Спочатку розкажемо про прекрасне український стенд було представлено на книжковому салоні Salon Livre Paris. Окрім запланованих зустрічей та презентацій письменниці та секретарю з питань культури посольства України у Франції Ірені Карпі також вдалось передати книжку оповідань українського режисера Олега Сенцова президенту Франції Еммануелю Макрону.

До речі, як виглядав український стенд можна подивитись тут.

23 березня в Києві оголосили переможців Конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець». І місце зайняла Гаяне Авакян з історією, яку розповідає мама про загиблого на війні сина, ІІ місце – Христина Шалак з репортажем, яий народився у стінах психіатричної лікарні, в якій вона працює, ІІІ місце – Тетяна Гладиш із текстом про інклюзивність.

Цього року автори писали репортажі на тему «Покоління вільних. Як нова генерація творить майбутнє». До короткого списку увійшли: Гаяне Авакян, Тетяна Гладиш, Віра Курико, Вадим Лубчак, Олена Максименко, Григорій Пирлик, Євгенія Подобна, Тетяна Синьоок, Анастасія Федченко, Христина Шалак.

«Наш формат» разом з редакцією The Point запустив спеціальний читацький проект: розказуємо хто, що і як читає, звідки беруться книжки та багато іншого. Наразі вже готові два випуски проекту — про відомих книголюбів та про корпоративні бібліотеки.

Коротко про все:

  • літературна премія Wellcome Book Prize 2018 оголосила цьогорічний короткий список;
  • расистські книжки та книжки, які заперечують Голокост, зникли з сайтів низки магазинів;
  • екранізація роману Олеся Ульянена поїде на Каннський фестиваль

#почитати:

#подивитись:

  • відеозапис зустрічі читацького клубу «Наш формат» про «Цивілізацію» Ніла Ферґюсона. Говорить Валерій Пекар;
  • відеозапис дискусії про український переклад.

Куди піти: 28 березня о 19.00 в Києві відбудеться презентація книжки «Досить істерик!»

Також рекомендуємо відвідати:

  • курс лекцій з української літератури. Він лише для вчителів, але не засмучуйтесь, організатори обіцяють викласти відео лекцій в youtube;
  • дискусію «Бібліотека як центр спільнот»

Пропозиція (майже) на мільйон: до 25 березня включно діє 20% знижка на електронні книжки.

Книжки тижня:

«Витончене мистецтво забивати на все» Марка Менсона

Так, в житті трапляється багато лайна, але якщо перейматись усім цим, то на дійсно важливі речі не вистачить ні сил, ні бажання.

Цитата на пробу: «От щойно повз нас пройшов панда Розчарування. Він щойно хильнув «маргарити» й повідав мені, що проблеми, бляха, ніколи не зникають — вони тільки вдосконалюються.

У Рокфеллера проблеми з грошима; у безхатька-алкоголіка на Контрактовій теж проблеми з грошима. Просто в Рокфеллера проблеми з грошима кращі. І за такою схемою побудоване все життя».

«Між двох вогнів» Анни-Марі Слотер

Про гендерний баланс, про роботу і сім’ю та чому ж ми досі обираємо.

Цитата на пробу: «У більшості випадків амбітна жінка стикається з іншим вибором, ніж її чоловік-кар’єрист. Традиційно перед ним стоїть вибір працювати 24/7 і рідко бачитися зі своїми дітьми, але про них усе одно попіклується інший партнер.

Натомість амбітна жінка, яка має справу з вибором працювати 24/7, партнера, який попіклується про дітей, не має.

Навіть якби вона могла дозволити собі цілодобову покоївку, це все одно означало б, що жоден із батьків не зможе бути присутнім на шкільних виставах, не посидить із дитиною, коли вона захворіла, не допоможе з домашнім завданням, а також не візьме участі у вечірніх складних розмовах про все на світі: від дражніння у школі до підліткової закоханості.

Це значно складніший вибір».

9 переглядів

Поділіться своїми враженнями
в соцмережах

Що ви думаєте з цього приводу?

  Подписаться  
Уведомление о
Відгуки (0)
Книжка «Усе замахало. Але надія є»

Хочу отримувати
нові статті

Схожі публікації