Фільтр

На вході до книгарні «Нашого Формату» з’явився пункт збору зужитих батарейок

30.05.2017

Мистецька агенція «Наш Формат» спільно з партнерськими організаціями є активним поборником екологічного способу життя та захисту навколишнього середовища.

Працівники «Нашого Формату» та колеги з партнерських організацій вже декілька років проявляють ініціативу та збирають зіпсовані батарейки в контейнер для утилізації. Бо якщо хоч одна батарейка, яка потрапляє в ґрунт може забруднити до 400 літрів води або до 20 квадратних метрів українського чорнозему. Для того, щоб батарейки ні а якому разі не забруднювали навколишнє середовище необхідна переробка, яка проводиться з метою зменшити кількість токсичних речовин в твердих побутових відходах. А в акумуляторах містяться важкі метали, кислоти, луги, які потрапляючи в воду або ґрунт завдають значної шкоди навколишньому середовищу...

На стихійних сміттєзвалищах за міськими зонами часто-густо під впливом атмосферних факторів елементи живлення швидко руйнуються, речовини, що є в їх складі випаровуються і вимиваються.

Зазначимо, що вагомим моментом ледь чи не на кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. 

На жаль, за утилізацією та збором використаних батарейок в Україні особливо не ніхто не слідкує. Немає таких методів контролю.Та й свідомість щодо збереження навколишнього середовища у наших громадян залишається низькою через незнання самого факту надзвичайної токсичності спожитих батарейок та акумуляторів.

Ми зіштовхнулися ще з однією проблемою – за декілька років в Києві та різних містах України з’явилося чимало пунктів прийому батарейок, але майже ніхто не займався і понині не займається кінцевою утилізацією батарейок.

Досить несподіваною річчю для нас було і те, що в самому Міністерстві екології та природніх ресурсів нам не могли чітко пояснити, чому в Україні ще й досі немає підприємств, які би утилізували батарейки і чому просвітницьких акцій на цю тему надзвичайно мало.Зрозуміло, що сама технологія утилізації – справа не з дешевих. Однак чи будуть у майбутньому з'являтися пункти по утилізації батарейок в нашій державі?

Тому ми почали шукати подібні ініціативи в неурядовому секторі і нещодавно розпочали співпрацювати з громадською організацією, яка вже декілька років успішно реалізовує всеукраїнську кампанію «Батарейкам- утилізація», започатковану в листопаді 2012 року Всеукраїнською екологічною лігою, координатори якої збирають і перенаправляють батарейки на утилізацію на завод у Францію.

Наразі ми вже здали 50 кілограмів зужитих батарейок координаторам вищезгаданої програми Всеукраїнської екологічної ліги і акцентуємо на важливості саме такої довготривалої акції.

При вході в приміщення книгарні «Нашого Формату» встановлено спеціальний контейнер, де кожен бажаючий може принести зужиті батарейки.

Плануємо також спільно Всеукраїнською екологічною лігою провести низку цікавих екологічних лекторіїв, виставки екологічних плакатів та майстер-класів у приміщенні клубу «Наш Формат» (провулок Чеслава Бєлінського, 5).

Ми вважаємо, що сьогодні після Майдану, після сили-силенної громадських ініціатив, небаченої раніше самоорганізації українців, роботи на добровільних началах – створюється повноцінний ґрунт для формування громадянського суспільство і цілої низки активних акцій, які пов’язані із модернізацією та поліпшенням всіх сфер нашого життя.

Згадаймо гасло на екологічному плакаті українського дизайнера Миколи Гдаля – «Майдан – це донести банку з-під напою до сміття». Перефразовуючи плакатний слоган скажемо: «Майдан – це донести зіпсовані батарейки у спеціальний пункт прийому».

 

Прес-служба мистецької агенції «Наш Формат»
pr@nashformat.ua,

 

097 904-36-96
 

 
Поділитися в соціальних мережах:
Схожі новини
Коментарі
Поки немає коментарів
Написати коментар
captcha
Замовлення зворотного дзвінка