Кожного дня ми робимо вибір: плисти за течією або змінити своє життя. Обравши останнє, ми починаємо активно худнути, кидати шкідливі звички, дізнаватися про абонементи у спортзал… А як щодо розуму, душі та думок? Адже все починається саме з них. Наші погляди на реальність, реакції на події, тривоги, стрес, злість. Що робити з таким «багажем»? Як змінити те, з чим завжди так важко – своє мислення? Як подивитися на світ іншими очима? Як змінити один день, а за ним усе життя? Як зберігати спокій, завжди і усюди?

Якщо у вас виникають подібні питання, «Зберігайте спокій» – саме для вас.

На обкладинці книги Раяна Голідея та Стівена Генсільмана написано «Щоденна інструкція з вирішення проблем». Це не маркетинговий хід, а чиста правда. 366 маленьких розділів, датованих кожним днем, починаючи з 1-го січня (ідеально для початку, еге ж?). Одна дата – одна думка відомого стоїка з поясненнями та роздумами авторів книги. Сотні порад, тисячі корисних думок та тонни мудрості – все, щоб змінювати себе на краще.  

Пропоную вам 25 інсайтів з книги, які можуть стати хорошим поштовхом до самовдосконалення. Або навіть знаками, хтозна.

  1. Стоїки вчать: контролюючи власне сприйняття, ми здатні досягнути чистоти розуму. Правильно спрямовуючи свої вчинки, ми зможемо діяти ефективно. Правильно використовуючи власну волю, віднайдемо мудрість і розуміння, як взаємодіяти зі світом.

2. Хай би яким сильним не було бажання, ви не станете вищим або нижчим, не народитеся в іншій країні. Хай би як ви старалися, усе одно не зможете змусити когось полюбити вас. І найголовніше: час, витрачений на потуги вплинути на ці непорушні об’єкти, – це час, який ви не приділили речам, які справді можете змінити.

3. Умиротворення і стабільність – результат нашого вибору й судження, а не оточення. Навіть якщо ви щосили намагатиметеся уникнути всіх речей, які порушують ваш спокій – інших людей, зовнішніх подій, стресу, – вам не вдасться цього зробити. Проблеми переслідуватимуть скрізь, хай би де ви ховалися. Але якщо уникатимете шкідливих і руйнівних суджень, що спричиняють ці проблеми, то матимете в душі спокій, хай би що відбувалося навколо вас.

4. Коли відчуєте, як тривога заповзає вам у серце, запитайте себе: «Чому мені зводить живіт від хвилювання? Хто контролює ситуацію – я чи моя тривога?». І найважливіше: «Чи йде мені на користь цей неспокій?»

5. Є два способи стати багатим: отримати все, чого вам хочеться, або захотіти мати те, що у вас уже є. Що легше зробити тут і зараз? Те саме зі свободою. Якщо ви будете незадоволені, боротиметеся й прагнутимете більшого, то ніколи не станете вільними. А що як зосередитися на здобутках свободи, яку ви вже маєте? Що ж, тоді ви станете вільними відразу ж.

6. Пам’ятайте: навіть безкоштовні речі мають ціну – хоча б ту, що ми платимо за їхнє зберігання: у гаражах і умах. Оглядаючи своє майно сьогодні, запитайте себе: «Чи цього я потребую? Можливо, це надлишок? Яка справжня ціна цієї речі? Чого вона вартує мені?»

dingzeyu-li-773-unsplash
nathan-dumlao-592020-unsplash

7. Ніщо не зможе проникнути в наш розум, поки ми цього не дозволимо. Це в наших силах – підняти щит і впустити всередину тільки те, що вважатимемо за потрібне.

8. Не забувайте запитувати себе: «Чи це життя, якого я прагну?». Щоразу, коли засмучуєтеся, маленька частка життя покидає ваше тіло. Чи справді це ті речі, на які ви готові використати свій безцінний ресурс? Наважуйтеся на зміни.

9. Коли для вас настане час прощатися з життям на цій планеті, яке експертне значення виявиться ціннішим: розуміння життя і смерті чи утримання в пам’яті інформації, коли й за яких обставин перемагала улюблена футбольна команда? Що більше допоможе вашим дітям: здатність знайти в кожній ситуації щастя й сенс чи ваші експертні знання про політику, які ви тридцять років підряд черпаєте з вечірніх новин?

10. Ніхто не має соромитися змінювати думку, адже для цього нам дано розум.

11. Споглядання безмежного зоряного неба – гарна противага дріб’язковості земних справ. І дуже добре буде, якщо ви знайдете можливість якнайчастіше дивитися в небесну височінь – і в тому черпати спокій.

12. Хай нашою амбіцією буде не виграш, а гра на межі зусиль. Хай нашою метою буде не отримати вдячність і визнання, а допомогти людям і зробити те, що вважаємо правильним. Зосередьмося не на тому, що відбувається, а на тому, як ми реагуємо на це. Тоді ми завжди будемо задоволені і спокійні.

13. Не витрачайте час на те, щоб непокоїтися про думки інших. Зосередьтеся на власному сприйнятті. Думайте про результати, про причини, про те, що потрібно робити.

14. Поставте перед собою цілком реальне завдання: не погіршувати ситуацію. Хай би що сталося, не додавайте ще й негативних емоцій. Не реагуйте, аби просто зробити що-небудь. Припиняйте копати. А потім починайте складати план, як видобутися з ями.

15. Самоприниження, невиправдане каяття, кари, придумані для себе – це не самовдосконалення. Не варто бути суворим до себе. Рівняйтеся на високі стандарти, але не захмарні. І пробачайте собі невеликі огріхи.

StockSnap_ICRIA1E6DE
xan-griffin-641613-unsplash

16. Ми не пишемо контрольних і не намагаємося справити враження на вчителів. Ми читаємо й учимося, щоб гідно жити, щоб бути гарними людьми – завжди.

17. Не достатньо просто не робити зла. Треба з усіх сил намагатися бути двигуном, який приводить у рух добро.

18. Яку мудрість і підтримку знайшли б ви сьогодні, якби перестали озиратися на авторитети й дбати про відповідність? Наскільки більше змогли б побачити, якби зосереджувалися на чеснотах?

19. Конфлікту можна легко уникнути. Якщо бульбашку не надувати, вона й не лопне. Самовпевненість – це серйозна слабкість і перешкода. Якщо ж людина вже скромна, ніхто не буде принижувати її, і в кишенях світу навряд чи знайдеться для неї багато неприємних сюрпризів.

20. Змінюватися й адаптуватися – це не слабкість. Гнучкість – це теж свого роду сила. Насправді поєднання гнучкості з силою – ось що додасть нам енергії й невпинності.

21. Стоїки вчать активно радіти за інших, навіть якщо їхній успіх прийшов коштом нашого. Учать відкидати заздрість і власництво. Ви теж зможете цьому навчитися.

22. Майже не існує ситуацій, у яких допомогла б ненависть, зате кожна ситуація стає кращою завдяки любові або співчуттю чи розумінню, визнанню. Навіть ситуації протистояння.

23. У вас є вибір – бути чесним. Або бути благородним. Ви можете обрати бути стійким. Щасливим. Цнотливим. Економним. Добрим до інших. Вільним. Витривалим у труднощах. Милосердним. Ви можете обрати не розносити чутки.

24. Засмучуватися через якісь речі означає помилково припускати, що вони незмінні. Гризти себе або звинувачувати інших це все одно що ловити вітер.

25. Якщо ми стоїки, в одному можемо бути впевнені: хай би що сталося, з нами все буде добре.

131 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Книжка «Усе замахало. Але надія є»

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації