Сьогодні, 18 квітня, з нагоди дня народження британського історика та журналіста Ніла Ферґюсона, автора бестселерів «Цивілізація. Як Захід став успішним» та «Еволюція грошей» ми пропонуємо вам звернути увагу на серію передач, які було знято за цими книжками.

Як і чому кілька держав Західної Європи запанували над рештою світу?

У «Цивілізації» Ферґюсон розповідає про 6 вбивчих застосунків, які забезпечили панування Заходу майже на 500 років, — конкуренція, наука, власність, медицина, споживання, праця. Розмірковуючи про кожен з цих застосунків, історик також намагається відповісти на питання, до чого може призвести запозичення західних норм та як довго Захід зможе втримувати свої лідерські позиції. Першої серії, на жаль, немає у вільному доступі, але дізнатися про конкуренцію в умовах сучасного світу буде навіть ефективніше за допомогою книги «Цивілізація» Ферґюсона.

Станом на 1913 рік над світом панували Західні імперії. Одинадцять метрополій, що займали лише 10% світової суші, керували половиною світу. Підраховано, що 57% населення світу проживало в цих імперіях, на які припадало майже чотири п’ятих світового виробництва.

До речі, за цим посиланням ви можете переглянути обговорення «Цивілізації» у книжковому клубі «Нашого формату». Спікер — президент компанії «Євроіндекс» та викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар.

Від золота до біткоїнів: фінансова історія світу

Нескладно здогадатися, що у книжці під назвою «Еволюція грошей» Ніл Ферґюсон досліджує гроші. Він розповідає про еволюцію фінансів в історії людства та пояснює, як фінансове невігластво шкодить нам самим.

Історик пояснює, що таке гроші та що роблять банки, яка різниця між акціями та облігаціями, навіщо купувати страхові поліси чи нерухомість? Фактично перед вами своєрідний підручник з фінансової історії людства.

В 2009 р. знята за книжкою 6-тисерійна програма отримала «Еммі» як найкращий документальний фільм.

Капуста, бабло, лаве, фарш, калим, бариш, грошенята, башлі, засоби для існування — називайте їх як завгодно, гроші однаково важливі. Християни вважають, що любов до них — то корінь зла. Для генералів вони — рушійна сила війни, для революціонерів — кайдани робітничого класу. 
Але чим насправді є гроші? Може, це гори срібла, як вважали іспанські конкістадори? Чи, може, глиняні таблички й клаптики паперу з надрукованими зображеннями? Як сталося, що в нашому світі гроші здебільшого невидимі (це лише цифри на моніторі комп’ютера)? Звідки взялися гроші? Де вони всі поділися?

Досі вагаєтесь? Ось вам бонусна рецензія на книжку: «Чого вам постійно бракує коштів і хто в цьому винен».

p.s. Друзі, ми також готуємо до друку ще одну книжку Ніла Ферґюсона — «Square and tower».

50 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
новее старее большинство голосов
Уведомление о
Відгуки (1)
trackback

[…] екранізацію бестселерів Ніла Ферґюсона — «Цивілізація. Як Захід […]

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації