комплексну історію еволюції мовлення, починаючи від етапу появи мовленнєвого апарату до складної системи, з якою ми маємо справу сьогодні.

Дуже мало книг про біологічне і культурне походження людства можна віднести до класики. Я вважаю, що книжка Еверета стане однією з таких книжок, — Едвард Вілсон, Гарвардський університет.

Переклад Замоцного Артема, липень 2019

«Шкура у грі» Насім Талеб 

Найновіша книга філософа та колишнього біржового аналітика Насіма Талеба. Ця книжка наразі завершує цикл «Невизначеність» («Incerto»), до якого також входять «Чорний лебідь» та «Антикрихкість», вже видані у видавництві «Наш формат».

У новій книжці Талеб зосереджується на концепції справедливого розподілення ризиків — кожен, хто приймає рішення, має не лише чекати винагороди за успіхи, але й бути готовим рівномірно розділити ризики від потенційних невдач. Ця ідея є універсальною і може застосовуватися як у бізнесі, зокрема ризик-менеджменті, так і в усіх аспектах життя.

Проблема Талеба не в тому, що він мудак. Він таки мудак. Проблема Талеба в тому, що він має рацію, —  пише Ден з Праги, Twitter.

Переклад Ярослави Стріхи, серпень 2019

«Леонардо да Вінчі» Волтер Айзексон

Ця комплексна біографія Леонардо да Вінчі, написана Волтером Айзексоном, базується на щоденниках самого Леонардо.
І хоча Леонардо да Вінчі відомий широкому загалові перш за все як художник та відповідно автор двох чи не найзнаменитіших картин у всьому світі — «Мони Лізи» й «Таємної вечері»,  таланти да Вінчі не обмежувались одним лише живописом. Він готував театральні постановки, захоплювався анатомією та літальними апаратами, міг спроектувати міст та безліч інших дивовижних пристосувань.
Розказуючи історію да Вінчі Айзексон вміло поєднує опис його іпостасей митця та вченого, показуючи, що геніальність Леонардо була безпосереднім наслідком його постійного самовдосконалення, пристрасті до знань, детальних спостережень та відкритості до світу.


Біографія художника та винахідника — одна з улюблених книжок Білла Ґейтса цього року.

Окрім того, за цією книжкою планують зняти фільм, самого да Вінчі, зіграє Леонардо ді Капріо.

Написано Наш формат