Кріс Бейлі — справжній фанат продуктивності. І якщо говорити про методики продуктивності, то він, схоже, перепробував усе. Ну або майже все. Кріс медитував по 35 год на тиждень, працював по 90 год на тиждень, прокидався о 5:30 щоранку та по 70 год на тиждень переглядав конференції TED. І це був лише початок…

Саме завдяки таким експериментам Крісу Бейлі вдалося створити власні методики, які допоможуть виконувати повсякденні справи за значно коротший проміжок часу, боротися із прокрастинацією та фокусуватися на важливих завданнях.

Ми обрали кілька вправ з книжки «Рік продуктивності», яку Кріс Бейлі написав за результатами своїх випробувань, та пропонуємо вам їх протестувати.

Безкінечний робочий тиждень не обов’язково означає, що у вас багато роботи — насправді це знак, що енергією й увагою потрібно вчитися управляти мудріше.

Проблема перша. Так багато роботи і так мало годин в добі

 

Важко не почуватися продуктивним, коли ти весь день працюєш як бджілка. Проте постійна зайнятість перетворюється на продуктивність лише тоді, коли чогось за ці довгі години досягаєш.

Забагато працювати так само погано, як і замало. Але як знайти баланс?

Вправа «Що менше, то ліпше»

Потрібний час: 1 хв

Що ви з цього отримаєте: навчитеся мудріше витрачати енергію та увагу, щоб за коротший час виконувати той самий обсяг роботи.

Завдання просте: починаючи від завтра, установіть часові ліміти для роботи над важливими справами й обов’язково їх дотримуйтеся.

Кріс пропонує наступний спосіб для контролю лімітів часу — встановити таймер на телефоні, що спрацює, коли сплине приблизно половина часу, який ви відвели на певну справу.

Не забувайте, що після 35–40 годин роботи на тиждень продуктивність починає незворотно згасати, бо через утому людина схильна припускатися помилок і приймати неправильні рішення, за що потім сама ж розплачуватиметься. До того ж є ризик, що повз вашу увагу прошмигнуть нові цікаві ідеї, можливості, рішення й перспективи.

 

Якщо ви постійно перебуваєте у вихорі подій, дуже важко відступити, глянути на власне життя й визначити важливе.

Проблема друга. Шеф? Дедлайн? Стоматолог? Хто я?…

 

Усі ми, окрім власне роботи, маємо ще безліч завдань та турбот, яким треба давати раду. Але якщо тримати все це в голові, шанси звести все докупи та не забувати при цьому про власний розвиток, мізерні. Натомість, викинувши всі завдання і проекти з голови на зовнішній носій, ви станете зосередженішим, менше хвилюватиметеся й почнете обдумувати нові ідеї та проекти.

Вправа «Гарячі точки»

Потрібний час: 10 хв

Що ви з цього отримаєте: побачите життя з абсолютно нової перспективи і зможете визначити цінність усіх своїх завдань, проектів та обов’язків.

«Гарячі точки» — це ніби портфоліо вашого життя. Якщо узагальнити, то всі ваші завдання, проекти й обов’язки можна розділити на 7 основних категорій «гарячих точок» —  розум, тіло, емоції, кар’єра, фінанси, стосунки, розваги. Ці категорії слід розширити і для кожної з них вказати всі обов’язки, поставлені перед вами.

Ідея методики полягає в тому, щоб раз на тиждень переглядати список «гарячих точок» і думати, скільки часу ви витратили на кожну з них за минулий тиждень, а потім спланувати, на чому треба зосередитися наступного тижня. Переглядати список потрібно щотижня.

Ось кілька питань для коригування ваших «гарячих точок»:

  • На що я маю витратити більше часу наступного тижня?
  • На що я витратив забагато часу минулого тижня?
  • Що потрібно запланувати чи зробити наступного тижня?
  • Як наступного тижня працювати усвідомленіше?
  • Які питання в мене залишилися з кожної категорії?
  • Які я маю можливості з кожної з семи категорій наступного тижня?
  • Які є перешкоди на шляху до досягнення цілей наступного тижня?
  • Чи рухаюсь я у правильному напрямі зі своїми обов’язками?
  • Чи є якісь обов’язки, які мені треба додати, викреслити, розширити чи звузити?
  • Які неочікувані відкриття я зробив минулого тижня?

Тож виділіть 10 хвилин часу й подумайте, з яких підкатегорій складаються 7 сфер вашого життя.

Найпродуктивніші люди відрізняються від інших тим, що щодня вносять корективи у свій розпорядок і так додатково його оптимізують.

Проблема третя. Ідея, ти де?

 

Згадайте, як ви востаннє приймали душ. Кілька хвилин ви просто стоїте під гарячими струменями, а потім починає відбуватися щось цікаве: думки беруться блукати самі по собі, аналізувати якісь події за день, згадувати, що ви їли на сніданок, нагадувати, що до вас скоро прийдуть друзі, а ви забули купити їжу. Іноді під час такого мозкового хаосу виникають геніальні ідеї чи блискучі плани. Коли ж ви блукаєте сторінками інтернету чи копирсаєтеся у смартфоні, усе відбувається з точністю до навпаки: шанси народження гідних ідей під час таких онлайн-блукань мізерні.

Коли людина відпускає думки, вона звільняє в мозку багато простору, потрібного для нових ідей, планів і рішень, що перебувають у підсвідомості й тільки й чекають, щоб виринути на поверхню.

Вправа «Блукання»

Потрібний час: 15 хв

Що ви з цього отримаєте: плеяду нових ідей, прихованих у закутках вашого мозку.

Цього разу вам треба завтра дати мозку волю поблукати хоча б упродовж 15 хвилин і при цьому записувати всі цінні ідеї та думки, що прориваються крізь бар’єр підсвідомості.

Найкращий спосіб виконати це завдання — піти в якесь місце, де ніхто не відволікатиме, взяти ручку й записник та встановити таймер на 15 хвилин. Повірте, результати вас вразять. Є навіть імовірність, що 15 хвилин вам виявиться недостатньо — у такому разі не зупиняйтеся, продовжуйте.

Поїхали?

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Топ кращих книг

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації