Бути маленькою рибою у великому ставку? Чи акулою в маленькому озерці? Як краще починати свій професійний шлях — з невеличкої контори чи відразу з команди лідерів ринку? Про це у колонці для The New York Times пише Адам Ґрант, психолог, професор Уортонської бізнес-школи, автор бестселера «Оригінали. Як нонконформісти рухають світ».

Якщо ви хочете побудувати успішну кар’єру, перед вами завжди постає дилема з чого почати. Чи потрібно вибирати найпрестижнішу організацію і бути маленькою рибою у великому ставку? Чи вчинити навпаки й обрати найвпливовішу позицію та стати великою рибою в маленькій водоймі?

Кет Коул знає відповідь, і це не те, що ви очікуєте почути. Вже в 32 роки пані Коул стала президенткою Cinnabon, бренду, вартість якого становить один мільярд доларів. Її надзвичайно стрімкий кар’єрний злет розпочався не з провідних компаній чи високих посад. Натомість вона вирішила почати свою кар’єру… офіціанткою у Hooters [торгова марка двох американських приватних ресторанних мереж: «Hooters of America», Incorporated та «Hooters, Incorporated»].

Людей часто тягне до робочих місць з найвищим статусом, але це далеко не завжди є справді найкращим рішенням. Так, у 2017 році, аналізуючи професійні футбольні команди та, зокрема гравців з команд, які потрапили з вищого дивізіону у нижчу лігу, дослідники дійшли цікавих висновків. У нижчому дивізіоні команди потрапляли до ставка менших рибин, тобто до водойми із меншою конкуренцією. Водночас кар’єра молодших гравців, чиї команди потрапили у нижчу лігу, згодом лише покращилася — вони потрапили у сильнішу лігу і отримали більш високу зарплатню. Що трапилося? Насправді такі гравці просто мали більше часу для гри, оскільки ставки були нижчими, до того ж, в таких командах була менша конкуренція за ключові посади, а в результаті самі гравці зростали більше.

Найкращі можливості для розвитку не завжди варто шукати у найбільш впливових місцях. Вони там, де ви зможете реалізувати себе, здобути певні навички та наростити соціальний капітал.

 

brendan-church-182747-unsplash
StockSnap_T9AY19HFC0

Є дані про те, що хоч нові невеликі або непрестижні юридичні фірми, найімовірніше, зазнають невдачі, але саме у таких компаніях співробітники мають найвищі шанси на кар’єрне просування.

Та не все так однозначно. Якщо ви шукаєте найкращі можливості для розвитку кар’єри, вам не обов’язково потрібно ставати великою рибою в маленькому ставку. Існує ризик стагнації, оскільки менша водойма не дасть вам змоги розкритися повною мірою.

Дослідження також свідчать, що керівники банків більш успішно просуваються по кар’єрних сходах, коли приходять з компаній, що входять до числа найбільш рейтингових за Fortune.

Тож зараз наше основне питання полягає в тому, як взяти найкраще з обох світів.

Просто запитайте пані Коул. Підвищення за підвищенням вона отримувала в Hooters частково завдяки тому, що змогла зарекомендувати себе здібною, корисною та цілеспрямованою працівницею. І вже у 21 рік вона полетіла до Австралії, щоб відкрити першу франшизу компанії в Сіднеї, а до 26 років стала віце-президентом з корпоративної підготовки. Але пані Коул не мала б таких можливостей проявити свої здібності, якби працювала в гігантській бюрократичній компанії. Hooters швидко зростала і відкривала ресторани по всьому світу. І оскільки вони були не надто відомими, то відповідно і не могли наймати суперзірок.

«Випускники Уортонської бізнес-школи не оббивали пороги, щоб потрапити на роботу в Hooters, і тому компанія була змушена шукати таланти серед власних працівників — пояснила пані Коул. — Я отримувала непропорційно багато можливостей для розвитку та зростання в цій компанії через відсутність талантів, які прийшли б зовні».

Коли шукатимете наступну роботу, не варто концентруватися на виборі між приєднанням до великого ставка і тим, щоб бути великою рибиною. Приєднайтеся до ставка, що постійно росте, оскільки саме там ви ставатимете дедалі більшою рибою.

13 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Книжка «Усе замахало. Але надія є»

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації